Search

Maxalto i więcej genialnych mebli Antonio Citterio

Dives-Soft_05 maxalto

Antonio Citterio opowiedział nieco o swoich projektach mebli Heritage Perspectives dla Maxalto. Kolekcję, zdefiniowaną przez stonowaną paletę, zaprezentowano w luksusowym mieszkaniu. To właśnie kolorystyka ma tworzyć ciepłe, domowe środowisko.

Lucrezia-Soft_sofa_02 maxalto
Sofa Lucrezia Soft | design: Antonio Citterio

Włoska firma meblarska i projektant współpracują juz od lat 90. XX wieku. Wspólnie tworzą kolekcje inspirowane estetyką początku XX wieku i współczesnymi interpretacjami stylów neoklasycystycznych. Dla Citterio Maxalto stanowił eksperymentalny warsztat projektowy, w którym badano i produkowano jego wizję nowoczesnych mebli.

Abseo_01_0 maxalto
Stół Abseo | design: Antonio Citterio

Moje zaangażowanie w Maxalto zaczęło się w połowie lat 90-tych od precyzyjnej wizji: wyimaginowanej burżuazyjnej sceny teatralnej w stylu francuskim. Z tą myślą powstały moje pierwsze produkty, łączące estetykę i funkcjonalność. Do urzeczywistnienia tego scenariusza przyczyniły się pewne punkty odniesienia. Po pierwsze to wizja projektantów, takich jak Jean-Michel Frank, zdolna złagodzić czasami dość ograniczające geometrie modernizmu. Po drugie determinacja producenta i jego zespołu, aby osiągnąć najwyższą jakość. I po trzecie ekspercka wiedza tych, którzy tworzą te elementy poprzez komunikację”.

Febo_sofa_01 maxalto
Sofa Febo | design: Antonio Citterio

Heritage Perspectives Maxalto

Najnowsza kolekcja zaprezentowana przez Citterio i Maxalto nosi tytuł Heritage Pespectives. Wierna swoim oryginalnym pomysłom, obejmuje nowatorskie wydania klasycznych produktów firmy. Jednak pojawiły się również zupełnie nowe projekty, które wygodnie usadawiają się w bogatym katalogu. Wszystko łączy oczywiście wyrafinowana estetyka i pomysłowe detale.

Pathos_table_02 maxalto
Stół Pathos | design: Antonio Citterio

Projekty obejmują klasyczne sofy i krzesła Citterio, z miękkimi krawędziami i komfortowymi proporcjami, tapicerowane tkaniną lub skórą. Pojawiły się również takie elementy, jak stół Cuma. Liniowa drewniana konsola otwiera się dzięki prostemu mechanizmowi, aby stać się stołem jadalnym dla maksymalnie ośmiu gości.

Cuma_02 maxalto
Cuma | design: Antonio Citterio

Innym współczesnym przykładem przekształcania mebli jest biurko Max, „klasyczne biuro ze współczesnym akcentem”. Z drewnianym biurkiem z szufladami umieszczonymi na metalowych nogach w kształcie litery X, miejsce do pracy można dyskretnie zamknąć, gdy nie jest używane.

Biblia_02 maxalto
Regał Biblia | design: Antonio Citterio

Po wielu latach projektowania jestem przekonany, że powstał szereg produktów całkowicie zgodnych i wiernych początkowemu scenariuszowi. Produkty mogą swobodnie wędrować po świecie i jego domach. Niezależnie od ich twórcy, stają się bogatą i różnorodną rzeczywistością współczesnego życia, która przetrwa z czasem.”

Biblia_01 maxalto

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/design/maxalto-ewolucja-ponadczasowej-przyszlosci/

https://pointofdesign.pl/design/sypialnia-marzen-wedlug-antonio-citterio/

https://pointofdesign.pl/temat-dnia/nowoczesne-kanapy-w-ubieglym-wieku/

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Close
© Copyrights by Point of Design
Close