Search

Minimalistyczne apartamenty na wakacje w mieście

thisispaper-minimalistyczne apartamenty wakacyjne 11

K916 i K907 to nowe miejsce na mapie Warszawy, dedykowane wakacyjnym, miejskim podróżnikom. Minimalistyczne apartamenty zaprojektowane przez Studio Thisispaper skrywają w drewnianych pudłach łóżka i łazienki.

thisispaper-minimalistyczne apartamenty wakacyjne 03

Dwa mieszkania – o nazwach K916 i K907 – mieszczą się w starym magazynie drukarskim na warszawskiej Pradze. Powstał w 1903 roku, ale jego przeznaczenie zmieniono, aby mogli zamieszkać tu ludzie.

thisispaper-minimalistyczne apartamenty wakacyjne 02

Minimalistyczne apartamenty wywodzą się z koncepcji gościnności Thisispaper Studio A-Place. Jej inauguracja miała miejsce w 2018 roku. Właśnie wtedy z otwarto mieszkanie wakacyjne do wynajęcia w pobliskiej dawnej destylarni wódki.

thisispaper-minimalistyczne apartamenty wakacyjne 01

Zarówno K916, jak i K907 zyskały wnętrza odzwierciedlające minimalistyczną estetykę, która według studia jest „rdzeniem” procesu projektowania. Widać tu dążenie projektantów do osiągnięcia efektu wyciszenia. Współzałożycielka studia, Zuzanna Gąsior, tak wyjaśnia koncepcję projektową:

Podczas codziennych podróży tęsknimy za spokojnym momentem na odpoczynek, relaks lub po prostu pauzę. Dlatego zdecydowaliśmy się na ultra-minimalny wygląd”.

Pudełkowata bryła wykonana z listew ze sklejki sosnowej to jeden z niewielu elementów, które pojawią się w K916. Drewno skutecznie ociepla wnętrze i wprowadza równowagę zestawione z betonową strukturą stropu i podłogi. Bryła z drewna, wyciągnięta aż do samego sufitu, zwraca uwagę na niebagatelną wysokość mieszkania.

thisispaper-minimalistyczne apartamenty wakacyjne 08

Wewnątrz mieści łazienkę z dużą lustrzaną szafką w łazience i umywalką, która biegnie na całej długości ściany. Nad nią konstrukcja ze sklejki skrywa sypialnię na półpiętrze, do której można dotrzeć schodkami wykonanymi także ze sklejki sosnowej.

thisispaper-minimalistyczne apartamenty wakacyjne 07

Minimalistyczne apartamenty a design

Goście mogą również spać na rozkładanym łóżku, które ukryto w szufladzie pod schodami. W najszerszej przestrzeni mieszkania ulokowano aneks kuchenny z prostymi fioletowo-szarymi szafkami.

thisispaper-minimalistyczne apartamenty wakacyjne 05

Powierzchnię aranżuje kilka starannie dobranych mebli, w tym fotel norweskiego projektanta Terje Ekstroma o rozchwianej rurowej ramie. Jadalnię umeblowano geometrycznymi siedzeniami Hayo Gebauera. Oświetlenie zapewniają okrągłe mosiężne kinkiety, podczas gdy z sufitów zwisają błyszczące chromowane lampy.

thisispaper-minimalistyczne apartamenty wakacyjne 10

W mieszkaniu K907 podobnie dominuje bryła w kształcie pudełka, ale różni się od tej z apartamentu K916. Zamiast podłużnych listew, podkreślających wertykalność, wykonano ją z gładkich paneli ze sklejki sosnowej. Jednak także ona ma kwadratowe wycięcie, które prowadzi do sypialni na antresoli, a poniżej znajdują się umywalki i wbudowany aneks kuchenny.

thisispaper 03

W sąsiednim salonie uwagę przykuwa strzelisty, otwarty regał, na którego półkach ustawiono czarne ceramiczne ozdoby. Przestrzeń zaaranżowano przytulnym, tkanym dywanem, na którym stanął masywny stolik kawowy Philippe’a Malouina. Całość uzupełnia ciemnoszara sofa projektu Mai Ganszyniec, która wydaje się być przecięta na pół. Zuzanna Gąsior tak podsumowuje selekcję mebli:

To przedmioty, na które chcemy stale patrzeć, bardzo doceniamy ich formę i sposób działania”

Zuzanna Gasior i Aleksandra Zacharowa założyły Thisispaper Studio w 2011 roku przez Zuzannę Gasior i Aleksandra Zacharowa.

thisispaper 02

Zdjęcia: Maja Wirkus.

Zobacz także:

dom-romantyczny-w-minimalistycznym-stylu

motywy-afrykanskie-w-minimalistycznym-wnetrzu

minimalistyczne-wnetrza-i-oswojony-brutalizm

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close