Search

Reflex od IB Rubinetti – fokus na wodę

IB Rubinetti _Reflex_designPierattelliArchitetture (12)

IB Rubinetti przedstawia swoją nową kolekcję zaprojektowaną przez Pierattelli Architetture. Linię Reflex charakteryzują sugestywne formy inspirowane światem fotografii. W rezultacie kurek bardziej przypomina obiektyw aparatu, któremu zawdzięcza swoją nazwę. Można go zamontować bezpośrednio na powierzchni lub na ścianie, ale bez wątpienia na nowo definiuje klasyczne kanony estetyczne łazienki. Wszystko dzięki innowacyjnemu oryginalnemu wzornictwu.

IB Rubinetti _Reflex_designPierattelliArchitetture (11)

Reflex marki IB Rubinetti

Nowy projekt IB Rubinetti cechują proste, czyste linie w 12 możliwych do połączenia wykończeniach. To cylindryczny korpus z mosiądzu z masywnymi mosiężnymi pierścieniami, które regulują przepływ ciepłej i zimnej wody. Odwzorowują tym samym działanie pokręteł do ustawiania ostrości na obiektywie aparatu. Reflex narodził się z intuicji Pierattelli Architetture. W coraz bardziej cyfrowej erze, zapożyczyli pomysły i formy ze świata analogowego i zastosowali je w klasycznym kontekście, takim jak łazienka.

Andrea and Claudio Pierattelli, ph credits Chiara Cadeddu
Andrea i Claudio Pierattelli | © Chiara Cadeddu

Studio z Florencji od wielu lat projektuje meble na zamówienie. Teraz jednak debiutuje w świecie produktów przemysłowych we współpracy z włoską firmą, która zawsze łączyła design, zrównoważony rozwój i technologię. Wraz z IB Rubinetti, Pierattelli Architetture stanęli również przed wyzwaniem zestawienia dwóch materiałów eksploatacyjnych w jednym niezależnym korpusie. Wykorzystany mosiądz jest eko-mosiądzem o zerowej zawartości ołowiu. Ten ekologiczny materiał nie tylko gwarantuje ochronę zdrowia użytkowników, ale także spełnia warunki certyfikacji w USA, krajach skandynawskich i Australii.

IB Rubinetti _Reflex_designPierattelliArchitetture (6)

Pierattelli Architetture

Architektura, wnętrza, wzornictwo przemysłowe: projekty Pierattelli Architetture łączą funkcjonalność, estetykę i innowację w multidyscyplinarnym podejściu. Każdy element architektury, przestrzeni lub produktu powstaje na zamówienie. Ekstremalna elastyczność designu, skrupulatna interpretacja kontekstu, potrzeb klienta i znaczenia historycznego. Ota cała metodologia, która gwarantuje generowanie zrównoważonych, współczesnych rozwiązań.

IB Rubinetti _Reflex_designPierattelliArchitetture (7)

Dzięki silnemu powołaniu korporacyjnemu Pierattelli Architetture zaczęło specjalizować się w projektowaniu biur korporacyjnych i banków. Jednak z biegiem lat działalność firmy rozszerzyła się na sektor hotelarski, mieszkaniowy i projektowanie produktów. Zrównoważony rozwój to podstawowa wartość prac projektowych Pierattelli Architetture. Podstawę ich pracy stanowi świadomość, że ekologiczne podejście jest nie tylko etycznie konieczne, ale to także motor wzrostu gospodarczego dla biznesu.

IB Rubinetti _Reflex_designPierattelliArchitetture rysunek

IB Rubinetti _Reflex_designPierattelliArchitetture (10)

 

Zobacz także:

agape-sanktuarium-dla-duszy-i-ciala

aranzacja-lazienki-umywalki-ktore-przecza-nudzie

d-1-wzornictwo-i-technologia-duravit

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close