Search

Eden – architektoniczna kraina Marcela Wandersa

Eden_Marcel Wanders_Revolution

Eden projektu Marcela Wandersa to miejsce głębokiego relaksu. Luksusowy, na wskroś otwarty domek skonstruowany w całości z prefabrykatów to sanktuarium spokoju i wyciszenia. Tegoroczne targi designu w Miami (2-6 grudnia) pozwolą bliżej poznać założenia projektowe domu z gotowych elementów. Eden to zaledwie jeden z projektów wchodzących w skład większej kolekcji zatytułowanej Revolution Precrafted Properties.

Rewolucja Wandersa zakłada zmianę sposobu postrzegania „gotowych domów” jako tanich, praktycznych i mało wyrafinowanych w formie tworów. Rewolucyjne projekty sięgają po naturalny kamień, drewno, bambus i szkło, dzięki któremu niewielka przestrzeń mieszkalna zyskuje niemal nieograniczoną powierzchnię, płynnie łącząc się z otoczeniem. Eden jest potwierdzeniem założeń złożonego konceptu. Wyrafinowane w formie kolumny, w ciągu dnia rzucają interesujący cień, by w nocy zmienić się w świetlne słupy jakby lewitujące w zieleni. Eden to kosmopolityczny projekt, łączący elementy naturalne i wyrafinowany eklektyzm.

Wanders mówi o projekcie:” Nie jestem architektem, tak więc możliwość transformacji budynku w dom mieszkalny była dla mnie niebywałym przeżyciem. Chciałem mieć pewność, że zaprojektujemy dom taki, jakiego żaden innych architekt nie zrobiłby. Dom, który rozrasta się od wewnątrz i zajmuje kolejne zewnętrzne przestrzenie. Którego priorytetem zawsze jest ludzki komfort. Sprzyjała nam technologia, dająca szerokie spektrum możliwości, dzięki temu udało się stworzyć dom zindywidualizowany, zgodny z pasjami i marzeniami jednostki”.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close