Search

Vondom office, czyli biuro na dachu

hospitality-contract-design-outdoor-furniture-tables-chairs-kes-jut-buratti-brothers-Shira-Lavi-BD-Shai-Gil-vondom-7

Firma z siedzibą w izraelskim mieście Ra´anana miała szczęście zająć biura, które przylegają do dachu budynku biurowca. Obszar pod gołym niebem, o powierzchni ponad 900 mkw, podzielono na dwa obszary. Powstała przestrzeń publiczna stworzona dla pracowników firm z całego budynku oraz inna przestrzeń prywatna, do której dostęp mają pracownicy z wybranych biur. O ich wygodę zadbał Vondom.

design-outdoor-furniture-sofas-armchairs-coffee-tables-stones-stefano-giovannoni-Shira-Lavi-BD-Shai-Gil-vondom-10

W tej prywatnej przestrzeni zainstalowano częściowo zamkniętą pergolę z drewnianymi belkami, aby złagodzić natężenia światła słonecznego. Dzięki temu powstało miejsce, w którym pracownicy mogą zrelaksować się na zewnątrz.

design-outdoor-furniture-sofas-armchairs-coffee-tables-stones-stefano-giovannoni-Shira-Lavi-BD-Shai-Gil-vondom-9

W strefie relaksu, idealnej na krótką przerwę, umieszczono kilka mebli marki Vondom. Wykorzystano między innymi zestawy foteli i sof z kolekcji Ulm zaprojektowane przez Ramóna Esteve. Świetnie sprawdzają się także elementy z kolekcji Stone zaprojektowane przez Stefano Giovannoni. To wyposażenie wprost idealne do siedzenia i czytania lub wymyślania nowych pomysłów. Można usiąść wygodnie przy kawie na stołkach Africa przy stołach Frame zaprojektowanych przez Eugeni Quitllet i Ramóna Esteve. Można także organizować nieformalne spotkania biznesowe, a nawet imprezy firmowe. Takim wydarzeniom dedykowano obszar wyposażony w minimalistyczne krzesła Kes zaprojektowane przez Buratti Brothers  oraz stół Jut.

design-outdoor-furniture-sofas-armchairs-coffee-tables-stones-stefano-giovannoni-Shira-Lavi-BD-Shai-Gil-vondom-8

Studio Shira Lavi BD wybrało meble ogrodowe Vondom, aby wyposażyć tę przestrzeń w meble ogrodowe. Miały być przede wszystkim odporne na wszelkie warunki pogodowe przez całe lata. Chodziło także o to, aby nie sprawiały trudności podczas czyszczenia i konserwacji.

hospitality-contract-design-outdoor-furniture-tables-chairs-kes-jut-buratti-brothers-Shira-Lavi-BD-Shai-Gil-vondom-6

W projekcie, w którym dominują neutralne kolory, tak naprawdę roślinność odgrywa ważną rolę, ponieważ to ona zapewnia witalność i ubarwia tą przestrzeń. Umożliwia również tworzenie tła z żywej przyrody dzięki zielonym i liściastym drzewom ustawionym w donicach pod oknami biurowymi.

hospitality-contract-design-outdoor-furniture-tables-chairs-kes-jut-buratti-brothers-Shira-Lavi-BD-Shai-Gil-vondom8

Rezultatem tej wielofunkcyjnej przestrzeni wyjątkowe miejsce, która choć oderwane od standardów biurowych, także pozwala na pracę. Co prawda w zupełnie inny sposób, ale przy jednoczesnym czerpaniu przyjemności z cudownego klimatu Izraela.

design-outdoor-furniture-tables-chairs-kes-jut-buratti-brothers-Shira-Lavi-BD-Shai-Gil-vondom12

 

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/design/taiga-beach-club…zowanie-z-vondom/

designerskie-meble-dla-dzieci-od-vondom

meble-tarasowe-outdoor-w-roku-2020

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close