Search

Herbata smakuje najlepiej jesienią

herbata_13_Pietro Russo_Wabi Sabi

Dzień jest tak krótki, że wieczór i popołudnie, już się zrównały. W związku z tym przez najbliższe miesiące jesteśmy zdani na spędzanie większej ilości czasu w domu. Lub w pracy. Chłód sprzyja apetytowi na ciepłe napoje, a wśród nich zdecydowanie króluje herbata. Różne odmiany sprostają najbardziej wymagającym, natomiast proces jej przygotowania przywołuje na myśl kontemplacyjny, chiński rytuał. Marka Ichendorf Milano rozwija ten mistyczny motyw, odkrywając  wszystkie etapy parzenia herbaty. Ponieważ możemy po prostu obserwować jak ciekawe zjawisko zachodzi wewnątrz dzbanka.

herbata_016_Alessandra Baldereschi_Piuma rosa e Desert Plants_Ph.Alberto Strada
Piuma rosa i Desert Plants | Alessandra Baldereschi

Historia firmy Ichendorf rozpoczęła się na początku XX wieku, w małym miasteczku pod Kolonią o nazwie Quadrath-Ichendorf. Okolica słynęła z mistrzów sztuki szklarstwa, którzy opanowali własną technikę. Powstały tam liczne przedmioty dla nabywców o wyrafinowanym smaku. Jednak w 1950 roku nastąpił zwrot. Zamiast kunsztownych ozdób, odbiorcy zaczęli poszukiwać czystości – zarówno w kształcie jak i w materiale. W związku z tym badania i produkcja skupiły się na niekończących się poszukiwaniach przejrzystości bez wad w nowoczesnych formach.

herbata_03 Wabi Sabi_Pietro Russo
Wabi Sabi | Pietro Russo

Ichendorf przeniósł się do Mediolanu w 1990 roku, gdzie od tego czasu łączy w produktach kunszt rzemieślników z kreatywnością projektantów. W efekcie powstają lekkie, dynamiczne formy lśniące idealnym materiałem. Obszerny katalog marki obejmują wazony, świeczniki, naczynia, ale także wspaniałe dzbanki do parzenia herbaty. Różnorodne, niekiedy frywolne kształty, zapraszają do radosnej celebracji tej czynności. Bo herbata kojarzy się przede wszystkim z chwilą dla siebie, lub po prostu ze smaczną przyjemnością.

herbata_GREENWOOD THE ambientato
Greenwood | Alessandra Baldereschi

 

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close