Search

Hotel w sercu Monte Carlo | perła Lazurowego Wybrzeża

Hotel w Monte Carlo 01

Prestiżowy hotel w Monte Carlo – Hôtel de Paris, powstał w 1864 roku obok najbardziej znanego na świecie kasyna. Tą klasykę hotelarstwa w najlepszym wydaniu, poddano subtelnej renowacji. Agencja architektoniczna Affine Design, na której barkach spoczęło to zadanie, specjalizuje się w tworzeniu i konserwacji pałaców i luksusowych hoteli na całym świecie.  

Hotel w Monte Carlo 02

Klasyczny hotel w wielkim stylu

Zbudowana na stromym zboczu dzielnica Monte Carlo przyciąga co roku setki tysięcy turystów. Wszystko za sprawą ciekawej historii, uliczek otoczonych drzewami mandarynkowymi i zabytkowych obiektów architektonicznych z różnych epok. Jednym z nich jest prestiżowy hotel w stylu Belle Epoque, który cyklicznie odwiedza Książę Monako Albert II Grimaldi. Budynek sąsiadujący ze słynnym kasynem, kawiarnią Café de Paris oraz ogrodem Boulingrins hamonijnie wtapia się w krajobraz miejskiej przestrzeni.

Hotel w Monte Carlo 03

Przebudowa Monako

Centrum Monako aktualnie jest gruntownie przebudowywane. Dzięki tym działaniom ma odpowiadać na rozwój gospodarczy, społeczny i kulturalny miasta. Jednak równocześnie miasto ma zachować swoją historyczną rolę. Aby zachować spójność architektoniczną nowego schematu urbanistycznego, renowacji poddano także Hôtel de Paris. Przed architektami z Affine Design postawiono bardzo trudne zadanie, ponieważ obiekt przebudowywano już w 1878, 1910 i 1950 roku. W rezultacie zachowano niektóre charakterystyczne elementy powstałe w 1950 roku. Nie zmieniono wejścia głównego, holu, sali Empire i pierwszych poziomów rotundy, ponieważ to one uwydatniają tożsamość tego miejsca.

Hotel_w_Monte_Carlo 04

Oryginalny charakter

Motywem przewodnim renowacji Hotelu de Paris było zintegrowanie go z krajobrazem miejskim. Pałac hotelowy jest zlokalizowany pomiędzy odnowionym hotelem Hermitage, a kompleksem nieruchomości Sporting d’Hiver oraz aleją Princesse Alice. Aby uniknąć brutalnego radykalizmu lub, co gorsza, wymuszonego mieszania stylów, architekt Richard Martinet postawił na architektoniczną elastyczność. W ten sposób pierwsze poziomy Hotelu de Paris zachowały swoją oryginalną tożsamość. Natomiast bardziej wyrafinowany styl stopniowo zaczyna się pojawiać w górę fasady od trzeciego poziomu.

Hotel_w_Monte_Carlo 05

Wyrafinowane wykończenia

Delikatność i wyrafinowanie Hotelu de Paris można znaleźć także w aranżacji wnętrz oraz wyborze elementów wykończeniowych, takich jak dąb francuski Listone Giordano położony w apartamentach. Na indywidualne zamówienie Hôtel de Paris wykonano drewniany parkiet o wzorze jodełki w specjalnej kolorystyce. Jego unikatowy design nawiązuje do starożytnego, a zarazem prestiżowego otoczenia i idealnie komponuje się z całym kompleksem hotelowym.

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close