Search

La Lollona i La Lollo marki Slamp | błyszczące cylindry

la-lollo-slamp-lampa-wiszaca

La Lollo i La Lollona to hołd ku czci hucznych lat 50-tych, przywołujący obrazy diwy w błysku fleszy. Wyszukane, metalizowane gradienty chromów, wzory koronkowe i geometryczny design. Zdobią różne przestrzenie z tą samą wszechstronnością co biżuteria kobiece ciało. La Lollona 5 ma w sumie 130 cm średnicy i 132 cylindry z unikalnego technopolimeru firmy Slamp. Co ciekawe dostarczana jest w superpłaskim opakowaniu o wadze zaledwie 30 kg. Łatwa w instalacji, a jednocześnie niezwykła, w rezultacie warta podziwu pod każdym względem.

03-la-lollona

Misja Slamp

Slamp oddał się całkowicie dekoracyjnym lampom, reagując na najnowsze trendy. Czerpie ze świata przyrody, architektury, rzemieślniczej wirtuozerii i z rozwoju sztuki. W rezultacie powstają świetliste przedmioty, które są zarówno sugestywne, jak i wszechstronne. Dzieje się tak dzięki wykorzystaniu materiałów nowej generacji i specjalnemu ręcznemu montażowi części, które po złożeniu dają życie luksusowej, rzeźbiarskiej panoramie.

Couture Table
Couture Table

Lorenza Bozzoli

Za projektem spektakularnej serii oświetlenia stoi Lorenza Bozzoli. Jej wesoły, oryginalny styl zauważamy także w kolekcjach innych producentów. Warto wspomnieć choćby jej bujany fotel-leżak dla Dedon Fedro, czy autorską kolekcję Couture. Ostatnia obejmuje stoliki, pufy i lustra dekorowane fantastycznymi, barwnymi elementami ze szkła i frędzli.

La lollona slamp

La Lollona i La Lollo

W rezultacie kooperacji Slamp i Bozzoli powstała seria oświetlenia obejmująca ogromnych rozmiarów lampy wiszące oraz mniejsze modele, także naścienne. La Lollona to zatem dwa największe żyrandole o niebagatelnej średnicy 130 i 100 cm, w trzech ciekawych wykończeniach. Do wyboru opcja błękitnych, metalizujących gradientów, wersja o różnych fakturach złota, oraz wersja łącząca cynę z bielą. La Lollo to rodzina mniejszych lamp wiszących, z dodatkowymi wykończeniami inspirowanymi koronką lub czarno-białymi liniami geometrycznymi. Wszystkie są także dostępne w naściennej wersji, czyli w La Lollo Applique.

la lollo slamp

To w istocie nie pierwsza kooperacja Slamp i mediolańskiej projektantki. Wcześniej w ofercie producenta znalazła się równie ciekawa Atmosfera. Jednak teraz, w La Lollona, Lorenza Bozzoli  pokazała jak oświetlenie może w diametralny sposób zmieniać charakter wnętrza. Bogata propozycja odpowiada na potrzeby i efektownie podkreśla wielorakie aranżacje. I właśnie o to chodziło Bozzoli.

04-la-lollona

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close