Search

Open space na pełnym morzu | De Padova

open space sanlorenzo_sd86_pilot

Pojęcie open space nie ogranicza się wyłącznie do przestrzeni biurowych. Otwarte, przestronne wnętrze możemy znaleźć także w tak nietypowych miejscach jak jacht. Najlepszym przykładem niech będzie prezentowana realizacja z Włoch.

open space sanlorenzo_sd86_salon01

Koncepcja nowego jachtu SL 86 ze stoczni Sanlorenzo stawia na otwartą przestrzeń z jasnymi, komunikującymi się obszarami. Jednocześnie wszystko tutaj naznaczono bezkompromisową elegancją i wyrafinowaniem. W ten sposób podróżni mogą mieć bezpośredni kontakt z morzem.

open space sanlorenzo_sd86_salon02

Współczesne i wyszukane rozwiązania dominują w badaniach włoskich marek Boffi | De Padova. Grupa Boffi może się także poszczycić stałą współpracą ze znaną na całym świecie z jakości stocznią  Sanlorenzo. A tak naprawdę ta konkretna realizacja dowodzi, że branża jachtowa coraz większą uwagę poświęca projektowaniu wnętrz. Wnętrz, które mają być nowoczesnym, przestronnymi loftami. Ten kierunek możemy więc nazwać kreacją open space na morzu.

sanlorenzo_sd86_salon03

Historia marki De Padova sięga lat 50. XX wieku, gdy Fernando i Maddalena De Padova rozpoczęli  działalność od importu skandynawskich mebli. To właśnie dzięki do Włoch trafiło wzornictwo z Europy Północnej. Była to niewątpliwie rewolucja, ponieważ wywarła trwały wpływ na nasz dzisiejszy styl życia. W ciągu kolejnych dziesięcioleci spotkania i kolaboracje z najznakomitszymi projektantami ugruntowały pozycję marki De Padova.

 sanlorenzo_sd86_kuchnia

Wizja, odwaga i determinacja Maddaleny, która po śmierci męża sama prowadziła firmę, została uhonorowana na początku XXI wieku. Wtedy otrzymała za swój życiowy dorobek jedną z najważniejszych nagród w świecie designu – Compasso d’Oro. Dziś marka należy do grupy Boffi, jednak wciąż samodzielnie rozwija się i wyznacza nowe kierunki. Warto tu wspomnieć o partnerstwie z duńskim start-upem MA/U – firmą specjalizującą się w produkcji systemów regałów do biur i domów.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close