Search

Świąteczna kolekcja Cartiera – prezentownik

cartier-święta bożego narodzenia -2020

Nowa kolekcja Cartiera przedstawia propozycje artykułów do domu utrzymanych w bożonarodzeniowym duchu. Asortyment funkcjonalnych artykułów Cartier obejmuje zestaw papeterii, pudełko na herbatę i ozdoby świąteczne.

kolekcja Cartiera święta 2020 01

W rzeczywistości marka Cartier od dawna fascynuje się codziennością, tworząc funkcjonalne przedmioty. Od końca XIX wieku kolekcja Cartiera wzbogacała się o kolejne buteleczki z zapachami puderniczki, kałamarze czy artykuły papiernicze. Zgodnie ze swoim kodem designu Cartier nadawał ozdobny spin przedmiotom czysto funkcjonalnym. W ten sposób tworzył obiekty przepełnione elegancją.

Od 1880 roku Cartier interesuje się przedmiotami codziennego użytku. W 1925 r., wraz z utworzeniem działu S for Silver powierzonego Jeanne Toussaint, Cartier opracował bardziej dostępne akcesoria i przedmioty. Te praktyczne, zabawne, radosne i eleganckie obiekty doskonale współgrały z uroczystym duchem i elegancką przenośnością Cafe Society w latach 30. XX wieku. Materiały użyte do stworzenia tych szlachetnych przedmiotów z drewna, porcelany lub emalii spełniały kryteria elegancji i trwałości, a dzisiejsza kolekcja Cartiera kontynuuje tą tradycję ”- mówi Pierre Rainero, dyrektor ds. wizerunku, stylu i dziedzictwa w Cartier International.

W okresie powojennym lat 20. XX wieku te bardziej dostępne przedmioty wzbogacono metalami szlachetnymi i rzeźbionymi sylwetkami. Wsród nich można wymienić kultowy złoty korkociąg kieszonkowy i srebrny shaker do koktajli z ukrytymi recepturami koktajli.

kolekcja Cartiera święta 2020 07

Filozofię tą odzwierciedla także omawiana kolekcja Cartiera, składająca się z przydatnych przedmiotów codziennego użytku, wzbogaconych cennym akcentem. Pieczęć, puszka na herbatę, artykuły papiernicze i ozdoby świąteczne nawiązują do tradycji artystycznego kunsztu, który jest sercem zarówno biżuterii, jak i artykułów do domu domu, nadając elegancki charakter codzienności.

kolekcja Cartiera święta 2020 02

Zobacz także:

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close