Search

Koncepcja niewielkiego domu z bezkresnym widokiem

Yakusha-Design-koncepcja niewielkiego domu na klifie 03

YD / Yakusha Design to multidyscyplinarne studio live design założone przez architekt i projektantkę Victorię Yakushę w 2006 roku w Kijowie na Ukrainie. Odpowiada ona za koncepcję niewielkiego domu z widokiem na bezkresny ocean.

Yakusha-Design-koncepcja niewielkiego domu na klifie 01

Idea tej minimalistycznej kabiny klifowej tkwi w stworzeniu poczucia nieważkości architektury z widokiem na ocean. Prostą, osadzoną w skale bryłę z trzech stron pokrywa szkło. Prostopadłościan ten jednak nieco wysuwa się przez klif dzięki czemu wywołuje wrażenie „niemożliwej architektury”.

Yakusha-Design-koncepcja niewielkiego domu na klifie 10

Jednak budynek, który ustawiono na pionowym filarze i zabezpieczono fundamentem wykonanym z betonu z recyklingu, jest doskonale wyważony. Centralny filar zajmuje małą przestrzeń wewnętrzną, a jednocześnie obejmuje większość inżynierii i komunikacji, maksymalizując widok na Ocean Atlantycki.

Yakusha-Design-koncepcja niewielkiego domu na klifie 02

Ten projekt opracowaliśmy jako dom wakacyjny dla surfera, któremu nie obca jest konfrontacja z potężnymi siłami natury – powietrzem. Jako archetyp tej kabiny wzięliśmy starożytną latarnię morską, stojącą niezachwianie na samym skraju ziemi i wskazującą bezpieczną drogę dla statków ”- Victoria Yakusha

Yakusha-Design-koncepcja niewielkiego domu na klifie 08

Prywatność zapewnia zintegrowany system rolet na całym obwodzie przeszkleń. Minimalistyczne otwarte wnętrze o powierzchni 48 mkw zawiera tylko niezbędne meble.

Yakusha-Design-koncepcja niewielkiego domu na klifie 07

Ciepły beżowy motyw zapewnia domową atmosferę i przytulność niezależnie od pogody i „nastroju” oceanu na zewnątrz. Strefy funkcjonalne – salon, kuchnia, sypialnia i łazienka – w niewidzialny sposób przepływają między sobą.

Yakusha-Design-koncepcja_niewielkiego_domu na klifie 11

Stylistycznie istnieje połączenie nowoczesnego stylu z geometrycznymi kształtami i żywym prymitywnym designem. Mamy więc do czynienia z prostymi liniami, zaokrąglonymi formami sof i okrągłymi lampami. Sensualność podkreślają ściany wyłożono panelami ze słomy, z grubsza przetworzone kłody, ceramiczny wystrój, niskie krzesła do jadalni.

Yakusha-Design-koncepcja_niewielkiego_domu na klifie 05

Wszystkie meble ustawiono na ziemi, aby uniknąć nakładania się dramatycznego widoku. Prywatność w łazience niewielkiego domu zachowano dzięki zastosowaniu specjalnego szkła z regulacją przezroczystości.

Yakusha-Design-koncepcja_niewielkiego_domu na klifie 04

Zobacz także:

australijski-dom-na-plazy-w-kalifornii

wakacyjny-dom-w-lokalnym-klimacie-oaxaca

dom-wakacyjny-na-wyspie-mykonos-grecki-minimalizm

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close