Search

Projekty łazienek w najbliższej przyszłości

griglia-salvatori

Jeden z najważniejszych trendów, jakie prezentują ostatnie projekty łazienek doskonale wyrażają młodzi projektanci z MUT Design w ramach projektu z edycji 2020 – A La Fresca!

© Sivak+Partners Studio projekty łazienek 02
© Sivak+Partners Studio

To niepohamowana tendencja do poszukiwania bliskiego kontaktu z przyrodą i naturalnym otoczeniem. Skłania ona projektantów do zacierania, a nawet całkowitego wymazywania granic.

© Sivak+Partners Studio projekty łazienek 01
© Sivak+Partners Studio

W szczególności chodzi o granice między zewnętrzem a wnętrzem oraz między architekturą a naturą. Studio chciało zrobić coś więcej niż tylko przystosować wystrój wnętrz do użytku na zewnątrz lub odwrotnie. Przede wszystkim chcieli zbadać, jak zmieniłoby się życie domowe, gdyby te granice zostały złagodzone lub całkowicie zniesione.

© Natalia Lemos Arquitectura projekty łazienek
© Natalia Lemos Arquitectura

Zacieranie granic między otoczeniem i wnętrzem

I to jest właśnie to, co ukazują najnowsze projekty łazienek na światowej scenie designu. Łazienka przestała funkcjonować jako odosobniona, intymna przestrzeń, ukryta z tyłu domu. Zamiast tego płynne łączy się z sypialnią lub innym pomieszczeniem mieszkalnym.

13 | Designer- Patricia Urquiola projekty łazienek
Designer: Patricia Urquiola

Jednak najbardziej spektakularne projekty łazienek to tak naprawdę obszar na pograniczu ogrodu i wodospadu. To poszukiwanie naturalnych elementów nie tylko w postaci materiałów, ale także w samym doświadczaniu. Od kilku lat widać jak do domu inkorporuje się otwarte niebo i słońce, warunki pogodowe i żywe rośliny.

© Caroma projekty łazienek
© Caroma

Przyjrzyjmy się jak wyglądają najbardziej zachwycające projekty łazienek i najświeższymi sugestiom designerów i architektów. Tworzą oni otwarte połączenie łazienki z otaczającą przyrodą i wykorzystują bogactwo naturalnych elementów do kreowania tej codziennej przestrzeni. 

14 | Designer- Jean-Marie Massaud projekty łazienek
Designer: Jean-Marie Massaud

Rozpoczyna się oczywiście od użycia naturalnych materiałów: kamienia, gliny, betonu. Wszystko to organiczne i modne tekstury, które dają poczucie wnętrza naturalnie ukształtowanego przez wodę. Co więcej, projekt łazienki przyszłości obejmuje także duże okna lub całkowicie otwarte przejścia między wnętrzem a zewnętrzem.

Wizualizacja: Anastasia Bushkova projekty łazienek
Wizualizacja: Anastasia Bushkova

Królują tu podłużne organiczne kształty, które zdominowały design wyposażenia do łazienek. Nawet niektóre otwory świetlików w kabinie prysznicowej mogą stworzyć poczucie swobody i niezakłóconego połączenia z naturalnym stanem rzeczy.

Wizualizacja M3 Architects projekty łazienek
Wizualizacja M3 Architects

Projekty łazienek i zrównoważony rozwój

Poszukiwanie w naszych domach naturalnych i organicznych produktów wiąże się nierozerwalnie z innym istotnym aspektem nowoczesnych domów – zrównoważonym rozwojem. Okazuje się, że „zrównoważony rozwój” zarówno projektanci jak i producenci interpretują na różne sposoby. Jednak wszyscy starają się go osiągnąć w swoim projekcie.

© Branch Studio Architects projekty łazienek
© Branch Studio Architects

Duża różnorodność to z pewnością korzyść ponieważ pobudza kreatywność Niemniej jednak spróbujmy tutaj zdefiniować niektóre z założeń zrównoważonego rozwoju. Przede wszystkim to rezygnacja z nadmiernej eksploatacji zasobów i dobrze wyważona, harmonijna relacja między otaczającą przyrodą a domem.

Agape_vieques_ Patricia Urquiola
Vieques Outdoor | design: Patricia Urquiola | Agape

Integralna cześć zrównoważonego rozwoju to także poszukiwanie organicznej współpracy z warunkami środowiskowymi i otoczeniem domu. Zamiast z nimi walczyć, nowe projekty łazienek, ale także domów, mają na celu przyszły wzrost bez dodatkowego zużywania zasobów.

Wizualiazacja: Artem Shelipov projekty łazienek
Wizualiazacja: Artem Shelipov

Z pewnością dysponujemy technologiami, które pozwalają nam zastosować zasady zrównoważonego rozwoju w każdym aspekcie naszego życia. W tym również projekty łazienki, gdzie założenia dotyczą przede wszystkim rozsądnym podejściem do najcenniejszego z zasobów naszej planety – wody.

Designer: A.T.O Studio projekty łazienek
Designer: A.T.O Studio

Świadomość i zaangażowanie

Niestety, żyjemy w czasach, w których możemy już mówić o katastrofie jeśli mowa o środowisku naturalnym. Nasz konsumpcyjny styl życia nieodwracalnie niszczy inne żyjące istoty na naszej planecie. W związku z tym „robienie mniej” już nie wystarcza, musimy „robić więcej” przywracając i odbudowując utracone dobra przyrody.

Designer: Patricia Urquiola | © Four Seasons, Milan projekty łazienek
Designer: Patricia Urquiola | © Four Seasons, Mediolan

Oznacza to także aktualne inspiracje dla designu i designerów, którzy wyznaczają przyszły kierunek.Takie podejście opiera się na zapotrzebowaniu na zrównoważone struktury, praktykach etycznych, produktach eliminujących odpady i zrównoważonym konsumpcjonizmie. Zaangażowanie designu ma na celu nie tylko zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, ale także zainspirowanie stylu życia i określenie kierunku rozwoju.

Introverso | Antonio Lupi
Introverso | Antonio Lupi

Wiodące marki z całego świata postępuje zgodnie z tymi wytycznymi współczesnego designu. Wśród nich można wymienić choćby Salvatori, który postawił sobie za cel zaadoptowanie tradycji kamieniarskich do współczesnych warunków. Celebruje prostotę pięknego i etycznego designu, wykorzystując japońską technikę Kinsugi.

© Marco Podrini projekty łazienek
© Marco Podrini

Struktura Lost Stones przyjmuje zapomniany, niekochany kamień naturalny i tchnie w niego nowe życie. W zasadzie polega to na wykorzystaniu złotego spawu do scalania ze sobą fragmentów ceramiki. Przenosząc to podejście na kamień, w rezultacie otrzymujemy materiał, w którym każdy wykonany z niego produkt jest naprawdę wyjątkowy. Takie projekty łazienek, inspirowane zrównoważonym rozwojem oferują bardzo atrakcyjne i unikalne cechy z klasycznymi akcentami w stylu vintage.

Wizualizacja- Sal Talamo
Wizualizacja: Sal Talamo

Organiczne projekty łazienek

Projekty łazienek pełne są stylowego, nowoczesnego designu, a projektanci bacznie obserwują i prezentują jego aspekty. Przede wszystkim widać to w dbałości o najdrobniejsze szczegóły kompozycji łazienki.

Wizualizacja- Ovium Design
Wizualizacja: Ovium Design

Od armatury do sprzętu – zarówno hydrant jak i kran są niezbędne do stworzenia zrównoważonej stylistyki. Wraz z selekcją materiałów, kolorów i kompozycji faktury tworzą spersonalizowane sanktuarium w otoczeniu natury i ze świadomym podejściem do zasobów. 

Wizualizacja- Ekaterina Dudkina
Wizualizacja: Ekaterina Dudkina

Oto kilka bardzo stylowych przykładów tego, jak naturalne kształty, materiały i faktury z ich nieregularnymi, szorstkimi kształtami i powierzchniami mogą zapewnić komfort i przyjemną estetykę każdej łazience. Zabawa fakturami – zwłaszcza gdy materiały są naturalne i autentyczne: kamień, cegła, beton, glina – może być ogromną przyjemnością dla zmysłów i zachwycać artystycznym efektem.

Designer: Philippe Starck projekty łazienek
Designer: Philippe Starck

Sypialnia i łazienka w jednym 

Skoro już mowa o zacieraniu granic – znikają nie tylko te między ogrodami a łazienkami. Jeśli podążać za trendami i najciekawszymi projektami na światowej scenie designu, nie sposób nie zauważyć, że połączenie sypialni i łazienka to bardzo popularny wybór w luksusowych projektach ostatnich lat. To co prawda nieco kontrowersyjny wybór – można go pokochać lub znienawidzić. Jednak nie trudno trafić na piękne przykłady takich kompozycji i odważnych pomysłów projektantów wnętrz.

Wizualizacja: Stanislav Kaminskyi projekty łazienek
Wizualizacja: lav Kaminskyi

Artystyczne odzwierciedlenie natury

Znane izraelskie firmy architektoniczne Pitsou Kedem Architects i Baranowitz & Goldberg Architects stworzyły projekt sypialni na najwyższym piętrze utrzymany w piaskowej palecie i rzeźbiarskich detalach. Oddaje on poetycki, czysty i wietrzny klimat pustyni. 

Połączenie łazienki z sypialnią jest całkowicie otwarte w przestronnym ciągu pomieszczeń.Tylko podniesiona platforma i intrygujące współczesne kształty o rzeźbiarskiej wartości definiują mokry narożnik. Obok jasnych tkanin i ścian zastosowano lokalnie suszone materiały, takie jak wapień i drewno. Razem tworzą świetlistą i wyrafinowaną atmosferę bardzo charakterystyczną dla stylistyki jej twórców.

nildo-jose-arquitetura-interior-casacor-18
© Nildo José Arquitetura

Pudełko w pudełku

Kolejnym atrakcyjnym rozwiązaniem elastycznego połączenia sypialni z łazienką jest ta spektakularna kostka z drewnianymi kratami umieszczona w sypialni. Projekt Nildo José to intrygujący i artystyczny wyraz współczesnego nurtu tworzenia niecodziennych rozwiązań przestrzennych dla nowoczesnych mieszkań. 

nildo-jose-arquitetura-interior-casacor-17
© Nildo José Arquitetura

Białe baterie i armatura firmy Deca, powstały specjalnie z myślą o tej realizacji. Tego typu projekty łazienek wyróżnia jednak przede wszystkim wykonana na zamówienie, architektoniczna mini-przestrzeń.

© Alexey Aladashvili projekty łazienki
© Alexey Aladashvili

Plan zupełnie otwarty

Aranżacja zupełnie otwartego planu obejmuje projekty łazienek nie tylko połączonych z sypialnią, ale także widocznych z innych obszarów we wnętrzu. W ograniczonej przestrzeni zaprojektowanej przez Aleksieja Aladashvili wanna stoi obok łóżka. Nie tylko jest tu równie ważna, ale przejmuje widok za oknami na panoramę miasta. Dzięki drewnianej okładzinie na suficie i ścianach w tej części mieszkania miejsce zmieniło się w szlachetny, szkatułkowy obszar.

© Manuel Aires Mateus
© Manuel Aires Mateus

Jak widać projekty łazienek obejmują wiele różnych możliwości aranżacji przestrzeni i rozwiązań artystycznych. Bez względu na wybraną konfigurację stylistyczną, kolorystyczną czy architektoniczną, zacieranie granic to praktyczny, stylowy i zaskakująco elegancki kierunek projektowaniu nowoczesnych domów.

© Esrawe Studio projekty łazienek
© Esrawe Studio

Surowa esencja

Projekty łazienek często odpowiadają na potrzebę sensualnych wrażeń. Właśnie temu służą szorstkie faktury oraz organiczne, wyraziste punkty centralne. Elementy wnętrza celebrują surową esencję skał i kamieni oraz innych naturalnych materiałów.

Design: Decus Interiors, 01
Design: Decus Interiors

Nic dziwnego, że takie tekstury cieszą się dziś coraz większą popularnością. Pomagają oderwać się od pośpiesznego życia w otoczeniu zaawansowanych technologii. Zamiast pobudzać, koją przebodźcowane zmysły. Tak więc kawałki surowego i nieobrobionego kamienia, marmuru lub drewna stają się integralną częścią i często solidnym punktem centralnym. Co ciekawe wykorzystują je nie tylko projekty łazienek, ale także projekty krajobrazu ogrodu.

Designed by Decus Interiors, 02
Design: Decus Interiors

Crema Violet Onyx to rzadkie arcydzieło. Zaprojektowana przez Decus Interiors, ta szykowna, różowa łazienka wykorzystuje odmianę onyksu Crema Violet. Naturalne piękno kamienia, pozyskanego specjalnie do tego projektu, tworzy niekończący się kontrast i uderzającą głębię z białymi elementami i modną metalową armaturą w kolorze różowego złota. Dzięki mętnym falom różu, fioletu i bieli ten onyks to poetyckie świadectwo trendu surowej estetyki.

Antonio Lupi Design
Antonio Lupi Design

Projekty łazienki wg Antonio Lupi

Innym artystycznym przykładem łączącym kreatywność współczesnego designu z organiczną emanacją jest umywalka Antonio Lupi Design. Ten wyjątkowy mebel z podłużnymi narożnikami i gładką fakturą charakteryzuje się szykiem i elegancją. Być może dlatego, że przypomina nieco prążkowany garnitur. W rzeczywistości umywalka łączy nowoczesną technologię z klasycznym pięknem naturalnego marmuru. W zasadzie to sklejone kolorowymi paskami żywicy arkusze marmuru z Carrary. Projekty łazienek w nowoczesnym stylu chętnie wykorzystują dynamiczny kontrast między naturalnym materiałem a klejem. W ten sposób osiąga się fantastyczny, wizualny efekt końcowy i stylowym urokiem.

Kreoo
Nami | Kreoo

Zwiewne i rzeźbiarskie umywalki Kreoo

Inna umywalka o mocno rzeźbiarskim charakterze to zaprojektowana przez Enzo Bertiego dla Kreoo „Nami”. Jej pociągłe kształty stanowią hołd dla tradycji rzemieślników i światowej sławy artystów, którzy dłutem potrafili ożywić marmur. Imponujące dzieło sztuki użytkowej wyrzeźbiono z litego bloku marmuru. Zamiast solidności łazienkowego osprzętu, nadano mu płynny i powiewny wyraz draperii Renessy.

Nabhi | Kreoo projekty łazienek
Nabhi | Kreoo

Jeśli już mowa o tym, co można wyczarować z kawałka marmuru lub kamienia, oto jeden niesamowity przykład delikatnego piękna i gładkiej magii. W łazience kwitną lilie wodne – właśnie takie wrażenie zapewnia umywalka Bowl No. 1 z kolekcji Nabhi od Kreoo.

© Magdalena Marczak projekty łazienek
© Magdalena Marczak

Witamy na ziemi

Niezwykle kreatywne i stylowe projekty łazienek można znaleźć w zaskakujących miejscach. Salon dla pasażerów pierwszej klasy na lotnisku Changi w Singapurze, autorstwa CAON Studio i Akin Atelier, to jedna z takich niezwykłych lokalizacji. Modne mosiężne oprawy, nieregularne wzory ułożone z kamieni zamiast płytek i bardzo przemyślany projekt oświetlenia (w tym otwór świetlika) pomagają pasażerom zaaklimatyzować się po podróży przez wiele stref czasowych. 

caon-studio-projekty łazienek
© Caon Studio

Jasność, gładkość i naturalne materiały oraz światło łączą się w postaci funkcjonalnej, a jednocześnie niezwykle wyrafinowanej atmosfery. Odnajdujemy tu także mieszankę wyraźnych linii i nowoczesnych kształtów. Tak więc wykorzystanie estetyki wywodzącej się z epoki kamienia łupanego pozwala na stworzenie przestrzeni eleganckiej, stylowej, a także niezwykle delikatnej.

otto felix projekty łazienek
© Otto Felix

Projekty łazienek potrafią przedstawiać także całkowite przeciwieństwo przytulności – surową, pierwotną naturę kamiennej jaskini w naszych domach. To dynamiczne piękno nowoczesnego designu stworzyło studio Otto Felix. Niezwykły projekt łączący sypialnię, łazienkę i ogród zawiera falującą sekwencję częściowych ścian działowych. Wykonano je z szorstkiego i częściowo rozbitego kamienia oraz organicznych faktur. Niezwykle kreatywny i artystyczny projekt z intrygującymi zestawieniami – okrągłe lustro i prostokątny pas stają się tłem dla organicznych kształtów o nieregularnej strukturze.

@ Mina Nazmy projekty łazienek
@ Mina Nazmy

Mniej rzeczy – więcej życia

Obserwując dotychczasowe tendencje i innowacje, łatwo zauważyć, że branża łazienkowa się zmienia. Projekty łazienek przedstawiają czysto utylitarny klimat i funkcjonalność. W związku z tym poświęcają pielęgnacji i stylowi życia. Tak więc ścisłe połączenie z naturą lub naturalnymi materiałami, komfort zorientowany na osobowość, piękno i odprężające kolory stały się teraz normą w projektowaniu nowoczesnych łazienek. W końcu łazienka to przestrzeń intymna, która powinna być strefą stylową i zorientowaną na potrzeby.

© Joanna Kubieniec & Głogowscy Architektura projekty łazienek
© Joanna Kubieniec & Głogowscy Architektura

Nowoczesny minimalizm we współczesnym wystroju inspiruje producentów łazienek do minimalizowania szczegółów i rozwijania funkcji. Wieszaki na ręczniki zapewniają teraz ciepło, lustra z wbudowanym oświetleniem oświetlają przestrzeń, a wiele innych stylowych wynalazków toruje drogę nie dla produktów, ale dla większego komfortu w łazience.

© Vladislav Mushenko projekty łazienek
© Vladislav Mushenko

Projekty łazienki z pierwiastkiem vintage

Inspiracje vintage zawsze powracają w dobrym stylu i oferują nieprzebrane źródło inspiracji do tworzenia artystycznych i kreatywnych kompozycji. Na przykład ten projekt Ex.t przedstawia nową wannę i system prysznicowy inspirowany Art Deco dla kolekcji Nouveau. 

Czyste geometryczne linie i delikatne pastelowe kolory tworzą stylową wannę i umywalkę. Emanują nie tylko artyzmem i stylowością, ale także nowoczesnością.

Antonio Lupi Design projekty łazienek
Antonio Lupi Design

Kolejne piękno czystych linii, ciepłych kolorów i stylowego połączenia nowoczesności i vintage. W projekcie Reflex firmy AL Studio obserwujemy inspirację minimalizmem, która archiwizuje harmonię i przytulność we współczesnym języku z nowatorskimi wstawkami. Wyjątkowa przezroczysta wanna wykonana jest z Cristalmood, nowego materiału opatentowanego przez Antonio Lupi Design. Splot pastelowej brzoskwini i ciepłego brązu nadaje kompozycji bardzo przytulną emanację zrównoważoną eleganckimi nowoczesnymi sylwetkami.

antoniolupi-bathtub-mastello-3
Mastello | design: Mario Ferrarini | Antonio Lupi

Współpraca między Antonio Lupi Design i Mario Ferrarinim dała początek nowej, eleganckiej wannie o nazwie Mastello. Nowoczesne dzieło sztuki do łazienki tworzą płynne linie, miękkie kształty i gładkie powierzchni, które rozwija się bez zakłóceń. Ergonomiczny kształt wanny ma jeszcze jeden plus. To niewielki, kompaktowy rozmiar, w sam raz do nowoczesnego budownictwa miejskiego – gdzie przestrzeń może być problemem. Mikro oaza relaksu dla każdego z wyczuciem stylu i żądnym wrażeń i ducha nowoczesności.

Design: Elisa Ossino projekty łazienek
Elisa Ossino projekty łazienek

Klasyczne piękno litego marmuru to wynik bardzo osobistej interpretacji białego marmuru z Carrary Elisy Ossino. Wyjątkowa rzeźbiarska jakość tego pięknego naturalnego kamienia inspiruje design estetycznie spójny. Odzwierciedla on klasyczne kształty i proporcje. Marmur zawsze pozostanie kwintesencją klasy i elegancji, zwłaszcza gdy przybiera niepowtarzalną rzeźbiarską formę.

© Nastya Mudrak projekty łazienek
© Nastya Mudrak

Nowoczesne wanny

Tendencje w projektowaniu wanien pokazują, że zarówno projektanci jak i producenci zauważyli nowy trend. Skupiają się na tworzeniu niewielkich, kameralnych i kompaktowych wanien. Z drugiej strony chętnie sięgają po odważne lub innowacyjne materiały. Niekiedy także reprezentują twórczą interpretację klasyki, jak choćby w przypadku rzeźbiarskiej, masywnej marmurowej wanny.

© Harmony
© Harmony

A jakie płytki do łazienki?

O ile design w wannach i umywalkach poszukuje czystych, eleganckich, a nawet klasycznych linii, o tyle projektanci puszczają wodze fantazji, jeśli chodzi o kompozycję płytek. Zindywidualizowane i inspirowane sztuką wzory, ręczne wykończenia, egzotyczne kolory i kształty – zyskują popularność we współczesnym światowym designie. Zaskakujące kombinacje kolorów i niedopasowane wzory płytek, kontrastujące fugi i nieoczekiwane formy wydają się być hitem tego kreatywnego sezonu. 

© Harmony 01
© Harmony

W stylu bohemy 

Szorstka powierzchnia płytek może stanowić problem w przypadku podłóg w strefach mokrych, ale ręcznie wyrabiane, szkliwione płytki zellige z Maroka. Ich urocza niedoskonałość to piękny dodatek, któremu trudno się oprzeć. Ręcznie wytwarzane płytki o żywym wyglądzie tworzą bogate teksturalne powierzchnie. Takie projekty łazienek zachwycają artystycznym akcentem, ponieważ to w zasadzie prawdziwa sztuka użytkowa.

© Newquay Beach Hotel
© Newquay Beach Hotel

Wolnostojąca wanna na lwich łapach to praktycznie konieczność, gdy myślimy o inspirowanej bohemą aranżacji łazienki. Tak więc chropowate powierzchnie i ręcznie glazurowane płytki powinny uzupełnić pasujące elementy dekoracyjne. Mosiężne akcenty i ręczniki z wiązanymi frędzlami to świetny dodatek do tego typu stylizacji.

© Mandarin Stone
© Mandarin Stone

Z drugiej strony płytki z matowym wykończeniem zapewniają doskonałą przyczepność i są antypoślizgowe. Dzięki temu idealnie nadają się do podłóg w pomieszczeniach mokrych. 

© Mandarin Stone 01
© Mandarin Stone

Płytki ze stacji metra

Nigdy nie umierający klasyk – wszechobecne, białe płytki znane z metra. Niezależnie od kompozycji dekoru, zawsze mocno przylegają do siebie. Współcześni projektanci i producenci postanowili zagrać klasyczną białą płytką 75 x 150 mm i zaproponowali jej nowy, intrygujący wygląd. W połączeniu z kontrastującymi fugami staje się modnym i artystycznym doznaniem łazienkowym.

© ZORKA Studio projekty łazienek
© ZORKA Studio

Bogactwo kolorów i materiałów – szmaragdowa zieleń z połyskującym szkliwem doskonale komponuje się z mosiężnymi oprawami i elementami dekoracyjnymi. Prostokątny kształt płytek doskonale sprawdzi się w małych łazienkach. Dzięki nim wydadzą się bardziej przestronne. 

© Tiles Direct
© Tiles Direct

Projekty łazienek mogą realizować niezliczone kreacje wykorzystując wspaniałe warianty kolorystyczne i fakturalne. Widać, że coraz więcej projektantów nie podąża za nudnym starym schematem układania prostokątnych płytek. Zamiast tego ożywiają przestrzeń, nadają jej nowe dynamikę oraz wrażenie kreatywnej zabawy.

Płytki – płaskorzeźby

Eksperymentalne kolory, faktury czy kształty to nie wszystko, co świat designu ma do zaoferowania jeśli chodzi o płytki. Teraz artystyczny kształt rozwija się już w trzech wymiarach. Płytki podnoszą swój profil i dodają dodatkowe wymiary do łazienek. Rzeźbiarskie płytki ceramiczne i porcelanowe nadają przestrzeni dodatkową warstwę ciekawej tekstury.

© Home d projkety łazienek
© Home d

Nowoczesne projekty łazienek w nadchodzących latach

Krótki przegląd nowości i trendów, które obejmują najnowsze projekty łazienek, pozwala stwierdzić, że mamy do czynienia z ogólną tendencją. W zasadzie dotyczy ona filozofii projektowania całego wnętrza domu. Chodzi oczywiście o poszukiwanie bliskiego kontaktu z naturą, ekologiczny i zrównoważony styl życia oraz innowacje. Jednym słowem to design zorientowany na naturę.

© Anastasiia Sholopova projekty łazienek
© Anastasiia Sholopova

Podczas tworzenia nowego projektu, troska o zdrowie ludzi i zdrowie planety staje się głównym czynnikiem wpływającym zarówno na estetykę jak i na rozwiązania architektoniczne. Pomagają w tym nowe technologie i innowacyjne podejście. Najwyższy czas, abyśmy stali się bardziej odpowiedzialni za nasze konsumpcyjne podejście. Jednak na szczęście zawsze można to zrobić w dobrym stylu.

© LUSUS Studio projekty łazienek
© LUSUS Studio

Zobacz także:

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close