Search

Zucchetti prezentuje nowe kolekcje 2020

zucchetti 2020 04

W 2020 roku, tuż przed setną rocznicą, Zucchetti zainaugurował nowy etap, aktualizując tożsamość marki i wprowadzając dwie nowe linie kranów. Model Medameda zaprojektowali Alberto i Francesco Meda, natomiast za projekt Helm odpowiada  David Lopez Quincoces.

zucchetti_2020 05
Helm

Z jednej strony firma (która od lat 80. konsekwentnie wyróżnia się skutecznymi, unikatowymi kampaniami), wciąż prezentuje się w innowacyjny sposób. Dopracowując swoje symbole graficzne, Zucchetti wybiera esencjonalne, minimalistyczne lecz jednocześnie energetyzujące i żywe obrazy. W ten sposób odnajduje równowagę, także wizualnie, w uzupełniających relacjach z marką Kos. Z drugiej strony Zucchetti właśnie zainaugurował owocny dialog z cenionymi profesjonalistami, takimi jak Alberto i Francesco Meda i David Lopez Quincoces. W rezultacie mamy do czynienia z dwoma nowymi, intrygującymi projektami.

zucchetti_2020 02
Helm

Helm zaprojektowany przez Davida Lopeza Quincocesa można nazwać „absolutnym”, kultowym przedmiotem. Przyjmuje on klasyczny archetyp „kranu z krzyżowymi uchwytami” i zamienia go w cylindryczne bryły. Najpierw rozłożył je na części, a potem ponownie zrekonstruował. Jak powiedział sam projektant:

Zaczynam od złożonych pomysłów, aby następnie przejść do syntezy i znaleźć styl, który najskuteczniej przetrwa próbę czasu i obejdzie trendy”.

To podejście doprowadziło do powstania pierwszej w historii Zucchetti, linii baterii wykonanych w całości ze stali nierdzewnej, Wszechstronna seria z powodzeniem dostosowuje się do wielu przestrzeni wewnętrznych, o których architekt / projektant pomyślał podczas jej projektowania.

zucchetti 2020 03
Medameda

Medameda, zaprojektowana przez Alberto i Francesco Medę, uspokaja i komponuje:

Staramy się tworzyć przedmioty o prostym, jednolitym stylu; obiekty, które nie są zbyt głośne. Unikamy formalnej ekstrawagancji na rzecz zwrócenia szczególnej uwagi na efektywne relacje między różnymi składnikami przedmiotów, a następnie między przedmiotami a tymi, którzy ich używają”.

zucchetti 2020 01
Medameda

W ten sposób powstał obiekt o organicznych, płynnych liniach, o nie przesadzonym designie. Swój uniwersalny urok zawdzięcza także interakcji między dwoma pokoleniami projektantów, ojca i syna, którzy go stworzyli.

 

Zobacz także:

agape-sanktuarium-dla-duszy-i-ciala

aranzacja-lazienki-umywalki-ktore-przecza-nudzie

salvatori-1-dzien-w-paryzu

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close