Search

Ethimo, Matteo Thun i Antonio Rodriguez

Ethimo allaperto

Allaperto, kolekcja siedzisk powstała w wyniku kolaboracji Ethimo, Matteo Thuna i Antonio Rodrigueza. Stała się ikoną za sprawą różnych „stylizacji”, dzięki którym interpretuje miejsca, w których się pojawia. Teraz kontynuuje transformację w dwóch nowych nastrojach: Veranda i Nautic, łącząc odpowiednio teak z naturalnym rattanem i liną.

Allaperto_02_Gardone-copia.jpg

Nowe szaty Ethimo

Allaperto Veranda ubiera fotel z rattanu, oferując przykład coraz bardziej ekologicznego podejścia, które koncentruje się na wyborze materiałów, raczej w stylu vintage. Naturalny splot rattanowy idealnie pasuje do przestrzeni przejściowych między wnętrzem i zewnętrzem, takich jak portyki lub werandy. Dzisiaj te obszary stają się prawdziwym przedłużeniem komfortu oferowanego przez wnętrza. Jednocześnie potrafią niezmiennie zaskakiwać, dokładnie tak jak Ethimo.Specjalna tekstura naturalnego rattanu i jego wyrafinowany splot pomagają stworzyć uroczy „egzotyczny” efekt w półotwartych przestrzeniach.

Allaperto_04_Gardone_ethimo

Allaperto Nautic, drugi nowy „ubiór” zaprojektowany wspólnie z Matteo Thunem i Antonio Rodriguezem, stylizuje cały salon. Łączy teak z liną polipropylenową, materiałem w 100% outdoorowym i nadającym się do recyklingu. Nastrój marynistyczny czerpie inspirację z morza, wykorzystując jednocześnie cenny teak i artystyczny splot liny w jodełkę. W ten sposób uzbraja krzesła i sofy w wyrazistą osobowość, która podnosi atrakcyjność ich smukłych linii.

Allaperto_PP_01_Gardone ethimo

Charakterystyczne sploty w stylizacjach Veranda i Nautic w całości wykonano ręcznie, dzięki czemu zapewniają wrażenie autentyzmu o i namacalny efekt rzemieślniczego procesu produkcji.

Allaperto Nautic_altalena_2 ethimo

Na rok 2021 kolekcja Allaperto rozszerza się również wzbogacona o kolejny ważny nowy dodatek. Wiszący fotel to emblemat lekkości środowiska zewnętrznego, w pełnej harmonii z elastycznością świata przyrody. Nowy fotel podwieszany, dostępny również w wersji huśtawkowej ze stojakiem samonośnym, można dowolnie personalizować. Jego duże wymiary w połączeniu z solidną ramą tworzą zupełnie nową propozycję. Zaprasza ona do beztroskiego „kołysania się” na świeżym powietrzu w maksymalnym komforcie.

Allaperto Nautic_altalena_5 ethimo

Allaperto potwierdza swoją tożsamość jako zaskakująca, dynamiczna kolekcję, która zmienia się zgodnie z najnowszymi trendami i kontekstem. Generuje szereg różnych doznań, aby cieszyć się przestrzeniami zewnętrznymi z maksymalnym efektem.

 

Zobacz także:

ethimo-i-marco-lavit-przedstawiaja-ogrodowe-gniazdko

egzotyczny-rafael-ethimo-i-paola-navone

meble-tarasowe-outdoor-w-roku-2020

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close