Search

Lato 2019 z Gurfam | podróż przez sztukę i design

Hall of Broken Mirrors Holon

Ekstremalny duch Gufram ożywia lato 2019 roku kilkoma projektami wystawienniczymi na całym świecie. W ten sposób potwierdza, że obiekty do wnętrz marki, są równocześnie prawdziwymi domowymi rzeźbami. To dzieła, które reprezentują w całej swej okazałości punkt łączący świat sztuki i świat wzornictwa, bez względu na kontekst.

LaTriennale Milano
LaTriennale | Mediolan, Włochy

To nie tylko uznanie dla ikonicznych produktów marki, ale także spektakularne instalacje specyficzne dla danych miejsc. Zapraszamy w podróż drogą innowacji i kreatywności, w lato pełne zabawy, pełne designu, pełne Gufram!

Radical Living NY
Radical Living | Nowy Jork, USA

RADICAL LIVING | R&Company, New York

Wystawa, którą można było zwiedzać do 18 czerwca 2019 oferuje dogłębną eksplorację krótkiego, ale głębokiego włoskiego ruchu radykalnych mebli, oświetlenia i artykułów gospodarstwa domowego. Właśnie wtedy powstały klasyki wzornictwa, jak sofa Bocca projektu Studio65 i lampa stołowa Dollaro autorstwa Lapo Binazzi. Celem wystawy jest zabranie gości w podróż po dziesięcioletnim ruchu, pokazując żywe przykłady w bardziej nowoczesnym kontekście, nadal oddając hołd ich historycznemu znaczeniu.

Radical Living NY
Radical Living | Nowy Jork, USA

HOME FUTURE | Ikea Museum, Älmhult

Rola domu i „domu przyszłości” od dawna intrygowała zarówno projektantów, architektów, producentów, jak i kulturę popularną. W XX wieku dom był miejscem zmian społecznych i technologicznych. Był to również poligon doświadczalny, gdzie architekci, projektanci i producenci wyobrażali sobie nowe sposoby życia. Wiele z tych wizji przewidziało dzisiejszy styl życia. Nawet jeśli sposób, w jaki zostały przedstawione, może wydawać się nam dzisiaj fantastyczny. Wystawa „Home Futures – Glorious future!”  bada, w jaki sposób niektóre z tych radykalnych pomysłów i wizji znajdują odzwierciedlenie w naszych domach dzisiaj.

Lato 2019
Home Future | Älmhult, Szwecja

HALL OF BROKEN MIRRORS | Holon Design Museum, Izrael

Wystawa, której kuratorem jest Maria Cristina Didero, potrwa do 26 października i będzie obejmie pięć instalacji, które odkrywają proces twórczy i doświadczenie współpracy projektantów pracujących w grupach. Słynne na całym świecie studia projektowe BCXSY, mischer’traxler, Reddish, Snarkitecture i Zaven przeanalizowały i zinterpretowały swoje relacje, a także różne etapy wspólnego projektu. Stworzyli w ten sposób przedmioty, przestrzenie, a także dzieła interaktywne, które fizycznie i intelektualnie wyrażają ich twórczy dialog.

Lato 2019
Hall of Broken Mirrors | Holon, Izrael

Lato 2019 | gdzie jeszcze znajdziesz Gufram

Więcej produktów Gufram wypełnia tego lata przestrzenie ekspozycyjne muzeów i galerii także we Włoszech (Mediolan, Turyn) oraz Francji (Dunkierka). Towarzyszą i ilustrują różnorodną tematykę wystaw – od analizy pracy grup projektowych, po zagadnienia gigantyzmu i nowoczesności.

Lato 2019
Gigantisme Art et Industries | Dunkierka, Francja
Lato 2019
Ritorno al Futuro | Turyn, Włochy
Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close