Search

5 rzeczy, które warto zrobić w trakcie Targów Designu w Mediolanie

Targi Designu w Mediolanie to okres, który rzeczywiście nadaje nowej energii miastu. Jest w nim pełno ciekawych miejsc, które warto odwiedzić w trakcie imprezy. W związku z tym prezentujemy miniprzewodnik, który pozwoli Ci wykorzystać maksymalnie piękno tego włoskiego miasta!

Odwiedź Salone del Mobile

Czy można przegapić jedne z największych i najpopularniejszych targów wzornictwa, mebli i wyposażenia wnętrz na całym świecie? Koniecznie zatrzymaj się w wystawowych pawilonach. Zapoznasz się z najlepszymi markamii luksusowych mebli z wielu krajów. Czekają tam między innymi Boca do Lobo, Fendi Casa, Sahrai Milano i Missoni Home.

Zobacz nowości w Brera Design District

Brera Design District to nie tylko lokalizacja ale i marka. Dzielnica ta jest centrum rozwoju kreatywnego, handlowego i kulturalnego Mediolanu. Znajduje się w niej również wiele galerii, które z pewnością ucieszą każdego amatora sztuki.

Poznaj dzielnicę Isola Design District

Podobnie jak Brera, Isola Design District to efekt marketingu terytorialnego stworzony przez Blank (młodą agencję kreatywną). Każdego roku, gdy w Mediolanie odbywa się Tydzień Designu, właśnie w tej dzielnicy organizowane są rozmaite wydarzenia kulturalne we współpracy z 24PR & Events i Emilio Lonardo. Jest to miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia, szczególnie w tym okresie. W wielu ukrytych miejscach, galeriach i na prywatnych dziedzińcach ma miejsce dużo wystaw, instalacji, warsztatów a także interesujących rozmów.

Zwiedzaj miasto

Centrum miasta jest najlepszym miejscem na relaks, jeśli chcesz znaleźć się trochę dalej od głównego wydarzenia. Mediolan jest nie tylko postrzegany jako światowy kapitał, jeśli chodzi o wzornictwo przemysłowe, modę i architekturę, ale także miejsce pełne kultury i sztuki. Nie możesz opuścić Mediolanu bez spaceru po Galleria Vittorio Emanuele II a także bez zwiedzenia klasycznego, wspaniałego Duomo di Milano.

Wypróbuj najlepszą włoską kuchnię

Kolejną niedopuszczalną wręcz rzeczą byłoby opuszczenie Włoch bez wypróbowania tego co najlepsze w gastronomii kraju. W Mediolanie jest do wyboru wiele restauracji, w tym kilka opcji dla prawdziwych smakoszy. Należą do nich Cracco, Acanto (5-gwiazdkowa restauracja Hotel Principe Di Savoia), Lume a także restauracja da Giacomo.
Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close