Search

Talenti, uzdolnione z nazwy i z natury

dominio Marco Acerbis

Historia Talenti rozpoczęła się w 2004 roku, kiedy Fabrizio Cameli, po kilku latach spędzonych w starej rodzinnej firmie produkującej marmur, postanowił stworzyć własną rzeczywistość. Postawił na meble ogrodowe, wykorzystując umiejętności zdobyte w pracy z marmurem. W ten sposób powstały pierwsze elementy kolekcji Talenti. Ekskluzywne meble do ogrodu cechował od początku klasyczny styl.

dominio Marco Acerbis talenti
Dominio | projekt: Marco Acerbis

Historia sukcesu Talenti

Cameli nazwał swoje przedsięwzięcie Talenti. Wybrał to imię dla zabawy, a zaproponowali je jego przyjaciele, ceniąc go i zauważając jego prawdziwy talent w pracy. Fabrizio widzi w tej nazwie pulsujące serce swojego pomysłu na biznes, ponieważ miał jasną wizję swojej rzeczywistości. Chciał firmy, która wyróżni się talentem i kreatywnością, która dotrzyma ambitnych obietnic, zawsze przepełnionej skromnością.

cottage Ramón Esteve talenti
Cottage | projekt: Ramón Esteve

I właśnie tak jest: Talenti natychmiast wyróżnia się silnymi inklinacjami ze sztuką. Pierwsze, eleganckie kolekcje nawiązywały do antyku. Inkrustowane kamionką, często spersonalizowane zarówno pod względem kształtów, jak i kolorów. Od samego początku w oczywisty sposób Talenti odróżniało się pod tym względem od konkurencji. Takie podejście musiało szybko przynieść bardzo dobre wyniki i prestiżowe zgody.

pascal Marco Acerbis talenti
Pascal | projekt: Marco Acerbis

W 2007 roku, podczas kryzysu gospodarczego, który dotknął całe Włochy, Talenti spiesznie podąża za swą intuicją. Wiadomo, że coś się zmienia i nie można pozostawać w tyle. Dlatego podjęto badania nad nowymi rozwiązaniami i liniami. Tym razem, odwrotnie niż w kolekcjach wyprodukowanych wcześniej, postawiono na nowoczesny styl. Efekt tych badań zaprezentowano w tym samym roku podczas targów w Paryżu.

cliffdeco Ludovica + Roberto Palomba talenti
Cliffdeco | projekt: Ludovica + Roberto Palomba

Odważny i wizjonerski krok opłacił się, co potwierdzono 7 miesięcy później, w Mediolanie. Ryzykując krytykę klientów przyzwyczajonych do miękkich i eleganckich linii klasycznego stylu, Talenti przedstawiło najnowszą kolekcję w Salone del Mobile w Mediolanie. Do współpracy przy niej wybrano Karima Rashida. Designera w tym czasie osiągnął szczyt popularności i cieszył się względami wielu producentów.

scacco Ludovica + Roberto Palomba_talenti
Scacco | projekt: Ludovica + Roberto Palomba

Oryginalne kolekcje Talenti

Produkty realizowane wspólnie z amerykańskim projektantem odniosły sukces. Współpraca z Rashidem wprowadziło Talenti do ścisłej czołówki outdoorowych graczy. Jednocześnie był to pierwszy krok na drodze Talenti, która wiedzie do designerów o międzynarodowej renomie. Dzięki temu powstały kolejne kolekcje, które pozwalają firmie wkraczać w nowe scenerie.

casilda Ramón Esteve_talenti
Casilda | projekt: Ramón Esteve

Obszary mieszkalne na zewnątrz pełnią rolę salonu, gdzie stoły, stoliki i krzesła, fotele i sofy inspirują relaks. Wygoda to także akcesoria zaprojektowane, aby żyć w tej przestrzeni w kompletny i funkcjonalny sposób. W związku z tym produkty Talenti łącza w sobie design i badania, aby tworzyć oryginalne i innowacyjne przedmioty.

criusealu Ludovica + Roberto Palomba
Criusealu | projekt: Ludovica + Roberto Palomba

Talenti realizuje meble, które już na pierwszy rzut oka wyróżnia ich oryginalność. Wyrafinowane linie są naprawdę unikatowe i nie przypominają niczego, co wcześniej pojawiło się na rynku. Autentyczne, eleganckie kształty odzwierciedlają wyszukany, minimalistyczny styl. A wszystko dzięki projektantom, którzy wybierają i których wybiera Talenti. Podzielają oni filozofię marki i nadają prestiż kolekcjom: dzięki ich geniuszowi powstają produkty, które zmieniają się w prawdziwy styl życia.

cleoteak Marco Acerbis_talenti
Cleoteak | projekt: Marco Acerbis

Materiały wchodzą w interakcje ze środowiskiem i dlatego właśnie są mocniejsze i odporne na promienie UV i nagłe zmiany temperatury, wodoodporne i ognioodporne. Tkaniny, tekstylia, aluminium, stal, tekstylen i drewno kształtuje się i wykorzystuje, aby zrealizować wspaniałe outdoorowe wzornictwo.

eden Marco Acerbis_talenti
Eden | projekt: Marco Acerbis

W każdym meblu czy dodatku, wyczuwa się pasję i troskę, które stanowią siłę napędową Talenti. Zaangażowanie i oddanie rzeszy związanych z firmą profesjonalistów widać na każdym kroku i w każdym detalu, ponieważ zawsze w centrum uwagi pozostaje człowiek właśnie. W Polsce dostępne w Kari-Mobili.

Zobacz także:

meble-tarasowe-outdoor-w-roku-2020

klasyki-designu-i-nowosci-w-ogrodzie

salon-w-ogrodzie-czyli-otwarcie-letniego-sezonu

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close