Search

Australijski dom na plaży w Kalifornii

Seaside Reef House open dom na plaży

Kalifornijski dom na plaży, inspirowany australijskimi miejscami odosobnienia nad morzem, przesyca współczesna estetyka. Przyjazny dla środowiska projekt powstał w amerykańskim studio architektonicznym Aleca Petrosa.

Seaside Reef House 01
Seaside Reef House | © Tim Melideo

Usytuowany na wzgórzu Solana Beach w nadmorskim krajobrazie regionu, Seaside Reef House charakteryzuje się subtelnym połączeniem elegancji, przyjazności i domowego komfortu. Ten kalifornijski dom na plaży służy jako zacienione, wszechstronne miejsce zarówno do wypoczynku, jak i codziennych zajęć.

Seaside Reef House 04
Seaside Reef House | © Tim Melideo

Zainspirowana przez australijski wiejski dom na plaży rezydencja oferuje przede wszystkim dużą, elastyczną przestrzeń. Składa się z wyłożonego drewnianą podłogą otwartego planu otoczonego przez duże drzwi. Umożliwia to wdrożenie wentylacji krzyżowej, odsłaniając wspaniałe widoki na ocean. Rozwijające się nawisy dachowe osłaniają tarasy, co stanowi uzupełnienie tej koncepcji. Z kolei sprytny system drzwi od podłogi do sufitu zaciera rozróżnienie między wnętrzem a zewnętrzem. Ten pomysł początkowo zrodził się z pomysłu architekta, by w projekcie uwzględnić zadaszoną werandę.

Seaside Reef House 03 dom na plaży
Seaside Reef House | © Tim Melideo

Rozpuszczanie granic, które zwykle oddzielają przestrzenie, ogromnie pomogło w uzyskaniu pożądanej elastyczności. Otoczony ganek ma tak nostalgiczny charakter, że łączy ludzi z otoczeniem i ich otoczeniem” – opowiada Alec Petros.

Seaside Reef House 02 dom na plaży
Seaside Reef House | © Tim Melideo

Pasywny dom na plaży

Usytuowany w odległości krótkiego spaceru od rozległych plaż, Seaside Reef House oferuje również szereg zrównoważonych systemów. W ten sposób tworzą zielone i trwałe siedlisko dla jego mieszkańców. Zewnętrzna okładzina wykonana z płyt cedrowych z certyfikatem FSC łączy się ze ścianą sypialną i umożliwia skuteczny ruch powietrza. Jednocześnie tworzy proces filtrowania, który zapobiega wpływowi wysokich temperatur na wnętrze.

Seaside Reef House 05
Seaside Reef House | © Tim Melideo

Zastosowanie tej techniki pasywnej energii sprawia, że dom na plaży ma mniejsze zapotrzebowanie na energię, szczególnie w cieplejszych porach roku”, mówi Petros.

Seaside Reef House 06
Seaside Reef House | © Tim Melideo

Z drugiej strony, drewno, które stanowi zewnętrzną powłokę, to trwały materiał, a w nadmorskim środowisku zestarzeje się ze szczególnym wdziękiem.

 

Zobacz także:

dom-przy-plazy-posrod-meksykanskiej-dzungli

letnia-rezydencja-przy-plazy-la-pedrera

letni-dom-zatopiony-wsrod-drzew

 

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close