Search

Grzejniki dekoracyjne | włoski wymiar ciepła

grzejniki dekoracyjne alberto-meda-tubes01

Alberto Meda wyobraził sobie grzejniki dekoracyjne w formie plisowanych, eliptycznych elementów. Według jego projektu firma Tubes Radiatori wyprodukowała grzejnik o nazwie Step-by-Step. Aluminiowy moduł wykorzystuje grę światła, tworząc różne efekty w w zależności od układu i perspektywy obserwatora. Z kolei duet Ludovica i Roberto Palomba stworzyli całkiem nowe, mobilne rozwiązanie, które emanuje ciepłem, światłem i dobrym nastrojem – Eve.

grzejniki dekoracyjne alberto-meda-tubes03

Grzejniki dekoracyjne – Alberto Meda

Grzejniki dekoracyjne Step-by-Step to część kolekcji, w której grzejniki i podgrzewane wieszaki na ręczniki są interpretowane przez znanych na całym świecie projektantów. Projekt Alberto Medy bawi się modułowością. Tak więc moduł podstawowy można zainstalować indywidualnie lub umieścić obok innego modułu. W ten sposób można utworzyć cztery konfiguracje. Jednak mnożąc tą ilość przez różne dostępne wysokości, dochodzimy do dwudziestu możliwych kombinacji.

grzejniki dekoracyjne alberto-meda-tubes02

Lubię proste, podstawowe przedmioty o ukrytej złożoności. Step-by-Step wygląda jak jednolita powierzchnia. Jednak w rzeczywistości składa się z modułów z eliptycznymi żebrami, które gwarantują efektywność energetyczną przy minimalnych gabarytach”.

grzejniki dekoracyjne alberto-meda-tubes04

Step-by-Step to czysty, smukły, liniowy obiekt, który z wdziękiem opiera się o ścianę, uzyskując nienaganne kształty. Grzejnik nadaje się naturalnie do łazienki dzięki dodatkom, które są dostępne zarówno w kolorze, jak i w błyszczącym lub satynowym chromie. Wieszak na ręczniki i haczyk umożliwiają wieszanie ręczników kąpielowych i szlafroków, płynnie wtapiając się w projekt. W ten sposób zadbano o codzienne potrzeby także w wymiarze praktycznym.

grzejniki_dekoracyjne_eve01

Grzejniki dekoracyjne – Ludovica i Roberto Palomba

Ciepło i światło, dwa istotne i niezbędne elementy dla równowagi ciała i umysłu, i to właśnie zainspirowały parę projektantów Ludovicę i Roberto Palomba. Ich połączenie stanowiło punkt wyjścia do stworzenia bezprecedensowego obiektu grzewczego. Eve każdego dnia emanuje ciepłem i spokojem.

grzejniki_dekoracyjne_eve03

Eve definiują jej dwie funkcje – ogrzewa i rozjaśnia przestrzeń. Tak więc mamy do czynienia ze świetlną kulą, która wszędzie za nami podąża, dostarczając światło, ciepło i dobre samopoczucie. Grzejniki dekoracyjne Eve w elegancki sposób kreują idealną atmosferę w dowolnym miejscu i czasie. Sprawdzą się zarówno w domu jak i w biurze, ustawione na podłodze lub na biurku.

grzejniki_dekoracyjne_eve05

Eve należy do kolekcji Plug & Play zaprezentowanej przez Tubes z okazji Salone del Mobile 2018. Ta kolekcja stanowi punkt wyjścia do niespotykanej dotąd koncepcji osobistego ciepła. Chodzi o obiekty grzewcze uwolnione od ograniczeń instalacyjnych. Mogą zatem wykraczać poza statyczną naturę architektury i otwierają się na ludzki wymiar, który z definicji jest w ciągłym ruchu i ewolucji.

grzejniki_dekoracyjne_eve04

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close