Search

Salda – pałacowa manufaktura piękna

salda 13

Historia Salda to historia rodziny Besana, której pasja stała się „racją bytu”, doświadczenie tradycją, a praca prawdziwym atutem, który należy chronić, dzielić i wzbogacać wyobraźnią i elegancją na przyszłość.

salda 01

Salda narodziła się na początku XIX wieku. Właśnie wtedy to członkowie rodziny Besana, zaczęli zajmować się rękodziełem, tworząc meble i dodatki dla szlachty. Wcześniej pełnili oni stanowisko oficjalnych dekoratorów Domu Królewskiego Austrii.

salda 02

W ciągu kilku lat Salda stała się jedną z pierwszych firm meblarskich w historii Włoch. Jednocześnie zyskała status jednej z największych rzemieślniczych fabryk produkcyjnych.

salda 03

Wybuch I wojny światowej zmusił wszystkie firmy do zaprzestania produkcji. Salda zmieniła więc specjalizację i poświęciła się produkcji śmigieł i skrzydeł do samolotów bojowych.

salda 05

Wraz z końcem wojny Salda powróciła do produkcji eleganckich mebli. Na nowo rozpoczęła się działalność oparta na pasji i rzemiośle. Firmą kierowały kolejne pokolenia, a dziś robią to Marco i Elisa Besana, pod auspicjami swojego ojca Umberto.

salda 06

Salda – nisza luksusowego designu

Meble Salda powstają wyłącznie z najlepszego drewna, rzeźbione, wyściełane i zdobione rękami najlepszych włoskich stolarzy, tapicerów i inkasentów. W każdej linii produktów można znaleźć szczególne akcenty mistrzów mebli Brianza oraz najlepszych włoskich projektantów i dekoratorów.

salda 07

Produkcja rzemieślnicza, wykonana wyłącznie we Włoszech, zapewnia wysoki poziom indywidualizacji, co jest kluczowe dla miłośników piękna.

salda 08

Od pięciu pokoleń firma łączy w sobie skrupulatny kunszt i pomysłowość, aby zwiększyć siłę rękodzieła i tworzyć wyjątkowe, niepowtarzalne meble.
Życie każdego z nich rozpoczyna się od oryginalnych projektów. Kolejne pokolenia pielęgnują je i reinterpretują na przestrzeni lat.

salda 09

Znak firmowy Salda gwarantuje, że każdy mebel jest oryginalny i wyjątkowy. Dodatkowo każdy produkt nosi stempel z unikalnym numerem, certyfikatu, który świadczy o przeprowadzonych kontrolach jakości oraz niepowtarzalności dzieła.

salda 10

Ci, którzy kochają piękno, mają oczywiście możliwość personalizacji, a w dużym stopniu gwarantuje ją ręczne wykonanie. Personalizacje w wykonaniu Salda rozpoczynają się od wykończenia. Za każdym razem dobiera się je zgodnie z wymaganiami i upodobaniami projektanta lub klienta. Przechodzą do najdrobniejszych stylowych detali stylu, który nadają meblowi unikalną elegancję. Na przykład inicjały mogą być zarówno grawerowane ręcznie na poszczególnych elementach jak i malowane wewnątrz mebli.

salda 11

Personalizacja za pomocą monogramów to ekskluzywna usługa oferowana przez firmę. Pozwala nadać meblowi wyjątkowy charakter, tak wyjątkowy jak osoba, dla której go wykonano. To cecha o długiej i szlachetnej historii, która nawet dzisiaj jednoznacznie oznacza każdy przedmiot jako luksusowy i niepowtarzalny.

salda 12

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/design/meble-i-dodatki-do-wspolczesnego-palacu/

https://pointofdesign.pl/wnetrza/wloski-eklektyzm-w-domu-massimo-pierattellego/

https://pointofdesign.pl/sztuka/palazzo-monti-przestrzen-artystyczna/

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close