Search

Czarno-biała marmurowa umywalka 024 Antonio Lupi

antoniolupi RIGATI TRAMATO e TRALERIGHE (1)

Czarno-biała, kontrastowa i ekologiczna jednocześnie. Powtarzalność kształtu, który generuje piękno. Niepowtarzalność naturalnego materiału, który zmienia się w projekt przez myśl o człowieku. Ewolucja technologiczna i poziom jakości osiągnięty przez współczesne procesy. To elementy, które zdecydowały o powstaniu 24 części, z których składa się wolnostojąca marmurowa umywalka 024.

antoniolupi 024 (14)

W rzeczywistości powstała on z połączenia segmentów marmuru Carrara lub Nero Marquina i kolorowej żywicy. Jak klasyczny element, przekazuje ideał absolutnego piękna. Tym samym wchodzi jeszcze głębiej w ścieżkę, którą podąża Antonio Lupi i Gum Design rozpoczętą przy okazji projektów Gessati i Rigati. Zbadanie złożonej relacji między człowiekiem a naturą, między niepowtarzalnością a powtarzalnością. Czarno-biała złożoność i prostota zarazem.

antoniolupi 024 (10) marmurowa umywalka

Czarno-biała umywalka stanowi symbol uniwersalnej i ponadczasowej elegancji. Ta interpretacja odnosi się jednak do współczesności za sprawą unikalnego rozwiązania. Dzięki niemu generuje nowe perspektywy i niezwykłe efekty optyczne, a co za tym idzie oferuje także różne perspektywy. Umywalkę wykonano z marmuru karraryjskiego z czarną żywicą. Natomiast kolumnę z Nero Marquina z białą żywicą. W rezultacie mamy do czynienia z chromatyczną równowagą, która modyfikuje percepcję objętości, rozjaśnia je i „wydłuża” bez naruszania harmonii całości.

antoniolupi 024 (8) marmurowa umywalka

O24 to wolnostojąca marmurowa umywalka wykonana z 24 segmentów marmuru sklejonych ze sobą żywicą w kontrastowym kolorze. Projekt ten powstał uwzględniając aspekty związane ze zrównoważeniem środowiskowym i wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu. Paski marmuru tnie się w kształcie trapezu, następnie skleja, a ostatecznie obrabia w celu uzyskania pożądanego kształtu.

antoniolupi 024 (9)

Ten zlew, wraz z Gessati i Rigati, stanowi część kolekcji Tra_Le_Righe zaprojektowanej przez Gumdesign dla Antonio Lupi. Estetykę 024 można określić jako elegancką i stonowaną, niczym garnitur w prążki naznaczony czernią i bielą. Tak naprawdę czarno-biała kolorystyka łączy całą kolekcję Tra_Le_Righe. Odnajdziemy w niej także premierową kolekcję tapet ściennych, która domyka łazienkowy „total look” marki.

antoniolupi 024 (3)

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/design/marco-piva-dla-antonio-lupi-aura-astro/

https://pointofdesign.pl/design/rzezby-w-lazience-nowosci-antonio-lupi/

https://pointofdesign.pl/wnetrza/projekty-lazienek-w-najblizszej-przyszlosci/

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close