Search

Punkowa księżniczka Chanel Haute Couture 2020/21

Haute Couture Chanel 2020/21_photo_by_Mikael_Jansson 01

Kolekcję Chanel Haute Couture na jesień/zimę 2020/21 uchwycił na fotografiach Mikael Jansson. Czym inspirowała się Virginie Viard tworząc ją? Jak sama twierdzi, tym razem odwołała się do swojego wielkiego poprzednika – Karla Lagerfelda.

Haute Couture Chanel 2020/21_photo_by_Mikael_Jansson 02
Zdjęcia: Mikael Jansson

Myślałam o punkowej księżniczce wychodzącej z „Le Palace” o świcie, z taftową sukienką, dużą fryzurą, piórami i sporą ilością biżuterii. Ta kolekcja jest bardziej inspirowana przez Karla Lagerfelda niż przez Gabrielle Chanel. Karl poszedłby do „Le Palace”. Towarzyszyłby tym bardzo wyrafinowanym i bardzo wystrojonym kobietom, które byłyby, tak jak on, bardzo ekscentryczne”.

Haute Couture Chanel 2020/21_photo_by_Mikael_Jansson 03

Ekscentryczne bogactwo Chanel Haute Couture 2020/21

Kolekcja Haute Couture na wiosnę-lato 2020 nosiła wyraźnie wpływy prostoty i rygoru opactwa w Aubazine, gdzie Gabrielle Chanel siedział dzieciństwo. Natomiast trzydzieści propozycji w kolekcji Haute Couture na jesień-zimę 2020/21 cechują zgoła odmienne elementy. Na pierwszy plan zdecydowanie wybija się tu pragnienie błyszczącego bogactwa i biżuterii. Niektórym stylizacjom towarzyszą nawet klejnoty z kolekcji CHANEL High Jewelry.

Haute Couture Chanel 2020/21_photo_by_Mikael_Jansson 04

Lubię pracować w ten sposób, idąc w przeciwnym kierunku niż to, co robiłem ostatnim razem. Chciałem złożoności, wyrafinowania.”

Haute Couture Chanel 2020/21_photo_by_Mikael_Jansson 05

Wszyscy partnerzy CHANEL, w tym Métiers d’art Lesage i Montex, a także Lemarié i Goossens, przyczynili się do powstania cennych tweedów. W rzeczywistości zdobią je nie tylko cekiny i dżety, ale także kamienie oraz koraliki. Diamentowy warkocz zachwyca na spodniach atramentowo-czarnych garniturów. Krótkie sukienki ze ściągaczami w talii i koronkowe spódnice szeleszczą obok długich sukien o bardzo uroczym wyglądzie a la Grand Siècle i szlachetnych bohaterek wprost z dziewiętnastowiecznych sztychów.

Haute Couture Chanel 2020/21_photo_by_Mikael_Jansson 06

To prawda, że ​​myślałam o obrazach, ale były to bardziej obrazy niemieckie. Naprawdę miałem na myśli świat Karla …”

Haute Couture Chanel 2020/21_photo_by_Mikael_Jansson 07

Czarne i antracytowo-szare odcienie rozświetlają pojawiające się tu i tam rozbłyski różu. Malowane koronki, wraz z tweedami wykonanymi ze srebrnej wstążki, wzbogacają kurtki-bolerka. Właśnie taka kurtka z zapinaną talią, zestawiona z wąskimi nogawkami i butami z czarnego zamszu, to najwyższy przejaw ultra rockowego romantyzmu.

Haute Couture Chanel 2020/21_photo_by_Mikael_Jansson 08

Dla mnie kolekcja Haute Couture jest romantyczna w samej swojej istocie. W każdej z tych sylwetek jest tyle miłości.”

Haute Couture Chanel 2020/21_photo_by_Mikael_Jansson 09

 

Zobacz także:

chanel-cruise-2020-21balade-en-mediterranee

rosyjska-inspiracja-bizuteria-chanel

teatr-mody-wybiegowe-scenografie

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close