Search

Slamp rozświetli pływająca kolekcję Costa Smeralda

Cactus Floor | Adriano Rachele

Slamp to czołowy producent oryginalnego, eklektycznego i współczesnego oświetlenia od 1994 roku. Każda lampa jest wykonana ręcznie z unikalnych materiałów w atelier z siedzibą w Rzymie. Przy ich tworzeniu pracują światowej sławy architekci i projektanci.

Chantal | Slamp
CHANTAL | Doriana & Massimiliano Fuksas

Technopolimery Slamp

Pochodzenie każdej lampy jest rozpoznawalne i oryginalne dzięki wyjątkowym, niezniszczalnym technopolimerom. Niewątpliwie kształty trójwymiarowych rzeźb, dekoracje i efekty byłoby niemożliwe do osiągnięcia przy użyciu jakiegokolwiek innego materiału. Podobnie jak w przypadku tworzenia kolekcji haute couture, każda lampa Slamp przechodzi precyzyjny, transformacyjny rytuał. Obejmuje on cięcie na zimno i ręczne składanie arkuszy technopolimeru, które ewoluują w trójwymiarowe kształty.

LA LOLLO | LORENZA BOZZOLI | Slamp
LA LOLLO | Lorenza Bozzoli

Ostatnio marka współpracowała z projektantami: Zaha Hadid, Doriana i Massimiliano FuksasDaniel Libeskind, Alessandro Mendini, Robert Wilson, Studio Job, Elisa Giovannoni, Riccardo Dalisi, Nigel Coates, Lorenza Bozzoli, Analogia Project oraz Zanini De Zanine.

LA BELLE ÉTOILE | ADRIANO RACHELE | Slamp
LA BELLE ÉTOILE | Adriano Rachele

Pływające muzeum włoskiego designu

Natomiast Costa Smeralda jest 16 liniowcem Costa Cruise i uzupełni jej flotę europejską już w październiku 2019 roku. Statek jest hołdem dla włoskiej kultury i piękna, w związku z tym oferuje wizualną podróż przez półwysep. W rezultacie Costa Smeralda szczyci się pierwszym pływającym włoskim muzeum designu. Kolekcję stworzyli dyrektor kreatywnego statku, Adam Tihany oraz Matteo Vercelloni, profesor historii designu na Politechnice w Mediolanie. CoDe, czyli „Costa Design Collection”, obejmuje przedmioty, meble, kolekcje mody i obiekty rzemieślnicze, które oczywiście łączy marka Made in Italy.

Aria
ARIA GOLD | Zaha Hadid

Slamp wpasował się tu z pewnością idealnie, wraz z architektoniczną lampą wiszącą projektu studia Zaha Hadid – Arią.
Światowej sławy architekta zostawiła swój niepowtarzalny znak w tym niezwykłym oświetleniu.

Niekończąca się wystawa statku odwiedzi wiele portów, przyjmując ponad 5.000 odwiedzających tygodniowo, a do 300.000 w roku. Publiczność będzie pochodzić z całego świata. Goście doświadczą znaczenia marki Made in Italy z pierwszej ręki, wzbogaconą o niektóre z najbardziej zapierających dech w piersiach widoków na morze w Europie.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close