Search

Morskie odcienie w nowej kolekcji Chromica od Cosentino

Morskie odcienie Chromica Baltic Airport

Powierzchnia Dekton® by Cosentino to materiał o nadzwyczajnych właściwościach. Przede wszystkim cechuje ją niezrównana odporność na trudne warunki atmosferyczne i zarysowania. Dzięki unikatowej kompozycji porcelany, szkła i kwarcu oraz zaawansowanej technologii, powstały powierzchnie gładkie, i o wielu wymiarach i grubościach. Idealny materiał do trudnych zadań wzbogaciła kolekcja w modnym, matowym wykończeniu. Królują w niej głębokie, morskie odcienie. Najnowsze propozycje ultrakompaktowej powierzchni Dekton to dwa kolory. Baltic i Feroe, powstały w wyniku współpracy z architektem i projektantem Danielem Germani. Inspirację dla nich stanowiły barwy dwóch odległych zakątków świata o wyjątkowym charakterze.  

Morskie odcienie Dekton Chromica_wzór Feroe_Cosentino
Feroe

Morskie odcienie Chromica

Chromica to monochromatyczne wzory, zainspirowane najnowszymi trendami w dziedzinie projektowania. Dominuje w nich ciemna barwa i matowe, przyjemne w dotyku wykończenie.

Nowa kolekcja Cosentino to kolorystyczna eksploracja. Gdy szukałem barw, które mogłyby zostać wykorzystane zarówno z materiałami organicznymi, jak i technicznymi, zdałem sobie sprawę, że odpowiedź jest oczywista… to ciemne odcienie niebieskiego i zielonego. Oba te analogowe kolory dobrze ze sobą współgrają, a do tego pasują do wielu różnych barw z koła kolorów. Najtrudniejszym elementem zadania było znalezienie odcieni, które będą jednocześnie ponadczasowe i współczesne, będą pasować zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych przestrzeni i które będą mogły zostać wykorzystane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Cała procedura była bardzo intuicyjna, a współpraca z działem badań i rozwoju Cosentino bardzo ułatwiła pracę – mówi o współpracy Daniel Germani.

Morskie odcienie Chromica Feroe
Feroe

Głęboka intensywność niebieskości Dekton Baltic oraz zielonych tonów Dekton Feroe w wysublimowany sposób podkreśla osobowość przestrzeni. Morskie odcienie idealnie dopasowują się do eleganckich i wyszukanych projektów, emanujących siłą i charakterem. Doskonale sprawdzają się w różnorodnych projektach architektonicznych. Co więcej, otworzą możliwości wielu kombinacji z innymi materiałami, kolorami i stylami.

Morskie_odcienie Dekton Chromica_wzór Baltic_Cosentino
Baltic

Dekton® – materiał idealny

Dekton® występuje w dużych formatach i różnych grubościach. Dzięki temu architekci i projektanci mogą kreatywnie wykorzystywać ten materiał w przestrzeniach prywatnych i komercyjnych. Gdzie w takim razie materiał ten znajdzie zastosowanie? Dekton® jest powierzchnią idealną dla najbardziej wymagających projektów, narażonych na trudne warunki. Jest odporny na wiatr, nieregularne obciążenia, liczne perforacje oraz przebarwienia i promieniowanie UV. Dzięki swoim zaawansowanym właściwościom mechanicznym, opiera się nagłym zmianom temperatury i nie wymaga licznych zabiegów konserwacyjnych. Może więc z powodzeniem stanowić okładziny podłogowe, fasady, okładziny ścienne, blaty kuchenne czy schody. Nowe, morskie odcienie Dekton® Chromica dają jeszcze większe możliwości tworzenia niezwykłych, trwałych przestrzeni. Świat designu zrozumiał jak kolory morza kojąco wpływają na człowieka, i jak świetne stanowią dopełnienie do udanych projektów. Potwierdza to Valentín Tijeras, wiceprezes ds. produktów oraz działu badań i rozwoju Grupy Cosentino:

Kolekcja Chromica została stworzona, by wyjść naprzeciw rosnącej tendencji do wykorzystywania jednolitych niebieskich i zielonych barw w projektowaniu. Estetyczne i eleganckie, pasują idealnie do każdego stylu.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close