Search

Alchemie T czyli świetlne zjawisko astronomiczne

alchemie t _catellani Smith 01

Antyteza światła i ciemności, słońca i księżyca, jest wieczna, zupełnie jak ich wzajemna zależność i egzystencja. Wiele alegorycznych znaczeń nadano niezbędnej relacji między dwoma elementami, z których każdy istnieje w wyniku drugiego. Nowa lampa Alchemie T odkrywa wymiar, którego elementy są diametralnie przeciwstawne, ale zawsze i trwale połączone. Za ten jednocześnie pełen sprzeczności i spójności projekt stworzony dla Catellani & Smith, odpowiada Giulia Archimede.

Giulia Archimede
Giulia Archimede

Alchemie T to wykwintna rzeźba złożona z dwóch krążków. Jeden wykonano z mosiądzu, a drugi z alabastru, który użyto po raz pierwszy w lampie Catellani & Smith. Oba elementy ustawiono na podstawie wykonanej z wapienia Medea.

Alchemie_T_catellani smith 03

Za lekkim dotknięciem dłoni mosiężna tarcza prześlizguje się po podstawie na ukrytej prowadnicy. Dysk alabastrowy, który skrywa źródło światła LED, jest przymocowany do podstawy i nie można go przesuwać.

Alchemie T catellani smith 02

Rzeźbiarski obiekt oświetleniowy Alchemie T zapala się, za pomocą mosiężnego przycisku w podstawie. Interakcja między światłem i cieniem osiąga swoje apogeum w momencie, gdy dwa dyski zachodzą na siebie i niemal naśladują zaćmienie. Ruch dysków, zmieniając zarówno kształt, jak i natężenie światła lampy tworzy nową atmosferę w pomieszczeniu. W efekcie zapewnia użytkownikowi całkowicie wyjątkowe wrażenia. Alchemie T jest w stanie utworzyć połączenie między przedmiotem a obcującym z nim człowiekiem. W rzeczywistości można czuć się swobodnie wybierając stopień natężenia światła i efekt wizualny. Jednocześnie wtapiając się oraz lampę w otaczającą przestrzeń.

 

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close