Search

Wakacyjny dom w lokalnym klimacie Oaxaca

wakacyjny dom meksyk 04

Ukryty, podwójny wakacyjny dom upiększają tradycyjne techniki budowy stosowane od zawsze w Oaxaca, w Meksyku. Palmowe liście, pozyskiwane lokalnie, pokrywają jego dach. Tradycyjne lokalne techniki szły oczywiście w parze z najnowocześniejszymi rozwiązaniami, aby stworzyć dwa połączone domy wakacyjne. Dzięki temu nie tylko klienci, ale także ich rodzina i przyjaciele mogą skorzystać z tego miejsca odpoczynku. W ten sposób wszyscy pozbywają się kłopotu związanego z ograniczeniem letnich podróży.

wakacyjny dom meksyk 01

Zaprojektowane i dopasowane do naturalnego kontekstu, lokalne drewno Parota wykorzystano przy realizacji prac stolarskich i zadaszeń. Tworzą one zacienione przestrzenie, w których można ukryć się  przed letnimi upałami Puerto Escondido. Także zastosowanie betonu, z którego powstała konstrukcja oraz część wykończeń, podyktowane było lokalnymi warunkami. Stała intensywność słońca i zasolenie powietrza wymagają materiału, który starzeje się dobrze, bez uciążliwej (jeśli w ogóle) konserwacji.

wakacyjny dom meksyk 02

Wakacyjny dom w Meksyku

Oprócz palety materiałów, znanych z tej okolicy, dodatkowo wdrożono także regionalne techniki rzemieślnicze. Znalazły one odzwierciedlenie w dekoracjach wnętrz i lokalnej sztuce uzupełniającej projekt. Stoły stworzył meksykański rzeźbiarz Héctor Álvarado. Odważne, mięsiste tkaniny to z kolei propozycja małej meksykańskiej marki Tural MX. Hasło przewodnie tego producenta brzmi „konsumować lokalnie”. Na zewnątrz wybrano wytrzymałą, mało wymagającą roślinność, która pasuje do krajobrazu.

wakacyjny dom meksyk 07

Innowacyjny układ wyróżnia to miejsce wypoczynku, oferując odrębne, ale połączone ze sobą miejsca dla dwóch rodzin. Duża ściana kratowa wentyluje przestrzeń wspólną z apartamentów, tworząc dynamiczny wzór światła od zmierzchu do świtu. Centralna, wspólna przestrzeń ma wysoki, wierzchołkowy sufit, co czyni ją imponującą przestrzenią do zabawy. Całość zwieńczona jest „palapą” o długości 100 stóp (mieszkanie otwarte z dachem krytym strzechą).

wakacyjny dom meksyk 06

wakacyjny dom meksyk 05

wakacyjny dom meksyk 03

Zobacz także:

dom-wakacyjny-na-wyspie-mykonos-grecki-minimalizm

letnia-rezydencja-nad-morzem-egejskim

wakacyjny-dom-na-korsykanskim-wybrzezu

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close