Search

Najlepszy włoski design 2019 | ADI Design Index

najlepszy włoski design 2019 01

ADI Design Index to lista, która obejmuje wybór najlepszych włoskich projektów konkurujących o nagrodę Compasso d’Oro 2020. Tak zwane Stałe Obserwatorium Projektów, złożone z ponad 100 ekspertów z całych Włoch, dokonało selekcji, która ukazuje najlepszy włoski design.

najlepszy włoski design 2019 012

Najlepszy design we Włoszech

ADI, czyli Associazione per il Disegno Industriale, przeanalizowało łącznie aż 970 zgłoszeń. Wśród nich znalazły się produkty, projekty i usługi. Wybrano 378 z nich, w tym 178 wybranych w ubiegłym roku. Wszystkie będą mogły wziąć udział w konkursie Compasso d’Oro 2020. To niewątpliwie najbardziej prestiżowa nagroda na świecie dla wzornictwa przemysłowego. Podkreśla ona jednocześnie jakość oraz wartość włoskiego designu. Ten wybór pokazuje najlepsze przykłady z całego kraju, od północy do południa, pokazując jednocześnie wszystkie aspekty włoskiej produkcji.

Smatrik by Tokujin Yoshioka, Kartell
Smatrik | Tokujin Yoshioka dla Kartell

We Włoszech wzornictwo powstaje i rozwija się na różne sposoby. Dzieje się tak ponieważ każdy region ma inną wiedzę specjalistyczną, zgodnie z lokalną gospodarką, kulturą i potrzebami. Część katalogu, zatytułowana 1300 kilometrów designu Made in Italy, pokazuje ewolucję wzornictwa w całych Włoszech. Wyjaśnień na łamach wydania udzielili przewodniczący delegacji terytorialnych ADI. Teraz można już kupić katalog, który gromadzi najlepsze włoskie projekty i produkty z 2019 roku. Co jest chrakterystyczne dla tegorocznej edycji? Przede wszystkim coraz silniejszy trend coraz bardziej zrównoważonego projektowania.

Boffi
Combine | Piero Lissoni dla Boffi

Wystawy w Mediolanie i Rzymie

Aktualnie odbywające się wystawy w Mediolanie i Rzymie prezentują znaczną cześć produktów wybranych przez ADI Design Index 2019. Nie brakuje także filmów i informacji ilustrujących każdy najlepszy projekt z osobna. Samą wystawę zaprojektowało studio Cortesi Design (Angelo Cortesi, Mauro Borella, Alessio Puleo i Carlo Ronchi) wraz z Francesco Schianchim. W Muzeum Nauki i Techniki imienia Leonardo Da Vinci w Mediolanie zobaczyć można między innymi kuchnię marki Boffi Combine projektu Piero Lissoniego. Na ekspozycji znajdziemy także krzesło Tribeca, zaprojektowane przez  CMP Design dla Pedrali.

Najlpeszy_ADI2019 Tribeca
Tribeca | CMP Design dla Pedrali

W Mediolanie podczas prezentacji ogłoszono także zwycięzców nagrody ADI Design Index 2019 Award for Innovation. Przedstawiono także zwycięzcę nagrody specjalnej ADI, który jednocześnie jest zwycięzcą konkursu Design Dubai Expo 2020. Natomiast podczas prezentacji w Rzymie zostaną przyznane tytuły za doskonałość wzornictwa Lacjum 2019.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close