Search

Aranżacja łazienki – umywalki, które przeczą nudzie

Gessi Goccia 04

Kształty, materiały i wreszcie kolory – każdy chwyt dozwolony, aby stworzyć wyjątkowy projekt. Designerzy sięgają po nowe rozwiązania, aby przedmioty codziennego użytku zachwycały. Po awansie kuchni, która z podrzędnej funkcjonalnej roli zyskała status przestrzeni traktowanej na równi z salonem, przyszła pora na łazienkę. Przestronne, jasne pomieszczenie to kolejne miejsce do zagospodarowania za pomocą wyjątkowych obiektów. Producenci korzystają z wiedzy i doświadczenia topowych projektantów, aby aranżacja łazienki szła w parze z wystrojem każdego obszaru w domu. Lustra, ściany i podłogi oraz oświetlenie stanowią wdzięczne tło dla prawdziwie designerskich obiektów, jakimi w ostatnich latach stały się umywalki. I właśnie najciekawszym umywalkom postanowiliśmy przyjrzeć się dzisiaj.

bisazza slam 02
Bisazza | wanna Plouf, umywalka Slam oraz lustro Wow

Aranżacja łazienki kolorami

Słynna marka Bisazza ma w swojej kolekcji rozwiązania do łazienki, za których projektami stoją największe i najbardziej rozchwytywane nazwiska międzynarodowej sceny projektowej. Kolekcje tworzone przez Jaime Hayona, Marcela Wendersa czy Nendo w pełni oddają unikalny język designu każdego twórcy.

bisazza slam 04
Bisazza | Slam

Jednak najbardziej zachwyca żywa, zabawna i intensywnie kolorowa kolekcja autorstwa Indii Mahdavi. Wanna, umywalki i lustro w kolorze truskawki,  pistacji i czarnej jagody odzwierciedlają radosne, dynamiczne i żartobliwe podejście autorki. Słodycz w czystej postaci.

antoniolupi nuovi colori Cristalmood Senso 1a
Antonio Lupi | nowe kolory Cristalmood Senso

Natomiast Antonio Lupi uzupełnia swoją kolekcję szklanych umywalek o nowe kolory – można zatem wnioskować, że polichromia wraca do łask. Trzy świeże opcje przygotowano we współpracy z Gumdesign, a w rezultacie katalog opcji kolorystycznych rozszerzył się aż do 13 odcieni. Wszystkie dostępne w materiale, który Antonio Lupi opatentował – wytrzymałym i transparentym Cristalmood. Ten rodzaj żywicy wylewa się do form, jednak każdorazowo produkt wymaga ręcznego polerowania, aby pozbyć się niedoskonałości. Dzięki temu każda umywalka jest wyjątkowa, może różnić się nieznacznie odcieniem lub zatopionymi w masie pęcherzykami powietrza. Wracając jeszcze do nowych kolorów – Ceruleo, Oleo oraz Gran Cru, to bez wątpienia barwy naturalne i kojące i niezwykle eleganckie.

Vadama | Aquarello
Vadama | Aquarello

Inna włoska marka – Valdama, zaproponowała dwukolorową serię umywalek zatytułowaną Aquarello. Stworzony przez Prospero Rasulo projekt pozostaje otwarty, pozwalając na tworzenie zindywidualizowanych rozwiązań. Dzięki temu  odpowieda na specjalne potrzeby i wyjątkowe aranżacje łazienki. Intrygujące możliwości połączeń aż 11 kolorów, zostawiają projektantom i klientom ogromne pole do popisu.

Vadama | Aquarello
Vadama | Aquarello
Gessi Goccia 02 aranżacja łazienki
Gessi | Goccia

Ekskluzywna aranżacja łazienki

Salon kąpielowy brzmi zdecydowanie lepiej niż łazienka, kwintesencja luksusu przywodząca na myśl Kleopatrę w kąpieli z koziego mleka. Przyjemność i relaks, którego doświadczamy podczas niespiesznych czynności upiększających to wartości niepodważalne, i trudno znaleźć osobę niedoceniającą tych intymnych chwil dedykowanych tylko sobie. Dlatego wyrafinowane rozwiązania znane ze spa coraz częściej trafiają do przestrzeni prywatnych rezydencji, a duża łazienka staje się powoli standardem na równi z otwartą kuchnią.

Gessi | Goccia aranżacja łazienki
Gessi | Goccia

Idea stworzenia salonu kąpielowego przyświeca marce Gessi, co najlepiej odzwierciedla kolekcja Goccia, co w języku włoskim oznacza „kroplę”. Inspirowana płynnymi i naturalnymi kształtami wody linia elementów do łazienek powstała w pracowni znanego rzeźbiarza Prospero Rasulo. Łączy najlepsze włoskie rzemiosło z eleganckimi, minimalistycznymi elementami.

Agape | petra aranżacja łazienki
Agape | Petra

Z kolei umywalka Petra od Agape powstała z Cementoskin®, nowego rodzaju betonu, odpornego na wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Projektanci Marco Merendi i Diego Vencato w pełni wykorzystali unikalne cechy estetyczne tego wyjątkowego materiału. Co więcej można go wykorzystywać nie tylko w aranżacji łazienki w domu, ale także na zewnątrz. Cała kolekcja inspirowana jest miękką, naturalną fakturą specjalnego betonu – woda spływa po gładkich powierzchniach. Odnosi się wrażenie, że to ona wydrążyła organiczny kształt w kamieniu, tak jak czyni to natura od milionów lat.

Agape petra 3 aranżacja łazienki
Agape | Petra

 

Zobacz także:

time-trend-lazienki-w-sezonie-2020

agape-najnowsza-kolekcja-particii-urquioli

malowniczy-styl-wnetrz-indii-mahdavi

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close