Search

Wirtualna wystawa „Riverside” – poetycka rzeka

virtual-exhibition-riverside-vincenzo de cotiis, ‘DC 1809’

„Riverside” to wirtualna wystawa, której kuratorem jest Carpenters Workshop Gallery i Vincenzo de Cotiis. Zbiorowa ekspozycja w rzeczywistości bada geografię rzecznych krajobrazów. Obejmuje prace projektu de Cotiis’a w dialogu z dziełami jedenastu innych artystów zaangażowanych w działania galerii.

wirtualna wystawa -riverside-wendell castle, ‘fallen and risen’
Wendell Castle, ‘Fallen and risen’

Wszystkie, bez wyjątku, nawiązują do naturalnych lub biomorficznych materiałów. Scenariusz wystawy obejmuje zarówno prace funkcjonalne jak i rzeźby, które podkreślają żywotność poetyckich form. Przywołują one tak naprawdę poskręcane gałęzie, formacje skalne i płynne tekstury.

wirtualna wystawa -riverside-nacho carbonell, ‘orange cortex tree (151_2019)’
Nacho Carbonell, ‘Orange cortex tree (151_2019)’

Wystawa eksplorująca geografię krajobrazów rzecznych, „Riverside” gromadzi prace Vincenzo de Cotiisa i 11 artystów z Carpenters Workshop Gallery. Kolekcjonerskie elementy projektowe łączą emocjonalną treść i funkcję. Odzwierciedlają także swobodę tworzenia i brak granic.

wirtualna wystawa -riverside-campana brothers, ‘branches sofa’
Campana Brothers, ‘Branches sofa’

Minimalistyczne, konceptualne idee w zestawieniu z poetyckimi i organicznymi formami budzą się do życia, przywołując obrazy i kształty zaczerpnięte wprost z natury.

virtual-exhibition-riverside-charles-trevelyan-‘fuse-I’.jpg
Charle Trevelyan, ‘Fuse-I’

W publikacji towarzyszącej wydarzeniu czytamy:

… zawsze zwracano szczególną uwagę, zwłaszcza artyści, na niedokończone. Do formalnego poddania się, złożonego z elementów znalezionych przypadkowo, do form, które są w naturalny sposób nieoczekiwane i niestabilne. Ta wirtualna wystawa wyłania się z pomysłu odejmowania, odsuwania ekscesów i powrotu do tego, co już istnieje, poprzez swoistą zbawczą interpretację. Erozja kamieni, wiry metalu i cementu, kamień i drewno doświadczane przez czas i woda stają się odkryciami. Architektura fluwialna nad brzegiem rzeki ”.

virtual-exhibition-riverside-maarten baas, ‘close parity small cabinet’
Maarten Baas, ‘Close parity small cabinet’

 

Zobacz także:

murakami-vs-murakami-wystawa-w-hongkongu

w-nowym-jorku-trwa-wystawa-prac-gaetano-pesce

michela-picchi-the-lady-or-the-tiger

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close