Search

Wakacyjny dom na korsykańskim wybrzeżu

wakacyjny dom casa-santa-teresa-korsyka01

Amelia Tavella, wraz ze współpracującymi z nią architektami z jej pracowni, przekształciła zrujnowaną rezydencję z lat 50. na wybrzeżu Korsyki w wypełniony światłem dom wakacyjny. Proste wnętrza urzekają przytulnością i lokalnym charakterem, który architektka urodzona i praktykująca na tej wyspie, czuje doskonale.

Wakacyjny dom Casa Santa Teresa znajduje się w pobliżu stolicy Korsyki, Ajaccio, przy słynnej Route des Sanguinaires. Ta widokowa trasa biegnie wzdłuż surowego wybrzeża, więc trafić tu można na wiele letnich willi i ekskuzywnych hoteli.

wakacyjny dom casa-santa-teresa-korsyka02

Wakacyjne wnętrza

Dom o powierzchni 400 metrów kwadratowych powstał w latach 50. XX wieku, jednak od kilku lat stał opuszczony, zarastając dziką roślinnością. Aby przekształcić go w wygodny wakacyjny dom, architekt Amelia Tavella musiała całkowicie odkryć konstrukcję i zburzyć większość ścian działowych.

wakacyjny dom casa-santa-teresa-korsyka03

Postanowiłam uhonorować znakomite śródziemnomorskie kurorty wypoczynkowe, interpretując ten język designu przy użyciu szlachetnych i naturalnych materiałów”, powiedziała Tavella.

Wewnątrz znajduje się teraz salon na otwartym planie. Pośrodku stoi jasnobrązowa sofa Chesterfield i kilka foteli z trzcinowymi oparciami. Masywny biały cokół biegnie po jednej stronie pokoju, tworząc w przestrzeni jadalni siedzisko w kształcie litery L. Całość wyściełają poduszki, których przygaszone pomarańcze, turkusy i granoatowo-białe pasy odważnie kontrastują z malowanymi na biało powierzchniami. Więcej kolorów wprowadzają jeszcze zwisające pod sufitem lampy, wprowadzając ciepło dzięki barwie brzoskwini i czerwieni.

wakacyjny dom casa-santa-teresa-korsyka04

Łukowate wejście prowadzi do gabinetu, gdzie biurko wstawiono w półokrągłej niszy. Aby zapewnić nierozerwalną ciągłość wnętrz i tego co na zewnątrz, architektka zdecydowała się zastosować przeszklenie. Trzy pary drzwi w drewnianej ramie uchylają się niezależnie, dzięki czemu widok na przepiękną Zatokę Ajaccio przenika z tarasu do środka.

wakacyjny_dom_casa_santa_teresa_korsyka05

W podobnym styl i wykorzystanie drewna spotkamy w głównej sypialni (w sumie są tu cztery). Tu wysoką ramę łóżka otaczają zwiewne, białe zasłony. W sąsiedniej łazience wykorzystano perłowe kafelki i łukowate lustra, które odzwierciedlają formę drzwi w gabinecie na dole.

wakacyjny_dom_casa_santa_teresa_korsyka06

Na parterze znajduje się jadalnia na świeżym powietrzu i podgrzewany basen. Wakacyjny dom wznosi się między dwoma stuletnimi drzewami, a zbudowano go z lokalnych kamieni i drewna sosnowego.

wakacyjny_dom_casa_santa_teresa_korsyka07

 

 

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/architektura/kubizm-bialej-wiezy-letni-dom-architekta/

https://pointofdesign.pl/architektura/oskar-i-zofia-hansenowie-dom-w-szuminie/

https://pointofdesign.pl/architektura/treehouse-tulum-dom-w-gaszczu-jukatanu/

 

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close