Search

10 pomysłów na luksusową garderobę

Ubik Poliform

Garderoba to miejsce intymne, w którym każdego dnia przeobrażamy się w kogoś innego, kreujemy wygląd, przybieramy pozy… W tym miejscu materializuje się obraz nas samych pokazywany na zewnątrz. Ważne by garderoba umożliwiała nam w jak najlepszy sposób przejść codzienny proces kreowania własnego wizerunku. By była wygodna, funkcjonalna, dopasowana do naszych potrzeb, ale także piękna i wysokiej jakości.

 

Garderoba zindywidualizowana

Szuflada z przegródkami na krawaty i paski, miejscem na kolekcję zegarków i spinek do krawatów. Pod nią równiutko wiszący rząd spodni. Ściana z kilkudziesięcioma parami butów – na każdą z nich przewidziana osobna przestrzeń. Podświetlane półki ze swetrami, koszulkami, bielizną. Strefa z garniturami i koszulami pana domu oraz sukienkami, spódnicami i bluzkami pani. Bransoletki, korale, naszyjniki, kolie i kolczyki poumieszczane w niewielkich, eleganckich szufladkach – każda rzecz traktowana z sentymentem znajdzie tu szczególne miejsce. Wszystko idealnie dopasowane, uporządkowane i pod ręką. Nic nie jest przypadkowe. Na środku stylowy fotel lub pufa, która nadaje pomieszczeniu przytulności, a jednocześnie pozwala wygodnie usiąść podczas zmiany odzieży. Dorzućmy do tego przeszklone drzwi, które przy delikatnym dotknięciu palcem, niemal same się otwierają i zamykają. Dodajmy półki i szuflady wyłożone skórą, z których każda została podświetlona dyskretnie ukrytą lampką. Brzmi jak opis wnętrza luksusowego butiku z ubraniami? To jednak wnętrze prywatnego domu, a raczej jednego z wielu jego pomieszczeń. Najważniejszego, bo mieszczącego wszystkie tajemnice i ubrania jego mieszkańców – garderoby.

 

Specjalne miejsce na wyjątkowe rzeczy

 

„Żywot” idealnej garderoby rozpoczyna się już w momencie projektowania bryły domu, więc nie jest to miejsce wygospodarowane z przypadkowego pomieszczenia. Idealnym rozwiązaniem ułatwiającym codzienne funkcjonowanie, jest przestrzeń pomiędzy sypialnią a łazienką lub, jeśli korzysta z niej kilku domowników jednocześnie, pokój prowadzący z kilku sypialni do wspólnej łazienki. W momencie, kiedy mamy już zaplanowane miejsce na garderobę, możemy pomyśleć o jak najlepszym jej zagospodarowaniu. Tu nie tylko przydaje się znajomość ergonomii, ale również przyzwyczajeń, upodobań, trybu życia, a nawet hobby domowników. Garderoba dobrze zaprojektowana jest bowiem syntezą tych wszystkich elementów. Inaczej będzie wyglądała przestrzeń na ubrania biznesmena, który na co dzień chodzi w garniturach, a inaczej wielbiciela aktywnego trybu życia i różnorodnych sportów czy miłośniczki mody z bogatą kolekcją torebek, bielizny i szpilek. Z tego powodu tak ważny jest etap projektowania garderoby, która zostanie „uszyta na miarę” jej właścicieli.

Top 10 ekskluzywnych szaf

Choć oferta rynkowa jest dosyć szeroka to zaledwie kilku graczy wyznacza kierunek w jakim zmierza projektowanie szaf i garderoby w prywatnych wnętrzach. Prym jak zwykle wiodą Włosi, którzy wydaje się, że posiadają szósty zmysł pozwalający im proponować coraz to nowe odsłony chwytających za serca designerskich kreacji dedykowanych wnętrzom. Poszukującym inspiracji szczególnie polecamy marki: Poliform i Rimadesio, z których projektów wybraliśmy 10 różnych pomysłów na garderobę. Będziecie zachwyceni!

Produkty tych marek do nabycia m.in. w Studio Forma 96, www.sf96.pl

 

Zobacz także:

Daniel Libeskind nagrodzony za projekt kuchni

Kolekcja 2017 Molteni&C w Mediolanie

 

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close