Search

Dzieła sztuki do kupienia w listopadzie

Dzieła sztuki Galeria.Leonarda.Art.Gallery.Magda Mosakowska, Sześciany, akryl, 2015

Podczas listopadowych Targów Sztuki Dostępnej na sprzedaży zostaną wystawione dzieła sztuki. Tysiące prac, a wśród nich prawdziwe perełki, nie przekroczą wartości 5.000 złotych. W ten sposób niemal każdy może poczuć się jak prawdziwy koneser. 

Dzieła sztuki Galeria.101.Projekt.Magdalena Laskowska, Dziewczynka w brązach, 2016, alkid_płótno
Dziewczynka w brązach | Magdalena Laskowska, 2016

Dzieła sztuki w przystępnej cenie

Podczas poprzedniej, marcowej edycji, w ciągu zaledwie 2 dni sprzedało się tu 900 prac. Jesienna edycja Targów Sztuki Dostępnej odbędzie się 16 i 17 listopada w budynku BABKA do wynajęcia w Warszawie. Swoją ofertę zaprezentują zarówno galerie, jak i artyści indywidualni. Pokazane zostaną różne gatunki sztuki współczesnej: od malarstwa, grafiki, po rzeźbę i fotografię artystyczną. W trosce o odpowiedni poziom artystyczny wydarzenia organizatorki wprowadziły selekcję wystawców. Zobaczymy dzieła twórców z różnych pokoleń, w tym pojedyncze prace (głównie na papierze) artystów wybitnych i wysoko notowanych na polskim rynku sztuki.  

Dzieła_sztuki Galeria Milano, Paweł Kałużyński, Palmy, 170 x100 d
Palmy | Paweł Kałużyński

Największe nazwiska

Galeria Artemis z Krakowa zaproponuje oryginalne prace na papierze m.in. Edwarda Dwurnika, Franciszka Starowiejskiego, Jerzego Nowosielskiego, Franciszka Maśluszczaka. Na stoisku warszawskiej Galerii Grafiki i Plakatu będzie można kupić znakomity portret Picassa autorstwa Jana Młodożeńca. Częstochowska galeria Kolory wystawi na sprzedaż rysunek Rafała Olbińskiego oraz kilka prac Tomasza Sętowskiego. Foksal 17 zaoferuje trzy grafiki sygnowane  przez Zdzisława Beksińskiego. Nie zabraknie oczywiście „światowych” nazwisk. Specjalizująca się w nurcie street art galeria Brain Damage z Lublina zapowiada sprzedaż rzeźby z limitowanej edycji autorstwa artysty znanego jako KAWS oraz wysokiej jakości grafikę Banksy’ego.

Dzieła_sztuki Brain.Damage.Gallery.Kaws-Together-Vinyl-Figure-Black
Together | Kaws

Zakupy online

Mecenasem drugiej edycji Targów jest Allegro, które tuż przed wydarzeniem uruchomi specjalną, internetową akcję sprzedaży niedrogich dzieł sztuki. Klienci znajdą tam także prace oferowane przez wystawców Targów. Będą je mogli kupić online i np. odebrać podczas imprezy. Zakupów będzie mógł dokonać każdy klient Allegro, nawet jeśli nie zdoła dotrzeć na listopadowe wydarzenie.  

Dział_sztuki Piotr Czajkowski, ,,CONCORDE'' z cyklu METRO, 2018, 130 x 90, akryl na płótnie
CONCORDE z cyklu METRO | Piotr Czajkowski, 2018

Edukacja

Program edukacyjny to także bardzo ważna część wydarzenia. W kameralnej sali wykładowej odbędą się otwarte Spotkania Artystyczne. Eksperci opowiedzą o podstawowych zagadnieniach dotyczących sztuki współczesnej. Odniosą się także do kwestii inwestowania w sztukę. Dowiemy się na przykład, czym różnią się od siebie różne rodzaje grafiki, jak określa się wartość fotografii kolekcjonerskiej, gdzie i jak kupować dzieła sztuki, aby być pewnym ich wartości artystycznej. 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close