Search

Zestaw mebli ogrodowych w stylu B&B Italia

Canasta | design- patricia Urquiola | B&B Italia Outdoor

Każdy zestaw mebli ogrodowych B&B Italia odtwarza wrażenia mieszkania w domu pod gołym niebem, bez uszczerbku dla doskonałości produktu. Historia B&B Italia z outdoorem rozpoczęła się 15 lat temu i do dziś stanowi dla firmy przełomowy projekt, naznaczony przez pasję, nieustanny rozwój i otwieranie nowych możliwości.

zestaw mebli ogrodowych B&B Italia 11
Erica | Antonio Citterio

Jednak od samego początku firm B&B Italia intensywnie koncentrowała się na podstawowym celu, w ten sposób wyznaczając solidną i spójną drogę. To prekursor w przenoszeniu nieodłącznych cech wystroju wnętrz do przestrzeni mieszkalnej na świeżym powietrzu.

zestaw mebli ogrodowych B&B Italia 16
Ribes | design: Antonio Citterio

Zgodnie z tradycją kolekcja outdoorowa wykorzystała talenty znanych międzynarodowych projektantów, takich jak Antonio Citterio, Patricia Urquiola, Barber & Osgerby, Naoto Fukasawa, Piero Lissoni, Doshi Levien i wielu innych.

zestaw mebli ogrodowych B&B Italia 06
Ayana | design: Naoto Fukasawa

Zespołowa praca designerów z centrum badawczo-rozwojowym połączyła estetykę i innowacyjne rozwiązania techniczne. A te, w przypadku projektowania i tworzenia tak trwałych produktów, są one szczególnie istotne.

zestaw mebli ogrodowych B&B Italia 08
Mirto Outdoor | design: Antonio Citterio

W czasach, życie na świeżym powietrzu wciąż zyskuje na popularności, ponownie przejawia się wrodzona intuicyjna wizja B&B Italia Outdoor. Marka podejmuje więc aktualne wyzwania, jak zrównoważony rozwój.

zestaw mebli ogrodowych B&B Italia 13
Gio | design: Antonio Citterio

Najlepszym przykład z najnowszej kolekcji stanowi zestaw mebli ogrodowych Borea, zaprojektowany przez Piero Lissoniego. Tą serię wykonano z materiałów pochodzących z recyklingu, nadających się do recyklingu oraz z elementów do demontażu.

zestaw mebli ogrodowych B&B Italia 17
Ray Outdoor | design: Antonio Citterio

Narracja B&B Italia Outdoor pozostaje niezmienna, ponieważ każdy kolejny projekt tworzy historię designu.

zestaw mebli ogrodowych B&B Italia 02
Borea | design: Piero Lissoni

Borea | eklektyczna kolekcja siedzisk i stolików | Piero Lissoni

Liczne elementy kolekcji Borea, sprawiają, że każdy zestaw mebli ogrodowych dopasowuje się do unikalnych warunków i wymagań użytkowników. W każdym przypadku urzekają wspólne dla mebli konstrukcje z metalowej rurki o płynnej strukturze, bez widocznych połączeń i przerw.

zestaw mebil ogrodowych B&B Italia 23
Borea | design: Piero Lissoni

Ta finezja ujawnia się najwyraźniej w detalach sięgających do podstawy. Procesy gięcia metali wykorzystują techniki typowe dla sektora lotniczego i przenoszą je do świata mebli ogrodowych. W ten sposób nadano kolekcji niepowtarzalny charakter, który oddaje ujmujący styl życia.

zestaw mebil ogrodowych B&B Italia 22
Fotele Borea | design: Piero Lissoni

Borea to samolot. To samolot, który wylądował, samolot z 2021 roku, ale z technologiczną duszą, która prawdopodobnie pochodzi z innego wieku”. – Piero Lissoni

zestaw mebil ogrodowych B&B Italia 03
Stoliki Borea | design: Piero Lissoni

Wraz z Borea B&B Italia kontynuuje swoje zaangażowanie w opracowywanie projektów, które w coraz większym stopniu koncentrują się na zrównoważonym rozwoju. Oprócz wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu i nadających się do recyklingu, wszystkie meble w kolekcji można w rzeczywistości całkowicie zdemontować. Pod koniec ich cyklu życia każdy pojedynczy element można oddzielić i zutylizować, podążając ścieżką najbardziej odpowiednią dla każdego materiału.

zestaw mebil ogrodowych B&B Italia 01
Borea | design: Piero Lissoni

Minimalistyczna i innowacyjna kolekcja Ayana

To nowy rozdział w historii B&B Italia, ponieważ po raz pierwszy drogi firmy skrzyżowały się z Naoto Fukasawą. W kolekcji Ayana główną rolę gra drewno, interpretowane w niecodzienny sposób, z przyjemnym, orientalnym akcentem. Zatem głębokości i wysokości nawiązują wyraźnie do tradycji południowo-wschodniej Azji. Natomiast oparcie przypomina szwedzki drążek ścienny, sprzęt do ćwiczeń zamieniony w element nośny. Dzięki temu rozwiązaniu elementy kolekcji Ayana można podziwiać i docenić pod kątem 360 stopni. W ten sposób z każdej strony możemy odkrywać nową, elegancką grę skrzyżowań i proporcji.

zestaw mebil ogrodowych B&B Italia 30
Ayana | design: Naoto Fukasawa

Zestaw mebli ogrodowych Ayana obejmuje sofy dwu i trzyosobowe oraz fotel z podłokietnikami na różnych wysokościach. Podłokietnik fotela znajduje się wyżej, aby zapewnić bardziej ergonomiczne siedzisko. Z kolei niższy podłokietnik sofy można połączyć z odpinaną poduszką, która w razie potrzeby pozwala wygodniej się położyć.

zestaw mebil ogrodowych B&B Italia 21
Ayana | design: Naoto Fukasawa

Miękkość na drewnianej konstrukcji

Tapicerka z tej kolekcji wyróżnia się obitymi w całości poduszkami, pokrytymi oczywiście wodoodpornymi tkaninami. Ciepły minimalizm Ayany dopełnia krzesło, stół jadalny i niski stół. Krzesło do jadalni nawiązuje stylistyką do innych siedzeń, dzięki strukturze z naturalnego drewna tekowego i dwóm obficie wyściełanym poduszkom pokrytym tkaniną. Stół wyróżnia się owalnym blatem wykonanym z alpejskiego kamienia – serpentynu.

zestaw mebil ogrodowych B&B Italia 24
Ayana | design: Naoto Fukasawa

Konstrukcja nośna z naturalnego drewna tekowego wydaje się lekka, jednak jest niezwykle wytrzymała, odporna na warunki atmosferyczne i podtrzymująca ciężki blat. Nawet stolik kawowy ma okrągłą strukturę z naturalnego drewna tekowego, z blatem z serpentynu. Jego hojne wymiary pozwalają na stworzenie przyjemnej, biesiadnej atmosfery na zewnątrz. Ayana to projekt z zieloną duszą. Drewno tekowe użyte do wykonania konstrukcji posiada certyfikat FSC (Forest Stewardship Council), a wszystkie materiały, z których składają się poszczególne elementy serii, pod koniec cyklu życia produktu można oddzielić i utylizować z poszanowaniem środowiska.

zestaw mebil ogrodowych Ayana Naoto Fukasawa B&B Italia 01
Ayana | design: Naoto Fukasawa

Zestaw mebli ogrodowych o niezliczonych możliwościach aranżacji

Antonio Citterio opracował kilka pomysłów projektowych i stworzył Hybrid, innowacyjny system modułowych siedzisk. W rzeczywistości Hybrid oznacza wszechstronność, ponieważ ten zestaw mebli ogrodowych można aranżować w prawie nieskończonej liczbie kombinacji. Od razu wyróżnia się kluczowa rola tekstyliów, z obiciami, które całkowicie pokrywają hojną wyściółkę, absolutnego bohatera. To typowe elementy wyposażenia wnętrz, które w Hybrid znajdują interpretację na świeżym powietrzu. Stąd nazwa kolekcji, której cel to rola prawdziwego łącznika między wnętrzem domu a ogrodem.

zestaw mebil ogrodowych B&B Italia 05
Hybrid | design: Antonio Citterio

Hybrid to w rzeczywistości idealny zestaw mebli ogrodowych dla atmosfery i przestrzeni definiowanych przez nieustannie przenikające się środowiska wewnętrzne i zewnętrzne. Zarówno do pomieszczeń, które otwierają się na plener, jak i dla przestrzeni mieszkalnych zintegrowanych z tarasami i ogrodami. Połączenie przeciwieństw nie tylko widać, ale można je również odczuć. Hybrid gwarantuje bowiem komfort typowy dla tradycyjnych mebli tapicerowanych do wnętrz, a zawdzięcza to nowemu typowi siedziska. Poduszki wypełniają pianki różnej gęstości, dopasowane starannie, aby przyjemnie podtrzymywać i łagodnie otulać ciało.

zestaw mebil ogrodowych B&B Italia 15
Hybrid | design: Antonio Citterio

Lewitujące hojne objętości

Ponieważ prawie nie widać konstrukcji, siedzisko wydaje się unosić kilka centymetrów nad ziemią. Solidną podstawę tworzy rama z aluminium pomalowanego na kolory szałwii, gliny lub antracytu. Uzupełnia ją platforma z listwami z włókna szklanego. Oparcie skrywa aluminiową konstrukcję okrytą miękkim poliuretanem, który z kolei otacza wyściełany pokrowiec obity wodoodporną tkaniną.

zestaw mebil ogrodowych B&B Italia 20
Hybrid | design: Antonio Citterio

Platformę przewidziano w ośmiu rozmiarach i dwóch głębokościach, a podłokietnik i oparcie w dwóch wysokościach. Aby zapewnić większy komfort głębszemu siedzeniu, niskie oparcie można podnieść za pomocą dodatkowej poduszki na zagłówek. Dodatkowe poduszki w różnych rozmiarach wzbogacają zestaw mebli ogrodowych, oferując niezliczone rozwiązania aranżacyjne i chromatyczne. Kolekcja Hybrid obejmuje również serię nowych tkanin outdoorowych wykonanych z melanżowej przędzy polipropylenowej w pięciu wariantach kolorystycznych, które podkreślają wyrafinowane wykończenia. Te zestawienia potwierdzają zdecydowaną i elegancką obecność mebli we wnętrzach i przestrzeniach zewnętrznych.

zestaw mebil ogrodowych B&B Italia 29
Hybrid | design: Antonio Citterio

Przeciwdeszczowy zestaw mebli ogrodowych

Pierwsza współpraca między B&B Italia i Philippem Starckiem prowadzi do narodzin sofy i fotela, o równie imponujących wymiarach, co scenograficznej prezencji. Zestawy mebli ogrodowych w zaskakujący sposób łączą niezwykły kształt i niespotykaną funkcję, a nazwa naprawdę przyciąga uwagę. Oh, it rains! to mebel o wyrazistym charakterze i budzi wiele zainteresowania, a więc może stać się ponadczasową ikoną. Sprawdza się także w najbardziej nieoczekiwany sposób i w najbardziej nieoczekiwanych kontekstach.

zestaw mebli ogrodowych B&B Italia 07
Oh, it rains! | design: Philippe Starck

Philippe Starck rozpoczął swoje badania w ramach tego projektu wracając do początków mebli ogrodowych, czyli czasów koczowników i żołnierzy. Przywołał więc pustynne namioty i sprzęt polowy, kolonialną kolorystykę i bardzo lekkie materiały, niezbędne kształty o funkcjach związanych z szybkim działaniem i mobilności.

zestaw mebil ogrodowych B&B Italia 09
Oh, it rains! | design: Philippe Starck

W oczy rzuca się nieproporcjonalnie duże oparcie Oh, it rains!. Nie jest to jednak prosty element dekoracyjny. Działa jak parawan lub ścianka działowa, tworząc intymne i prywatne środowisko. A w razie potrzeby składa się na górze siedziska i – voilà – siedzisko i poduszki są przykryte i chronione.

zestaw mebli ogrodowych B&B Italia 27
Oh, it rains! | design: Philippe Starck

Zabawa konwenansem

Kolory i materiały idą w parze z początkową koncepcją, a kolekcja wprowadza kolonialne odcienie i wodoodporne tkaniny z efektem rafii. Oparcie jest proponowane jako powierzchnia do personalizacji poprzez dobór i połączenie tkanin. Kolekcję uzupełniają opcjonalne poduszki, które gwarantują dodatkowy komfort i dynamiczny wygląd tego dużego obiektu. Dzięki temu zestaw ogrodowy równie świetnie sprawdzi się w przestrzeniach prywatnych, co na hotelowych tarasach i basenach.

zestaw mebil ogrodowych B&B Italia 10
Oh, it rains! | design: Philippe Starck

Z technicznego punktu widzenia oparcie jest wykonane z podwójnej warstwy wodoodpornego materiału, dzięki czemu jest w 100% wodoodporne. Z tego powodu Oh, it rains! może być pokryty dowolnym rodzajem tkaniny outdoorowej z kolekcji B&B Italia. Istnieje również możliwość wyboru wersji ze stolikiem bocznym zintegrowanym z konstrukcją, dostępnego w naturalnym drewnie tekowym lub w śródziemnomorskim kamieniu.

zestaw mebli ogrodowych B&B Italia 19
Stripes | design: Antonio Citterio

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/design/meble-tarasowe-outdoor-w-roku-2020/

https://pointofdesign.pl/przewodnik-po-markach/bb-italia-historia-nowej-ery-designu/

https://pointofdesign.pl/rekomendowane/meble-do-ogrodu-2021/

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close