Search

Komnaty medytacyjne Office Of Things

immersive-spaces-komnaty medytacyjne-office-of-things-01

Komnaty medytacyjne wypełnia oświetlenie w kolorze fuksji, fioletu i indygo. Zaprojektowało je multidyscyplinarne studio Office Of Things z myślą o miejscach pracy. Komnaty to część serii Immersive Spaces – toczącego się projektu badawczego Office of Things. Odkrywa on jakie korzyści dla pracowników płyną z wyciszających przestrzeni schronienia w ich miejscach pracy.

immersive-spaces-komnaty medytacyjne-office-of-things-02

Otulające i przenoszące w inny wymiar komnaty medytacyjne

Do tej pory komnaty medytacyjne zainstalowano miedzy innymi w biurach YouTube lub Google na terenie zatoki San Francisco. Łącznie istnieje ich już pięć. Pierwsza komora powstała w biurze w 2017 roku i od tego czasu studio zbiera opinie użytkowników. Bezustannie ulepsza także komponenty odpowiedzialne za oświetlenie i dźwięk. W ten sposób ma stworzyć niezwykle komfortowe, „przypominające łono” przestrzenie.

immersive-spaces-komnaty medytacyjne-office-of-things-03

W najnowszym wcieleniu komnaty medytacyjne podzielono na trzy części, które studio nazywa The Entry, The Ground i The Sky. Pracownicy uzyskują dostęp do komór przez The Entry. Wąskie przejście ma spowodować „pozbycie się dosłownego i symbolicznego hałasu biura i świata zewnętrznego”. Wewnątrz komnat znajduje się The Ground. To krajobraz pełen zakrzywionych, tapicerowanych tkaninami ścianek działowych, wyściełanych ław i miękkich poduszek. Wreszcie pracownicy mogą wpatrywać się w The Sky. To z kolei seria podświetlanych paneli na sufitach komór, które zazwyczaj świecą głębokimi odcieniami niebieskiego, fioletowego, czerwonego lub różowego.

Office Of Things 01

Panele w każdej komorze mają inną formę – niektóre są wypukłe, podczas gdy inne są przerywane amorficznymi otworami lub opadają w górę w kształcie łuku.

W przeciwieństwie do biura te komory wydają się zarówno surrealistyczne, jak i wzniosłe” – podsumowało studio.

Przyszłość w biurach

Office of Things uważa, że ​​komnaty medytacyjne w biurze stają się coraz bardziej istotne. Szczególnie po 2020 roku, kiedy wielu z nas musiało pracować w domu z powodu pandemii koronawirusa.

immersive-spaces-komnaty medytacyjne-office-of-things-04

Pandemia wysunęła na pierwszy plan wpływ stresu związanego z pracą na nasze zdrowie psychiczne. Dla tych, którzy mają szczęście pracować w domu, wkraczanie pracy w nasze życie osobiste jeszcze bardziej zatarło granice między nimi. Jednocześnie praca w domu pokazała nam, że zrównoważone życie zawodowe obejmuje przestrzeń dla zdrowia fizycznego i psychicznego przez cały dzień. Gdy firmy wdrażają strategie powrotu do biura, stres związany z dystansem społecznym i ogólną niepewnością grozi pozostawieniem pracowników bez wsparcia zdrowia psychicznego ”- podsumowuje studio.

immersive-spaces-komnaty medytacyjne-office-of-things-05

Kilka firm – zarówno przed, jak i po pandemii – podjęło kroki, aby wprowadzić miejsca uspokajające dla pracowników w biurach. Na przykład w siedzibie firmy wellness marki Goop w Santa Monica znajdują się sale do jogi, a kijowskie biura firmy Grammarly mają własne kapsuły na drzemki.

immersive-spaces-komnaty medytacyjne-office-of-things-05

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/design/vondom-office-czyli-biuro-na-dachu/

https://pointofdesign.pl/wnetrza/industrialny-styl-w-przestrzeni-biurowej/

https://pointofdesign.pl/wnetrza/home-office-jak-zaprojektowac-domowe-biuro/

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close