Search

Motywy afrykańskie w minimalistycznym wnętrzu

afrykańskie motywy_La Belle_Vue_01

Projekt La Belle Vue, zlokalizowany w niewielkiej nadmorskiej miejscowości w Afryce Południowej, wypełnia unikalna mieszanka lokalnych wpływów i nowoczesnej elegancji. Afrykańskie motywy w niezwykły sposób łączą się tu ze znanym ze starego kontynentu minimalizmu. Dom odnowiło i rozbudowało biuro Bomax Architects, natomiast za architekturą wnętrz tego miejsca stoi OKHA.

afrykańskie motywy _La Belle_Vue_02

Dom ma stanowić sanktuarium i miejsce odpoczynku i ucieczki od szybkiego tempa życia jego właściciela, który pracuje na wysokim stanowisku w międzynarodowej firmie. Osadzony na zboczu wzgórza budynek zapewnia spektakularne widoki na góry i ocean. Co więcej, wspaniała panorama rozpościera się z każdego miejsca w domu. Zapewniają to wielkie tarasy i duże okna, które znajdujemy zarówno od frontu jak i z tyłu nieruchomości.

afrykańskie motywy _La Belle_Vue_03

Motywy afrykańskie na wejściu

Goście wchodzą do domu przez masywne, rzeźbiarskie, trójwymiarowe drzwi. Już na wejściu witają ich zatem motywy afrykańskie wyrażone w tej szczególnej dekoracji. Na wprost wejścia znajduje się jeden z tarasów z przykuwającym uwagę rozległym widokiem na góry Llandudno.

afrykańskie motywy _La Belle_Vue_05

Projekt na otwartym planie rozpościera się na zewnątrz, ponieważ jadalnia, salon, przestrzeń rozrywkowa i główna sypialnia mają na obu poziomach szerokie połączenia z tarasami i balkonami. Dzięki temu cały dom zdaje się otwierać na otoczenie, wypełniać się naturalnym światłem i oddychać morskim powietrzem.

afrykańskie motywy _La Belle_Vue_04

Plemienna geometria i ogromny głaz

Chociaż architektura wyraża nowoczesną, niemal minimalistyczną estetykę, klient chciał wyrazić swoje afrykańskie dziedzictwo poprzez elementy wnętrza. W związku z tym wiele mebli zaprojektowano na zamówienie, aby subtelnie wyrazić afrykański modernizm i luksus. Motywy lokalnej kultury realizują się w postaci afrykańskiej geometrii plemiennej oraz ceramice i rzeźbach miejscowych artystów. Wśród materiałów dominuje trawiony surowy dąb, postarzana skóra oraz satynowy mosiądz. Kredowa, monochromatyczna paleta stanowi doskonałe tło dla wszystkich, precyzyjnie dobranych dekoracji. Uzupełnia ją dodatkowo ogromny głaz. Ta gigantyczna, naturalna bryła płynnie łączy przestrzeń wewnętrzną i zewnętrzną.

afrykańskie motywy _La Belle_Vue_09

afrykańskie motywy_La Belle_Vue_06

Ziemia i niebo

Natomiast na wyższym poziomie, gdzie znajduje się domowe kino, zdecydowanie żywsza i bogatsza kolorystyka, ponownie przedstawia motywy afrykańskie. Przede wszystkim uwagę zwracają elementy w głębokiej, ceglastej czerwieni, która nawiązuje do barwy ziemi w tym rejonie. Graficzne dywany i oświetlenie wprowadza atmosferę retro, łącząc w ten sposób minimalistyczną estetykę z afrykańskim luksusem.

afrykańskie motywy_La Belle_Vue_07

I wreszcie sypialnia, tutaj postawiono nacisk na widoki rozciągające się za oknami. W związku z tym dębowe łoże, w towarzystwie otomany i wyszukanego dywanu, emanuje szykowną prostotą. Kolorystyczne odniesienia do morza i nieba delikatnie sugerują, że tak naprawdę warto spojrzeć przede wszystkim na to, co zachwyca na zewnątrz.

afrykańskie motywy_La Belle_Vue_08

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close