Search

Z sypialni na tor lekkoatletyczny

Lekkoatletyczny strój konceptualny marki SKYN

Dzięki wielkim wydarzeniom sportowym, jakie tego lata następują jedno po drugim, odnotowano rosnące zainteresowanie odzieżą sportową. Najnowszy projekt SKYN wnosi coś zupełnie nowego do świata lekkoatletyki, ponieważ pozwala sportowcom pokonać ograniczenia własnego ciała.

Producent innowacyjnej marki prezerwatyw premium, stworzył eksperymentalny strój SKYNFEEL™ APPAREL. Jest to jedyny w swoim rodzaju konceptualny kombinezon do skoku w dal dla wybranych sportowców. Projekt wykonano z tego samego rewolucyjnego materiału, który używany jest do produkcji prezerwatyw marki.

Nowatorski koncept SKYNFEEL™ APPAREL czerpie inspiracje z procesów zachodzących w przyrodzie (biomimikra). Dzięki użyciu niezwykle miękkiego materiału strój minimalizuje ograniczenia ciała i pozwala skoczkom w dal zyskać dodatkowy czas w powietrzu.

W świecie sportu wyczynowego, lekkoatleci szukają każdego rodzaju przewagi – mówi David Chaker, Senior Global Brand Director w firmie Ansell. Zaprojektowaliśmy specjalny, uszyty na miarę kombinezon dla skoczków w dal, by zbadać możliwości naszego materiału. Chcieliśmy w ten sposób sprawdzić czy zdoła on rzeczywiście poprawić wyniki sportowców. Nasz materiał jest zdumiewająco lekki i doskonale współgra z ruchem ciała. Niesamowite byłoby zobaczyć sportowca ubranego w taki strój podczas zawodów.

Do przygotowania swojego projektu firma zaprosiła designerkę mody konceptualnej Pauline van Dongen, która w swojej pracy wykorzystuje wearable technology. Co mnie zaintrygowało w materiale SKYNFEEL™, to jego niezwykła elastyczność, superlekkość i jednocześnie ogromna wytrzymałość. Bez względu na to, w jaki sposób go formujesz i dopasowujesz – i tak będziesz czuć się w nim świetnie – mówi van Dongen.

SKYNFEEL™ APPAREL wyjątkowy charakter nadają wypustki na wzór skrzydeł ważki, umiejscowione na rękawach i nogawkach stroju. Wykonane z cienkiej warstwy zostały wzmocnione siatką z wycinanego laserowo materiału. Wypustki zaprojektowano z myślą o technice skoczków w dal, tak aby przylegały do ciała w czasie rozbiegu, a otwierały się przy skoku. Ta aerodynamiczna konstrukcja pozwala sportowcowi wybić się w górę i utrzymać w powietrzu dłużej.

Eksperymenty takie jak ten wskazują kierunek rozwoju sportu w przyszłości. Tym projektem podważamy zastany status quo, próbujemy czegoś zupełnie nowego, skłaniamy do innowacji i inspirujemy – podkreśla van Dongen.

 SKYNFEEL™ APPAREL to projekt, który wyraża podziw firmy wobec ciężkiej pracy lekkoatletów. Ich całkowite poświęcenie temu, co robią zainspirowało nas do przekroczenia własnych granic. Poprzez ten eksperyment chcemy pokazać, że kiedy minimalizujemy ograniczenia swojego ciała i maksymalizujemy swobodę, nasze odczucia stają się intensywniejsze, a my sami osiągamy lepsze efekty – podsumowuje Jeyan Heper, President & General Manager, Sexual Wellness Global Business Unit w firmie Ansell.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close