Search

Kamień dekoracyjny Cosentino na Warsaw Home

COSENTINO_Warsaw Home2

Niedawno zakończone Warsaw Home to spektakularny sukces hiszpańskiej marki Cosentino, która w tym roku po raz pierwszy zaprezentowała się na targach. Hiszpański producent po raz kolejny udowodnił, że kamień dekoracyjny to także przepiękne konglomeraty. Perfekcyjnie zaprojektowane stoisko eksponowało najnowsze wielkoformatowe powierzchnie Dekton i Silestone. Podczas czterodniowej imprezy nie zabrakło inspirujących rozmów z architektami, bloggerami oraz mediami. Spektakularną niespodzianką były śniadania i lunche serwowane przez mistrza Aleksandra Barona.

Cosentino_Warsaw Home8
Od lewej: Aleksander Baron, Olga Kisiel-Konopka, Aga Kobus i Grzegorz Goworek

Projekt Studio O

Hiszpańska marka zaprosiła do współpracy przy tworzeniu stoiska Agę Kobus i Grzegorza Goworka, znakomitych architektów ze Studia O. Projektanci podzielili przestrzeń wystawienniczą na trzy zupełnie różne strefy. Jasna, zapraszająca i prezentująca portfolio i wielość zastosowań powierzchni ultrakompaktowej Dekton, znalazła się na wejściu. Centralna część, czyli serce stoiska podkreślała bogatą historię firmy. Znalazła się tu skupiającą wzrok i zmysły odwiedzających, przestrzeń kuchenna stoiska. Przygotowana specjalnie na targi zabudowa powstała w Hiszpanii i obejmowała wygodną strefę do gotowania wykonaną z materiału Dekton Zenith (biel) oraz Dekton Kira (brąz). W głębi ukryto lounge’ową, ciemną przestrzeń, skupiającą się na prezentacji konglomeratu kwarcowego Silestone. Zabieg ten nie tylko umożliwił gościom obejrzenie samych materiałów, lecz także pokazał ich wszechstronność. Powierzchnie Cosentino zostały bowiem wykorzystane na blatach, podłodze, okładzinach ścian, mebli. Nawet wykończenie drzwi powstało dzięki wykorzystaniu najcieńszej i najlżejszej propozycji z portfolio producenta.

kamień dekoracyjny COSENTINO_Warsaw Home1

Zlokalizowaną w hali D ekspozycję w ciągu czterech targowych dni odwiedziło mnóstwo osób. Pierwszego dnia na stoisku zorganizowano dedykowane spotkania dla prasy i blogerów wnętrzarskich. Drugi dzień imprezy należał do architektów, reprezentujących Stowarzyszenie Architektów Wnętrz i inne zaprzyjaźnione z marką pracownie projektowe oraz partnerów biznesowych. Ostatnie dwa dni zdominowali klienci indywidualni, poszukujący trafnych pomysłów i funkcjonalnych rozwiązań do wykończenia swojego domu.

kamień dekoracyjny COSENTINO_Warsaw Home3

Gwiazdy w ofercie

Targowym hitem była ekspozycja najmodniejszych wzorów Dekton i Silestone, obejmująca przestrzenne instalacje prezentujące kolekcje inspirowane naturą. Wielkie wrażenie robiła także lada recepcyjna o monolitycznej, nowoczesnej formie, wykonana z materiału Dekton Opera. Z kolei w intymnej strefie relaksu główną rolę odgrywał zaprezentowany przedpremierowo wzór Silestone Eternal Noir. Najwyższej jakości wyposażenie uzupełniło przestrzeń i stanowiły doskonałe towarzystwo dla szlachetnego materiału jakim jest kamień dekoracyjny. Partnerami stoiska były marki: Comitor, Studio Forma 96, Planika, Serax, Vibia oraz Decodore.

 

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close