Search

Ceccotti Collezioni z nowościami Roberto Lazzeroni’ego

IcosofÖ_ CECCOTTI collezioni 2020

Ceccotti Collezioni to marka meblowa, której produkty dedykowane są prawdziwym koneserom. Mistrzowskie rzemiosło idzie tu w parze z wyrafinowanym designem. W niewielkiej fabryce, a raczej stolarskiej manufakturze, powstają niezwykłe, niemal jubilerskie arcydzieła. Wszystko dzieje się w miejscowości Cascina – między Florencją a Pizą. Kolejne pokolenia utalentowanych rzemieślników przekazują swą wiedzę, która pozostaje w rodzinie. Dzięki pracy ich rąk na świat przychodzą nietuzinkowe projekty wybitnych designerów. 

Tomorrow morning_ CECCOTTI collezioni 2020
Nowe elementy kolekcji marki Ceccotti zaprojektował Roberto Lazzeroni

Dla Ceccotti Collezioni projektowali już Vincenzo De Cotiis, Massimo Castagna, Christophe Pillet czy Jaime Hayon. Wśród tych znakomitych nazwisk jedno szczególnie silnie wpisało się w historie i wizję marki – chodzi o Roberto Lazzeroni’ego. Ten pochodzący z niedalekiej Pizy architekt stworzył pierwszą autorską kolekcję dla Ceccotti. Dzisiaj katalog marki zawiera najwięcej jego dzieł, do których dołączyły wszystkie tegoroczne premiery. Poza wspólnym twórcą posiadają one jeszcze jedną łączącą je cechę – otóż materiał jaki króluje w kolekcji 2020 to orzech.

IcosofÖ_ CECCOTTI collezioni 2020
IcosofÖ | design: Roberto Lazzeroni

Ceccotti Collezioni i orzech amerykański

Icosofa zachwyca rzeźbiarską formą, nutami retro oraz drewnianą konstrukcją. Sofę pokrywa oczywiście wyśmienita tapicerka z tkaniny lub skóry. Lazzeroni przewidział dwa rozmiary oraz wersję z asymetrycznym siedziskiem dla tego modelu. Podobną formę uzyskał należący do tej samej rodziny zgrabny fotel Icolounge.

Ico_ CECCOTTI collezioni 2020
Ico | design: Roberto Lazzeroni

Tomorrow Morning to łózko o żywej linii, które tak naprawdę łączy w sobie drewnianą konstrukcje z tapicerowanym wezgłowiem i podstawą. Dzięki wyrafinowanemu wzornictwu model można ustawić zarówno pod ścianą jak i pośrodku sypialni.

Tomorrow morning_ CECCOTTI collezioni 2020
Tomorrow Morning | design: Roberto Lazzeroni

Świetnie komponuje się z nim inna nowość, czyli stolik nocny Petit Martin. Wyróżniają go niesymetryczne względem siebie blaty. Górny jest z kamienia lub szkła, natomiast dolny i wysunięty bardziej do przodu ma wykończenie ze szkła barwionego. 

Dorotea | design: Roberto Lazzeroni
Dorotea | design: Roberto Lazzeroni

Kolejną uroczą nowość stanowi delikatna toaletka Dorotea. Jej lustro naklejono pod podnoszonym blatem, więc mebel może także pełnić funkcję zgrabnego biurka. Całość wykonano z litego drewna, a jedynie blat jest fornirowany. Także ten mebel odnalazł swojego kompana w kolekcji 2020 pod postacią stołka Jun z miękko tapicerowanym siedziskiem.

Full TV | design: Roberto Lazzeroni
Full TV | design: Roberto Lazzeroni

Lite drewno orzecha amerykańskiego wykorzystuje jeszcze szafka pod telewizor Full TV – dostępna w wykończeniu naturalnym, ciemnym, mokka lub brązowym. Aby rozszerzyć wachlarz możliwości konfiguracji tego mebla drzwiczki, boki i fronty szuflad można zamawiać także w kolorze hebanowym, pokryte tkaniną, skórą lub lakierem. Z kolei dla rozjaśnienia wnętrza, przegródki w szufladach wykonano z jasnego drewna klonowego. Jednak najbardziej charakterystyczny element to blat dobierany według gustu z szerokiego wyboru marmurów i drewna lub lakierowanego szkła.

Full TV | design: Roberto Lazzeroni
Full TV | design: Roberto Lazzeroni

Architektki Mood Works o Ceccotti Collezioni

Ceccotti Collezioni cenimy za niebywały kunszt i podążanie własnymi ścieżkami. To marka, która nie boi się śmiałych eksperymentów z nowymi formami. W jej portfolio znajdziemy nawiązania do surrealistycznego świata Gaudiego i Mollino oraz inspiracje skandynawskim wzornictwem lat 50. Efektem jest świeży współczesny styl, w którym pojawiają się organiczne i amorficzne kształty, miękkie linie i pobrzmiewają futurystyczne nuty – komentują Karina Snuszka i Dorota Kuć

Petit Matin | design: Roberto Lazzeroni
Petit Matin | design: Roberto Lazzeroni

Meble toskańskiej marki powstają w ograniczonej liczbie sztuk. Są doskonale wykonane, a ich piękno odbieramy wszystkimi zmysłami. Dłoń przesuwająca się po litych drewnianych elementach wydaje charakterystyczny cichy szelest. Na ten niuans pracownicy przyfabrycznego showroomu zwracają uwagę wszystkim odwiedzającym, wprowadzając ich do wyrafinowanego świata marki.

Ceccotti Collezioni 2020
Ceccotti Collezioni 2020

 

Zobacz także:

ceccotti-na-salone-del-mobile-2019

stoliki-kawowe-niezliczone-mozliwosci

krzesla-do-jadalni-jak-wybrac-najlepsze

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close