Search

Noé Duchaufour-Lawrance wrażliwy rzeźbiarz designu

NDL cover point of design

Noé Duchaufour-Lawrance to francuski projektant pracujący w szerokim zakresie dyscyplin i materiałów. W ten sposób tworzy ujednolicony zbiór prac z narracją głęboko zakorzenioną w naturze.

Noé Duchaufour Lawrance zdjęcie: Richard Wright
Noé Duchaufour Lawrance
zdjęcie: Richard Wright

Urodził się na południu Francji w 1974 roku. Poszedł w ślady swojego ojca studiując rzeźbę w École Nationale Supérieure des Arts Appliqués et des Métiers d’Art. Następnie uzyskał dyplom z projektowania mebli w renomowanej Les Arts. Décoratifs.

Viceversa-1_noe-duchaufour-lawrance_suspension-pendant-light-_kundalini_k370280ga__design_signed_nedgis-90947-product
Viceversa dla Kundalini

Opierając się na bogatym doświadczeniu twórczym, Noé podchodzi do projektowania z wyjątkowym instynktem i wrażliwością. To one na nadają formę projektom od architektury po meble, wnętrza i niestandardowe, limitowane kolekcje.

borghese dla la chance
Borghese dla La Chance

Rzeźbiarskie prace to wyraz szacunku do przeszłości, połączonego z prostotą linii i szczerą chęcią tworzenia dzieł, które przetrwają.

Chalet-Béranger-by-Noé-Duchaufour-Lawrance
Chalet Béranger

W swojej karierze Noé Duchaufour-Lawrance współpracował m.in. z największymi markami. Wśród nich znaleźli się Saint Louis, Hermès, Ligne Roset, Cinna, Ceccotti Collezioni, Tai Ping i Bernhardt Design.

noe-duchaufour-lawrance-manta-computer-table-3
Manta dla Ceccotti Collezioni

Designer współpracował także z wieloma wystawami i instytucjami kultury. Jeśli chodzi o wystrój wnętrz, Noé zaprojektował globalne butiki dla Montblanc, salony Air France, wnętrza restauracji Ciel de Paris i London Sketch, a także prywatne rezydencje.

Ciel de Paris montparnasse-5
Ciel de Paris

Od 2018 Noé Duchaufour-Lawrance mieszka w Portugalii. Swój czas dzieli swój na opracowywanie kolekcjonerskich mebli designerskich i uruchamianie autorskiego projektu w Lizbonie o nazwie Made in Situ (otwarcie w 2020 roku). Jego podejście do designu celebruje połączenie dziedzictwa, materiałów, kształtów inspirowanych naturą i rzemiosła.

noe-duchaufour-lawrance-interior.jpg
Kolekcja Lanna dla Kundalini

Noé Duchaufour-Lawrance i jego najnowsze prace

Kolekcja Folia czerpie inspirację z kryształu i ma na celu podkreślenie wewnętrznej magii tego materiału. Wykorzystuje też jego zdolności do zaginania światła, tworzenia iluzji wielości słońc.

Noé Duchaufour-Lawrance podąża za tą zasadą organicznej kreacji. Projektant wyobraził więc ją sobie w sposób modułowy, skalowalny, przeznaczony do oświetlania przestrzeni o różnych typologiach. Od najbardziej architektonicznych po najbardziej intymne.

NDL Caraktere
Caractère dla Revolo

Caractère narodził się z grafitowej kreski poruszającej się swobodnie po papierze. Jako rysunek kreska opisuje ruchy dłoni, niedoskonałe, a niekiedy nieposłuszne.

NDL
Caractère dla Revolo

Gotowe szkice przetłumaczono na piękne trójwymiarowe obiekty, zachowując nieregularne kontury krawędzi wierne oryginalnym rysunkom. Gest jest zawsze obecny w kolekcji, od koncepcji po proces produkcji, w rzeczywistości nadaje przedmiotom silną fizyczną obecność.

Caractère NDL
Caractère dla Revolo

Niedoskonałości dodają kolekcji charakteru i doskonale odzwierciedlają kruchą równowagę między żywym materiałem ceramicznym a wykonaniem.

TP_Raw+by+Noé+Duchaufour-Lawrance_Hov+I_insitu_L
Raw dla Tai Ping

Dla Raw projektant Noé Duchaufour-Lawrance bada pochodzenie naszej planety: powstanie Ziemi, fundament cywilizacji, napięcie płyt tektonicznych. Skupienie się na minerałach w kolekcji odzwierciedla również pochodzenie jego własnej twórczej pamięci, jak osobisty hołd dla jego dzieciństwa na dzikich wybrzeżach Bretanii we Francji.

TP_Raw-by-Noe-Duchaufour-Lawrance_Lengfeld-I_r_p_d-810x1215
Raw dla Tai Ping

Jasper Morisson uznawany jest za jednego z czołowych projektantów XXI wieku, a prostota i efektywność jego pracy nie pozostawia wiele miejsca na interpretację. Postarałem się więc, aby produkt był bardziej skomplikowany, cięższy i pozbawiony funkcji. Jest to bezwstydnie prowokujące, w pewnym sensie przeciwieństwo projektu, ale moim zdaniem podejście, które kwestionuje granice tej dyscypliny.

ndl-la-source-table-designblocus-photo-6
Design Blocus dla La Source

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/wnetrza/projekt-wnetrza-przewodnik-po-stylu-francja/

https://pointofdesign.pl/design/organiczne-meble-gustavo-nevesa/

https://pointofdesign.pl/temat-dnia/sebastian-herkner-przedstawia-swoje-nowe-projekty/

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close