Search

Grzejnik jako dzieło sztuki użytkowej

Grzejniki Scirocco-H__SNAKE-50-GOLD

Nadeszła jesień, kwestia ogrzewania jest zatem całkiem gorąca i aktualna. To właśnie Scirocco od trzydziestu lat ogrzewa włoskie domy grzejnikami, które łączą w sobie estetykę i funkcjonalność. Innowacyjne wzornictwo, materiały, technologie i wydajność to od 1989 roku znak rozpoznawczy marki. Grzejnik może nie tylko dbać o nasze ciepło, może także zdobić nasze wnętrza.

Grzejniki Scirocco-H_Graffe-design-Lucarelli-Rapisarda
Graffe

Dzięki oryginalnemu designowi Scirocco grzejniki stały się elementem godnym eksponowania. W ofercie włoskiego producenta można znaleźć kultowe już elementy z pierwszych kolekcji. Snake charakteryzuje się falistym kształtem. Z kolei inspiracją dla modelu Graffe były spinacze do papieru. Natomiast Winter to innowacyjny mosiężny podgrzewacz na ręczniki.

Grzejniki Scirocco-Brick
Brick

Wśród najnowszych produktów zdecydowanie wyróżnia się Brick. Ta kolorowa, modułowa cegła, która podobnie jak bloki konstrukcyjne pozwala na różne kombinacje i konfiguracje. New Dress po raz pierwszy zaprezentowano podczas Salone del Mobile 2016. Ten grzejnik wyróżnia się minimalistycznymi liniami, i elegancko „ubiera” każde wnętrze. Donut to z kolei stalowy grzejnik dekoracyjny, którego geometryczny kształt inspirowany jest słynnymi amerykańskimi ciastkami. W tym projekcie estetyka i design łączą się, tworząc unikalny produkt, którego głównym elementem jest prosta linia. Tiffany zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ jest produktem osadzonym mocno w historii, a jednocześnie jednym z najczęściej wybieranych przez klientów. Czerpiący z secesji, w całości wykonany z żeliwa, z dużymi mosiężnymi zaworami, jest zdecydowanie elementem dekoracyjnym.

Grzejniki_Scirocco-Donut
Donut

Ta różnorodność form oraz innowacyjność i funkcjonalność otworzyły drzwi do świata luksusowych hoteli oraz zachwyciły najbardziej uznanych architektów. Obecnie grzejniki Scirocco znajdziemy w hotelach sieci JW Mariott czy Mandarin Oriental. Na co dzień w swoich projektach korzystają z nich tacy architekci jak Antonio Citterio czy Matteo Thun. Firm wciąż poszukuje nowych rozwiązań i stąd, od 2017 roku, organizuje konkurs Design Warm Contest. Młode talenty mają możliwość zaprezentować w nim swoje pomysły. Co więcej, adepci projektowania maja nawet szansę wprowadzić swój projekt na rynek.

Scirocco-H_RoI-Soleil
RoI-Soleil
Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close