Search

Gdańsk widziany z poziomu wody

Dom na wodzie – już samo to określenie budzi ciekawość. A jeśli powiemy, że to właśnie Gdańsk możemy teraz podziwiać z poziomu rzeki Mołtawy? Wszystko za sprawą nowego pływającego obiektu, który jest butikowym hotelem. Poza unikatowym położeniem, FloHotel płynie na fali nowoczesnej technologii wykorzystując inteligentne systemy od ABB. Futurystyczny wodny apartament mogą wynająć wszyscy odwiedzający nadmorski Gdańsk.

Gdańsk FloHotel 2 fot. archiwum ABB

Z historią w tle

Nie sposób go przeoczyć i to pomimo doborowego sąsiedztwa, w jakim się znajduje. FloHotel leży 500 metrów od gdańskiej starówki z jej najbardziej znanymi punktami na turystycznej mapie miasta. Dlatego jest świetną bazą wypadową dla osób chcących zobaczyć Długi Targ, Żurawia czy Fontannę Neptuna. Pływający apartament spółki Floating Gdańsk zwraca uwagę swym futurystycznym kształtem. Jego modułowa konstrukcja to połączenie kompozytu, włókna szklanego i nowoczesnej izolacji. Wykorzystano w nim rozwiązania znane z jachtów, dzięki czemu jest niezwykle funkcjonalny, a także energooszczędny. Nie zabrakło tu przestronnych przeszkleń, dzięki którym można smakować pyszny widok.

Kompaktowy, 80-metrowy apartament zawiera salon z aneksem kuchennym, sypialnię oddzieloną mobilną ścianką oraz łazienkę. Wnętrze wypełniono nowoczesnymi meblami, a jasną tonację przełamują marynistyczne niebieskości. Starannie dobrane detale to nie tylko kolorowe poduszki czy dizajnerskie akcesoria. To co najbardziej wpływa na komfort i wrażenia z pobytu to rozwiązania technologiczne.

Gdańsk FloHotel 16 fot. archiwum ABB

 

Patrząc w przyszłość

FloHotel wyposażony jest w najnowsze zdobycze techniki spod znaku inteligentnego budownictwa. To funkcjonalny i łatwy w obsłudze system marki ABB free@home®. Identyczny można z powodzeniem zaimplementować także we własnym mieszkaniu. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim intuicyjna obsługa i sterowanie urządzeniami, nawet jeśli robimy to po raz pierwszy. Dzięki aplikacji, panelowi dotykowemu i osprzętowi naściennemu, łatwo opuścimy żaluzje, w dużych oknach. Także sterowanie oświetleniem jest banalnie proste, a nawet zarządzanie filmami w TV.

Dodatkowym atutem tego miejsca są światła ledowe zainstalowane w podłodze. Je również zaprogramujemy według uznania. Podobnie jak odpowiednią temperaturę dzięki ogrzewaniu podłogowemu albo klimatyzacji. Możliwa jest także kombinacja powyższych ustawień, pod postacią tak zwanych scen. System zapamiętuje określone konfiguracje i samodzielnie dostosowuje oświetlenie, klimatyzację, rolety, telewizor lub inne parametry do wskazanych okoliczności zgodnie
z preferencjami każdego z gości. A gdy zapragniemy wyruszyć na zwiedzanie miasta, wystarczy nacisnąć jeden przycisk aktywujący funkcję „wyłącz wszystko”. Da nam to pewność, że żadne
z urządzeń, w które wyposażony jest apartament, nie będzie działać niepotrzebnie podczas naszej nieobecności.

Gdańsk FloHotel 10 fot. archiwum ABB

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close