Search

Spieki kwarcowe Cosentino jak tafla wody 

Dekton Liquid Shell Cosentino

Rynek oferuje wiele zróżnicowanych materiałów przeznaczonych do wykończenia budynków. Dekton, czyli mieszanka kwarcu, porcelany i szkła, to rozwiązanie wyjątkowo wszechstronne i wytrzymałe. Dodatkowo świetnie wpisuje się w obowiązujące trendy. Spieki kwarcowe z najnowszej kolekcji Dekton Liquid od Cosentino zaprojektowano we współpracy z PATTERNITY – londyńską pracownią projektową o międzynarodowej sławie. Dekton Liquid to nie tylko niesamowite walory estetyczne, ale także ogromną wytrzymałość. Dzięki temu mówimy o wprost idealnym materiale wykończeniowym do wykorzystania w kuchni, łazience, a nawet na elewacji.

Duet PATTERNITY
Duet PATTERNITY

Specjalistki od wzorów

Współzałożycielki PATTERNITY, Anna Murray i Grace Winteringham, od 2009 roku dekodują wizualne rytmy i cykle życia codziennego. Wiedzione głęboką miłością do wzorów i ich potężnej mocy przyciągania uwagi, stworzyły wiodące na świecie internetowe archiwum skupiające motywy graficzne z różnych dziedzin. Od sztuki, nauki i przyrody, po modę i design. PATTERNITY szybko rozwinęły się ponad platformę hipnotyzujących obrazów, stając się interdyscyplinarnym studiem kreatywnym z bogatym programem wydarzeń i inicjatyw edukacyjnych. Unikalna perspektywa Anny i Grace spotkały się z uznaniem takich firm jak Céline, Levi’s, Nike, czy Selfridges. A teraz także hiszpańskiego producenta wielkoformatowych płyt Cosentino.

spieki kwarcowe Dekton Liquid Sky Cosentino
Dekton Liquid Sky Cosentino

Fascynacja naturą

Kolekcja Dekton Liquid, zainspirowana przez naturę, celebruje dynamizm i ulotność wzorów tworzonych na powierzchni wody i innych cieczy. Każdy z trzech odcieni Cosentino jest estetyczną innowacją, a cała kolekcja dotyka przyszłości światowych trendów. Zgodnie z etosem projektantek, koncepcja Dekton Liquid koncentruje się wokół piękna przyrody, świadomości ekologicznej i celebrowania praktyk zrównoważonego projektowania, niezwykle ważnych dla Cosentino. Kolekcję LIQUID tworzą trzy unikalne odcienie – Liquid Sky, Liquid Shell oraz Liquid Embers.

spieki kwarcowe Dekton Liquid Embers-Cosentino
Dekton Liquid Embers | Cosentino

„Płynne” spieki kwarcowe

Liquid Sky przywodzi na myśl wzór wykonany japońską techniką dekorowania papieru, z użyciem „pływających farb”, zwany marmoryzowaniem. Unikalne połączenie białej podstawy z szarymi przeżyleniami odnosi się do wzajemnego oddziaływania żywiołów i ich nieustającego ruchu.

Dekton Sky_kolekcja Liquid_Cosentino
Dekton Liquid Sky | Cosentino

Subtelny i miękki Liquid Shell to celebracja kształtów kryjących się pod falami mórz. Wzór odzwierciedla fale wygładzające powierzchnię wody, a wibrujący perłowy odcień łączy złamaną biel i falujący wzór krajobrazu dna oceanu.

Liquid Embers reprezentuje z kolei miejsce spotkania ognia i cieczy, przestrzeń leżącą gdzieś głęboko pod powierzchnią Ziemi. Ciemny odcień nawiązuje do węgla i magmy, pozwalając stworzyć intrygujące, przyciągające wzrok aranżacje.

Dekton Embers_kolekcja Liquid_Cosentino
Dekton Liquid Embers | Cosentino

Wzór Embers jest inspirowany naturą i wodą. Woda jest tożsama z wolnością, którą szczególnie cenimy sobie w projektowaniu, a natura to pierwiastek, bez którego architektura według nas nie istnieje. W projektach Studio.O. natura zajmuje szczególną rolę i dlatego cenimy jej ślad w materiałach, z których korzystamy. W kolekcji Liquid naszą uwagę przykuł wzór Embers, który dzięki ciemnej bazie jest szlachetny, a odcienie błękitu, będące znakiem wody, dodają mu świeżości i nuty szaleństwa”- mówią o nowej kolekcji Cosentino Aga Kobus i Grzegorz Goworek, właściciele pracowni projektowej Studio.O.

 

Zobacz także:

morskie-odcienie-w-nowej-kolekcji-chromica-od-cosentino

jak-pachnie-kamien-wg-cosentino

benjamin-hubert-i-alfredo-haberli-projektuja-dla-cosentino

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close