Search

Letnia rezydencja nad Morzem Egejskim

cesme_house_izmir_turkey_escapefromsofa_01

Cesme House to letnia rezydencja z trzema sypialniami, położona w Çeşme, popularnym kurorcie letnim w Izmirze w Turcji. Studio Escapefromsofa z siedzibą w Stambule zajęła się jego renowacją i dostosowała do użytku przez cały rok. Projektanci, zainspirowani wspaniałym latem nad Morzem Egejskim, połączyli modernistyczną wrażliwość na jasne, neutralne kolory i proste i czyste linie z kolonialnym stylem wykorzystującym naturalne materiały i rośliny. W ten sposób osiągnęli przytulny dom pełen wyrafinowania, spokoju i przytulności.

cesme_house_izmir_turkey_escapefromsofa_02

Na parterze otwarta przestrzeń mieści wszystkie obszary ogólnodostępne. Jej zwieńczenie stanowi wypełniony światłem, ośmiokątny salon o podwójnej wysokości. Stąd można łatwo trafić do dużego ogrodu tuż za nim. Dzięki przestronnym widokom na zachód słońca to przestrzeń wręcz idealna na relaks. Przyległa otwarta kuchnia z dużym stołem jadalnym to rozwiązanie podyktowane potrzebami dużej rodziny właścicieli. Mogą teraz wygodnie spotykać się tu przy wspólnych posiłkach. Natomiast ganek z przodu domu zapewnia zacienione miejsce, gdzie można cieszyć się poranną letnią bryzą.

letnia rezydencja cesme_house_izmir_turkey_escapefromsofa_03

Na piętrze główna sypialnia otwiera się na znajdujący się poniżej salon. Dzięki temu trafia tu więcej światła dziennego, jednocześnie wzmacniając poczucie przestronności. Kolonialne okiennice rodem z rezydencji przy plantacjach pozwalają na prywatność i modulację światła dziennego. Nasycają salon egzotyczną aurą dodatkowo wzmocnioną bujnymi roślinami doniczkowymi i dziełami plemiennymi. Letnia rezydencja wnosi atmosferę wakacji, podróży i przygody.

letnia rezydencja cesme_house_izmir_turkey_escapefromsofa_04

Wystrój wnętrza łączy współczesne skandynawskie i południowoamerykańskie wzornictwo przefiltrowane przez minimalistyczną estetykę stonowanych tonów i gładkich powierzchni. Zastosowanie naturalnych materiałów, takich jak drewno, mosiądz i marmur, zapewnia różnorodność tekstur i subtelne poczucie luksusu. Dodatkowo zestawienie dębowych desek podłogowych i kamiennych podłóg na parterze dzieli przestrzeń mieszkalną na otwartym planie na dwie odrębne strefy. W doborze mebli dominują także naturalne materiały, z których większość to ręcznie wykonane projekty inspirowane modernizmem z połowy wieku i wnętrzami kolonialnymi.

letnia rezydencja cesme_house_izmir_turkey_escapefromsofa_05

 

Zobacz także:

ipanema-letni-apartament-wg-arthura-casasa

kubizm-bialej-wiezy-letni-dom-architekta

nowoczesna-architektura-amerykanskiej-stodoly

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close