Search

Fratelli Boffi | design inspirowany światem przyrody

2502_animalia_2_big

Fratelli Boffi to bez wątpienie jedna z marek, które symbolizują jakość „made in Italy”. Łączy tradycję wyrafinowanej sztuki stolarskiej z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi. Zaprzęga o pracy najzdolniejszych rzemieślników i najbardziej kreatywnych projektantów, dzięki czemu możemy podziwiać unikalne dzieła wzornictwa przemysłowego.

Giraffa FRATELLI BOFFI
Giraffa

Powrót do źródeł, fascynacja światem przyrody, umiejętność dostrzeżenia piękna w wycinkach, detalach znanych każdemu z natury. Takie tendencje obserwujemy przeglądając najnowsze propozycje marek wyznaczających trendy i kierunki w designie. Nie inaczej jest w przypadku Fratelli Boffi, producenta, który korzystając z kreatywności i teatralnego stylu projektantów, realizuje ich śmiałe pomysły. Rozwijana od dekady kolekcja Animalia gromadzi właśnie takie projekty.

fratelli boffi stag

Stag – projekt: Nigel Coates

Królestwo zwierząt ożywia stół Stag, którego nogi przypominają rogi jelenia. Mebel zaprojektowany przez Nigela Coatesa ma blat z przezroczystego szkła o wygładzonych krawędziach. Pozwala on w pełni docenić wyrafinowane rzeźbienie struktury stołu, do której wyselekcjonowano specjalny rodzaj drewna tropikalnego – ziricote.

fratelli boffi gattone

Gattone – projekt Nigel Coates

Eleganckie i przyjemne krzesło Gattone Nigel Coates zaprojektował z myślą o salonie. Obszerne, okrągłe siedzisko wzmocnia tapicerka z wyjątkowo miękkiego końskiego futra. Przywołuje na myśl sylwetkę przycupniętego kota o puszystej sierści. Nawet profil oparcia można zinterpretować jako koci pyszczek i uszy.

fratelli boffi snake

Snake – projekt Nigel Coates

Po raz kolejny Nigel Coates zainspirował się fascynującym światem zwierząt. Miękkie i uwodzicielskie ruchy węża odzwierciedlają faliste i elipsoidalne cechy lustra Snake. Wśród konotacji dotyczących węża, znajdujemy też tą o gadzie pożerającym własny ogon. Zamknięty okrąg symbolizuje wieczny powrót „tego samego”. Lecz może także wyrażać pragnienie, aby żyć pełnią życia i w ten sposób odnosić się do wieczności. Z pewnością kształt przywodzący na myśl zwierzę należy interpretować jako dobry omen. Niewielkim dodatkiem do lustra jest wstawka w postaci drewnianej półki. To subtelne i praktyczne rozwiązanie umożliwia odłożenie niewielkich przedmiotów jak klucze czy szminka.

fratelli boffi clorophilia

Clorophilla – projekt F.lli Boffi i Ferruccio Laviani

Ferruccio Laviani interpretuje Clorophilla Fratelli Boffi w dwóch wersjach: krzesło do jadalni i mały fotel z oparciem złożonym z trzech rzeźbionych liści. Projekt przedstawia wiązki liści wyrzeźbione w drewnie, jego nogi pokryte są smukłymi gałęziami. Motyw zastosowany w strukturze powtarza się na tkaninie użytej do pokrycia siedziska, pośród świeżej mieszanki liści i dynamicznego cieniowania.

boffi-lui6-1.jpg

Stolik Lui6 – projekt Philippe Bestenheider

Małe stoliki Lui 6 zaprojektowane przez Philippe’a Bestenheidera także są inspirowane naturą, który zbadał i wykorzystał tu estetykę plastra miodu. Powtarzające się sześciokątne kształty bawią się wysokościami i ściśle do siebie przylegają. Dzięki powtarzalnej formie, taborety z drewnianych klocków tworzą system znany z ula. Mogą zatem funkcjonować zarówno jako samodzielna jednostka, jaki i w grupach. W ten sposób Lui 6 staje się meblem wielozadaniowym, który z powodzeniem sprawdza się w różnych środowiskach. Od przestrzeni publicznych po zacisze domowego salonu.

fratelli boffi lui6 2

Biblioteka Lui6 – projekt Philippe Bestenheider

Lui 6 / B autorstwa Philippe’a Bestenheidera przypomina ul o podwójnych ściankach składający się z otwartych i zamkniętych skrzyń. Mebel demonstruje wszechstronność i wielofunkcyjne zastosowanie, ponieważ idealnie sprawdzi się zarówno jako regał i jako ścianka rozdzielająca przestrzeń. Drewniana rama w kształcie prostokąta okala serię nieregularnych półek.

Animalia FRATELLI BOFFI
Animalia

 

Zobacz także:

fratelli-boffi-salone-del-mobile-2019

luksusowe-wnetrza-wg-piero-lissoniego

open-space-na-pelnym-morzu-de-padova

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close