Search

Błękitna Laguna | dziewicze piękno Islandii

Błękitna laguna - B&B Italia 01

Tutaj wszystko jest nieziemskie. Błękitna Laguna jest bowiem zaliczana do cudów świata przez National Geographic Traveller. W tym bajkowym miejscu powstał pierwszy na Islandii pięciogwiazdkowy hotel – The Retreat at Blue Lagoon. Obiekt został doceniony, podobnie jak okolica, zostając uhonorowanym przez Red Dot Award tytułem „Best of Best”. Jest to kolejna z już 15 nagród przyznanych hotelowi od czasu jego otwarcia w ubiegłym roku. Nie mniej ważnym wyróżnieniem jest wymienienie tej lokalizacji przez magazyn Time na liście 100 najwspanialszych miejsc na świecie.

Błękitna laguna - B&B Italia 02

Hotel został zaprojektowany z pełnym poszanowaniem środowiska naturalnego, a dzięki źródłom geotermalnym zapewnia wspaniały odpoczynek w tutejszym spa. Bogate w minerały wody są obiektem badań naukowców, którzy ciągle odkrywają jej wspaniałe właściwości. 62 pokoje dla gości, dwie restauracje oraz własna linia kosmetyków naturalnych pozwalają zanurzyć się w pełni w uzdrawiającej i oczyszczającej atmosferze.

Błękitna laguna - B&B Italia 03

Wnętrza emanują dopieszczonym minimalizmem. Tutaj na pierwszym planie pozostaje naturalne piękno, które otacza obiekt. Z apartamentów rozpościera się cudowny widok na Błękitną Lagunę lub na surowe, wulkaniczne wrzosowiska. Aby zachować równowagę pomiędzy kojącym krajobrazem i wnętrzami dla wymagających gości, sięgnięto po sprawdzoną włoską markę.

Błękitnalaguna - B&B Italia 04

To właśnie B&B Italia zaproszono do współpracy przy tym projekcie w charakterze globalnego konsultanta w zakresie aranżacji wnętrz. W związku z tym, już w czerwcu ubiegłego roku w mediolańskim salonie marki, odbyło się specjalne spotkanie zatytułowane „Destinazione Islanda”. Przy tej okazji włoskie czasopismo Abitare, wraz z B&B Italia oraz Design Group Italia, podkreślało piękno nienaruszonej przyrody. Łączy się ono bezpośrednio z zaskakującą architekturą oraz współczesnym wzornictwem. Właśnie w ten sposób postanowiono zaprezentować cuda i osobliwości kraju, który od lat zachwyca także swoim rodzimym designem. Błękitna Laguna rozpieszcza wszystkie zmysły, zachwyca unikalnym środowiskiem naturalnym i pozwala zanurzyć się w najwyższej klasy komforcie. Czego chcieć więcej od miejsca na odpoczynek?

Błękitnalaguna - B&B Italia 05

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close