Search

Marco Piva dla Antonio Lupi – Aura & Astro

Antonio Lupi Marco Piva Astro 06


Naturalny element, który zmienia swój kształt w czasie. Objętość, która formuje się, przekształca i ponownie komponuje, aby znaleźć ostateczny obraz, płynny, ale jednocześnie zestalony. Właśnie woda i płynność opisują koncepcję Aury i Astro. Te dwie nowe umywalki wolnostojące dla Antonio Lupi zaprojektował Marco Piva.

Antonio Lupi Marco Piva Astro 02
Astro

Astro to wolnostojące umywalki łazienkowe o silnej osobowości i rzeźbiarskiej prezencji, które definiują hierarchię otoczenia. Absolutne totemy, które dodatkowo nabierają uroku dzięki możliwości podświetlenia materiału. Emanują światłem i rzucają refleksy w całej przestrzeni.

Antonio Lupi Marco Piva Astro 01
Astro


Cristalmood to materiał niemal magiczny. Chciałem zinterpretować ten materiał, więc naładowałem go emocjami. Pracowałem nad relacją między czystą geometrią pojemnika a miękkim wewnętrznym kształtem umywalki”. – mówi Marco Piva


Cristalmood to zaskakujący materiał bogaty w refleksy i energię. Odporna jak kamień, przezroczysta jak kryształ. Ta żywica pozwoliła na uzyskanie kształtów, które byłyby nie do pomyślenia w przypadku innych materiałów. Cristalmood to ekologiczna żywica, pomimo tego, że jest produktem przemysłowym. Zawdzięczamy to jej trwałości, możliwości recyklingu, możliwości ponownego wykorzystania i dużej odporności”. – deklaruje Andrea Lupi, dyrektor generalny rodzinnej firmy Antonio Lupi.

Antonio Lupi Marco Piva Astro 03
Astro

Unikalny materiał Antonio Lupi


Aura i Astro wykonane są z Cristalmood, materiału łączącego technologię i tradycję. Żywicę wlewa się ręcznie do form i po jej zestaleniu przystępuje się do szlifowania i polerowania. Te czynności także wykonuje się ręcznie, aby usunąć niedoskonałości i nadać obiektowi jasność. Ostatni etapem polega na ochronnym utrwaleniu. Ze względu na rodzaj obróbki i kunszt wykonania, każdy produkt z Cristalmood jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Dwa zlewozmywaki nigdy nie będą identyczne, ze względu na niewielkie różnice w kolorze, rozmiarze i grubości. Fazy ​​obróbki Cristalmood są dość złożone, a umiejętności doświadczonych rzemieślników są istotnym plusem dla doskonałego wykonania tego zlewu.

Antonio Lupi Marco Piva Aura 02
Aura

13 kolorów Crystalmood


Umywalki wolnostojące Astro i Aura wyposażone są w oświetlenie LED, dostępne w aż 13 kolorach Cristalmood. Odpływ znajduje się na podłodze, a nieprzejrzysty korpus zawiera odpływ i syfon, ukrywając je przed widokiem z zewnątrz. Astro można połączyć z baterią wolnostojącą, ale pozwala również na zamontowanie baterii nablatowej na powierzchni. To ważna wartość dodana dla zróżnicowanych potrzeb instalacyjnych.

Antonio Lupi Marco Piva Astro 04
Astro

Rozświetlone Astro & Aura

Astro to wolnostojąca umywalka o rygorystycznej i niezbędnej objętości, zaprojektowana przez Marco Pivę dla Antonio Lupi. Niczym kostka lodu, która powoli się topi, niematerialna obecność, otacza i rządzi siłą oczyszczającego elementu. Podkreśla ją dodatkowo światło, które gra tu ważną rolę. Gra cieni tworzonych przez światło definiuje bryłę i kształt miednicy. Wgłębienie utworzyła potężna i skoncentrowana siła, która „popycha” materiał w dół zgodnie z bezprecedensową geometrią. Właśnie to staje nie stylistyczną wizytówką projektu. Umywalka Astro mimo swojej przezroczystości kryje w sobie wszelkie mechaniczne połączenia, zachowując tym samym maksymalną elegancję formalną.

Antonio Lupi Marco Piva Aura 01
Aura

Aura to kolejny wolnostojący zlew zaprojektowany przez Marco Pivę dla Antonio Lupi. Rygorystyczną i wyrazistą objętość łagodzi przezroczystość Cristalmood. Absolutny równoległościan, pozbawiony jakichkolwiek ozdób, którego doskonały geometryczny kształt jest „wyrzeźbiony” przez siłę wody. Ta, kropla po kropli powoduje pogłębienie się wnętrza Aura . Organiczny kształt rozwija się płynnie, podobnie jak w przypadku zjawisk naturalnych.

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/design/rzezby-w-lazience-nowosci-antonio-lupi/
https://pointofdesign.pl/design/aranzacja-lazienki-umywalki-ktore-przecza-nudzie/
https://pointofdesign.pl/design/time-trend-lazienki-w-sezonie-2020/
Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close