Search

Ethimo i Marco Lavit przedstawiają ogrodowe schronienie

ETHIMO _HUT_01

Ethimo i Marco Lavit zmieniają duże przestrzenie zewnętrzne za pomocą Hut, nowego wymiaru komfortu, który zapewnia niespotykane doznania ciepła i „ochrony”. Hut, czyli chatka, jest czymś więcej niż tylko ogrodowym meblem, a jej proporcje „podnoszą” ją do autentyzmu architektury modrzewia syberyjskiego. Celebrują niezwykłe walory tego drewna, które doskonale nadaje się do użytku na zewnątrz i z czasem zachowuje swoje naturalne piękno. Struktura tego cudownego gniazda, z jego silnym efektem wizualnym, składa się z serii długich „łodyg”. Ułożono je na kształ wigwamu z metalowymi wstawkami i detalami. Otaczają one obfite okrągłe siedzisko, wyjątkowo wygodne dzięki miękkim poduszkom. Przytulna, prywatna, uspokajająca forma dobrego samopoczucia

Atelier LAVIT ETHIMO _HUT_02
Atelier LAVIT ETHIMO _HUT_02

Hut to wyjątkowe gniazdo dostosowane do ludzkiej skali, miejsce do odpoczynku i regeneracji, do relaksu i dobrego samopoczucia na zewnątrz. Zapraszająca i wygodna, drewniana konstrukcja wygląda ku niebu, chroniąc jak skorupa i stając się uprzywilejowanym punktem widzenia, ekskluzywnym i prywatnym. Miękkie poduszki na siedzisku witają ciało w kojącym uścisku. Siedlisko, w którym naprzemienny rytm listew tworzy luki, które filtrują postrzeganie tej przestrzeni, w naturalnym dialogu między wnętrzem a otoczeniem. Hut jest miejscem odpoczynku i medytacji, aby w pełni cieszyć się czasem spędzonym na świeżym powietrzu”.

Atelier LAVIT ETHIMO _HUT_03

Marco Lavit, młody projektant i architekt, Włoch mieszkający we Francji, doskonale ucieleśnia postać projektanta przyszłości. Zawsze interesował się sztuką, bez względu na formę: od fotografii po kino, włączając także inne dyscypliny, takie jak pejzaż. W swoim paryskim atelier eksperymentuje nie tylko z niezliczonymi możliwościami interakcji między architekturą a designem. Jego podejście to prowadzi do generowania pozytywnej synergii z różnych stron, ponieważ eksploruje przeróżne twórcze środowiska. Jego charakterystyczna cecha polega na zdolności do rozważenia i zobaczenia produktu, wyobrażonego obiektu, jako szeregu elementów, które odnoszą się do ich otoczenia i określają jego funkcję.

ETHIMO_HUT_4

Outdoor według Ethimo

Chatkę Hut można przenosić i dostosowywać bez konieczności przymocowania do podłoża. Gniazdo wysokie na 320 cm i o średnicy 300 cm można „zamknąć” za pomocą eleganckiej zasłony. Umożliwia w ten sposób filtrowanie powietrza, chroniąc jednocześnie przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Ethimo to firma wyczulana na trendy we współczesnym stylu życia na świeżym powietrzu. Jednak teraz, wraz z Hut, stworzyła nową formę kontaktów towarzyskich i dobrego samopoczucia. Zapewnia chronioną bezpieczną przestrzeń osobistą, którą można również dzielić z kilkoma bliskimi przyjaciółmi. Harmonijna, przyjazna, ochronna architektura Hut sprawia, że ​​jest to zaciszne, uspokajające i przytulne miejsce, idealne miejsce na relaks lub odpoczynek na świeżym powietrzu.

ETHIMO_HUT_5

 

Zobacz także:

egzotyczny-rafael-ethimo-i-paola-navone

salon-w-ogrodzie-czyli-otwarcie-letniego-sezonu

meble-tarasowe-outdoor-w-roku-2020

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close