Search

Futurystyczny dom na wsi według Karima Rashida

karim-rashid-disk-house-futurystyczny dom 02

Estetyka Karima Rashida, rozpoznawalna na pierwszy rzut oka, emanuje kolorami i żartobliwą finezją. Futurystyczny dom na wsi, którego koncepcję przedstawił jako efekt swoich refleksji, w pełni realizuje założenia stylistyczne projektanta.

karim-rashid-disk-house-futurystyczny dom 01

Blokada spowodowana pandemią COVID-19 uświadomiła nam zalety życia na wsi, nawet jeśli wielu z nas woli życie w mieście. Ograniczeni w przestrzeni własnych domów, byliśmy w stanie określić, czego nam brakuje, a czego nie potrzebujemy. Jednak przede wszystkim rzuciło światło na to, jak ważny dla każdego jest kontakt z przyrodą. Wiele osób doświadczyło niemal fizycznego pragnienia słońca, świeżego powietrza i spaceru na bosaka po świeżo skoszonej trawie.

karim-rashid-disk-house-futurystyczny dom 03

Na szczęście istnieje wyobraźnia, która pozwoliła nam zobaczyć i poczuć te drobne przyjemności. Z kolei Karim Rashid, uruchamiając swoje pokłady fantazji, inspirowany nową perspektywą, stworzył koncepcję domu marzeń.

karim-rashid-disk-house-futurystyczny dom 04

Zamknięcie w Nowym Jorku sprawiła, że zacząłem fantazjować o budowie futurystycznego, a zarazem ekonomicznego domu na wsi z widokiem o promieniu 360 stopni, i oto rezultat”

karim-rashid-disk-house-futurystyczny dom 06

Takim komentarzem Karim Rashid opatrzył swój post na Facebooku, po raz pierwszy prezentując projekt okrągłej, transparentnej rezydencji. Nazwana domem dyskowym, ta pojedyncza struktura kolumn wygląda jak futurystyczny dom rodem z bajki. Środkowa kolumna nie tylko tworzy ogólne podparcie, ale także obsługuje całą instalację. Wewnątrz mieści się elektryka, ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja, hydraulika i technologia, a na dole także łazienka.

karim-rashid-disk-house-futurystyczny dom 05

 

Futurystyczny flow

Całkowicie przeszklone, zarówno architektura, jak i aranżacja wnętrz swobodnie płyną w tym zakrzywionym domu. Na zewnątrz okrągły basen okala dom, dodając mu świeżości. Futurystyczny dom składa się z dwóch sypialni i dwóch i pół łazienki. Natomiast jego powierzchnia wynosi ponad 200 metrów kwadratowych, rozciągając się na dwóch piętrach.

karim-rashid-disk-house-futurystyczny dom 09

Kosztowna wersja tego domu miałaby szkło poliwizualne, które stawałoby się nieprzejrzyste za jednym naciśnięciem przełącznika”, podsumowuje Rashid. „Ale może nie ma takiej potrzeby, ponieważ dom byłby otoczony lasem i mógłbym budzić się w nim każdego ranka razem ze wschodem słońca”.

karim-rashid-disk-house-futurystyczny dom 08

 

Zobacz także:

futurystyczny-projekt-w-starej-czesci-pekinu

krosno-dsign-kolekcja-karima-rashida

sexy-design-karima-rashida

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close