Search

Salon w ogrodzie, czyli otwarcie letniego sezonu

GrandLife_Ethimo_2019 salon

Przyroda się zazieleniła, kwitną tulipany i drzewa owocowe, kosy śpiewają w parkach – sezon letni tradycyjnie otwiera nadchodząca majówka. Pora zatem wyjść z domu i spędzać czas na świeżym powietrzu, żeby chłonąć i korzystać z tej cudownej pory roku. Salon w wersji ogrodowej to przede wszystkim komfortowa przestrzeń, w której pierwsze skrzypce gra natura.

GRANDLIFE_sunbed20_1 ethimo salon

Wypoczynkowy salon z leżanką

Parafrazując Le Corbusiera, który zwykł mawiać, że dom to maszyna do mieszkania, możemy uznać, że ogród to maszyna do odpoczynku. Co więcej nawet w maszynie do mieszkania nie mogło zabraknąć szezlongu, więc tym bardziej wygodna leżanka jest nieodzownym elementem outdoorowej aranżacji. Ethimo przedstawia nowy model w kolekcji Grand Life – to linia wypoczynkowa o subtelnym, ciepłym, wyrafinowanym stylu, który w pełni wyraża prawdziwy włoski styl życia. Nowy leżak zaprojektował Christophe Pillet.

GRANDLIFE_sunbed_detail20_2 salon ethimo

 

Leżak ogrodowy Grand Life cechuje elegancki wygląd i hojne proporcje, wyczuwalny na pierwszy rzut oka niezwykły komfort zapewnia dzięki miękkim, obszernym poduszkom. Ramę z drewna tekowego wzmacnia od wewnątrz metalowy rdzeń. W ten sposób zapewniono wytrzymałość i trwałość mebla. Wyrafinowaną tkaną akrylową linę, stosowana na oparciach wszystkich mebli wypoczynkowych, wykorzystano również w poręcznymi stoliku wbudowanym w dolną część leżaka. Elegancki mebel zachwyca współczesnym wzornictwem z czystymi liniami i szlachetnością materiałów.

kymo--mixtape-salon

Ubranie dla podłogi od Kymo

Od samego momentu wprowadzenia do sprzedaży, Mixtape pozostaje outdoorowym bestsellerem Kymo. Jak prawie wszystkie dywany niemieckiego producenta, Mixtape jest dostępny nie tylko w kształcie prostokąta. Okrągła wersja wymaga jednak innej techniki produkcji, ponieważ tu nie kładzie się obok siebie kilku rzędów cienkich warkoczy. Zamiast tego jeden długi warkocz służy do stworzenia wolno rosnącej spirali, niczym muszla trylobita. W związku z tym kwestia rozmiaru jest bardzo elastyczna, a dywan zachowuje swój indywidualny charakter nawet w okrągłych kształtach.

MILK_lampsportable20_2

Salon, czyli miejsce do zabawy

Ethimo i Emmanuel Gallina rozświetlają miejsca na świeżym powietrzu dzięki nowej lampie inspirowanej światem pop-artu. Milk wyróżnia się ironicznym, ciekawym kształtem, ożywiając przestrzeń na zewnątrz przyjemnymi efektami świetlnymi. Jego nazwa i wygląd przywodzą na myśl tradycyjną butelkę z mlekiem. W rzeczywistości to latarnia z duchem „nomada”, idealna do postawienia lub do zawieszenia. Szlachetne materiały, takie jak piaskowane szkło, teak i skóra łączą się, tworząc delikatny nowy lekki „pojemnik” zasilany bezprzewodową hybrydową energią słoneczną.

MILK_lamp20_1

Ekspresyjna pojemność Milk świeci swoim kształtem i ciepłym, delikatnym światłem, które zapewnia, odzwierciedlając typową dekontekstualizację, która jest podstawą pop-artu. Milk to multisensoryczny „detal oświetleniowy”, idealny jako dekoracja na tarasie i w ogrodzie w ciągu dnia oraz jako oświetlenie dla nieformalnej atmosfery letnich wieczorów.

kymo jungle

Dżungla pod nogami

W tym roku do kolekcji Kymo dodano dwa nowe projekty, które sprawdzają się zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach. Mowa o liniach Twighlight i Jungle. Radosny design pojawia się w zupełnie nowym obrazie roślin o dużych strukturach liści, przywodząc skojarzenia z dżunglą i tropikiem. Dywan Jungle jest nie tylko zielony jak lasy deszczowe przez swój kolor. Dzięki zastosowaniu w 100% PET pochodzącego z recyklingu, chroni także przed wiatrem i pogodą. Żywy wygląd zawdzięcza pierzastej powierzchni, a cienka przędza poliestrowa jest trwała i miękka w dotyku. Upiększy każdy salon, nie tylko ten na dworze.

kymo jungle 01

 

Zobacz także:

meble-tarasowe-outdoor-w-roku-2020

kettal-kuchnia-outdoor

dedon-strefa-outdoor-w-wersji-de-luxe

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close