Search

Delvaux otwiera podwoje w Wiecznym Mieście

Piazza San Lorenzo

Delvaux podbija Włochy

Inauguracja nowego flagowego salonu Delvaux miała miejsce w czerwcu tego roku w Rzymie. Ulokowany w sercu Wiecznego Miasta, w zabytkowym budynku przy ekskluzywnym Piazza San Lorenzo w Lucinie. Otwarcie jest już kolejnym, po salonie mediolańskim, co z pewnością potwierdza coraz bardziej znaczącą rolę włoskiego rynku dla marki.

Delvaux _Roma_Boutique

Projekt wnętrz wykonało studio architektoniczne z siedzibą w Mediolanie i SzanghajuVudafieri-Saverino Partners. Pracownia już od 2012 roku odpowiada za światową koncepcję butików Delvaux. Koncepcję tą współtworzył prezes i członek zarządu Delvaux – Jean-Marc Loubier. Atmosfera wychwala belgijskie pochodzenie oraz kreatywność domu mody za każdym razem w inny sposób, zgodnie z charakterem danego miasta. W efekcie każdy butik marki Delvaux jest wyjątkowy.

Delvaux Roma_Boutique_31

Domus Romana

Motywem przewodnim nowego flagowego sklepu jest Domus Romana, typowa rezydencja zamieszkiwana przez patrycjuszy  starożytnego Rzymu. Idea przekłada się na układu butiku zgodny układem tradycyjnych rzymskich domów. W związku z tym przestrzeń podzielono na: atrium (wejście), tablinum (salon), perystilum (prywatny, wewnętrzny dziedziniec) i triclinum (formalna jadalnia). W rezultacie kolekcje i akcesoria Delvaux znajdują się obecnie w pomieszczeniach odzwierciedlających nowoczesny Domus Romana. Stopniowe przejście od przestrzeni publicznej do coraz bardziej intymnych stref. W efekcie zakupy tutaj to postępujące wrażenie elitaryzmu.

Delvaux Roma_Boutique
Delvaux_Roma_Boutique

Wchodząc do butiku, miło wita się klienta w pierwszych przestrzeniach „Domus”. To Atrium i Tablinum, natomiast wyróżnia je  oryginalny żyrandol Venini z lat 70-tych. Żyrandol oświetla drewniany rzeźbiony i malowany XVII-wieczny włoski stół do gry. Element dekoracyjny godny kolekcji muzealnej. Podłoga wejściowa w marmurze Travertino Navona przedstawia wzór rombu z mosiężnymi wstawkami, nadając pomieszczeniom jeszcze więcej szlachetności.

Delvaux Roma_Boutique

Do dalszych pokoi prowadzi Peristilum, najbardziej prywatna część Domus. Cechą charakterystyczną tej przestrzeni są oryginalne białe sklepienia krzyżowe budynku. Kolumny ozdobiono specjalną tapetą, zaprojektowaną przez Vudafieri-Saverino Partners, na której ruiny neoklasycznego artysty Piranesiego zreinterpretowano z nutką ironii jako kolorowe dzieła pop-artu.

Delvaux_Roma_Boutique

W rzymskim salonie flagowym kultowa garderoba Delvaux została zainspirowana barokową architekturą Borrominiego. Ta aranżacja, wraz ze złotym tłem, jest hołdem dla Wiecznego Miasta.
W Triclinum, jadalni jak z czasów rzymskiego cesarstwa, powstała sala VIP, gdzie także trwają zakupy. Gości zapraszają zabytkowe sofy i fotele tapicerowane szarym aksamitem oraz stolik kawowy FontanaArte z lat 50. XX wieku. Na ścianach ekspozycja torebek wg wzorów z lat 50. tworzy abstrakcyjną kompozycję.
W rezultacie powstał butik z elegancką, ciepłą i przyjazną osobowością. Pełen alegorii i cytatów zachęcających gości do odkrywania kolekcji Delvaux oraz jej „belgiskości”.

Delvaux_Roma_Boutique_31

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close